Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Zbyszek3939    963

po 13 dniach leżenia w   słońcu  i wodzie   jasiek poszedł dziś wieczorem pod mastera  wilgotność nie przekracza 15 procent plon zadawalający   jak na tak wcześnie sciętą fasole w granicach 2 ton powinno wyjść czystego  miłe zaskoczenie bo przed młocką jak by ktoś dawał mi 1,5 tony to brałbym w ciemno  fasola drobna ale nie ma dużo zepsutej   zero połówek no i petkus praktycznie nie potrzebny   tak że młocka tą maszyną wychodzi za darmo w cudzysłowie bo jak w tamtym roku po bizonie z 15  ton miałem tonę połówek to ja więcej już bizona nie chociu    cena tej maszyny w naszej okolicy 400 zł z h         a odnośnie tej ceny   1.7  co ktoś wyżej   pisał     to nie powtarzajcie głupot   bo takiej ceny  w ubiegłym sezonie w ogóle nie było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Z ceną się zgadza wszystko, niższa za ubiegłorocznego jaśka, wyższa za nową... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

po 13 dniach leżenia w   słońcu  i wodzie   jasiek poszedł dziś wieczorem pod mastera  wilgotność nie przekracza 15 procent plon zadawalający   jak na tak wcześnie sciętą fasole w granicach 2 ton powinno wyjść czystego  miłe zaskoczenie bo przed młocką jak by ktoś dawał mi 1,5 tony to brałbym w ciemno  fasola drobna ale nie ma dużo zepsutej   zero połówek no i petkus praktycznie nie potrzebny   tak że młocka tą maszyną wychodzi za darmo w cudzysłowie bo jak w tamtym roku po bizonie z 15  ton miałem tonę połówek to ja więcej już bizona nie chociu    cena tej maszyny w naszej okolicy 400 zł z h         a odnośnie tej ceny   1.7  co ktoś wyżej   pisał     to nie powtarzajcie głupot   bo takiej ceny  w ubiegłym sezonie w ogóle nie było.

 

Nie porównuj ubiegłego roku do tego  gdzie ziarno było BARDZO suche, a jakie były straty w tym co piszesz po deszczach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
13 godzin temu, Cradle napisał:

Z ceną się zgadza wszystko, niższa za ubiegłorocznego jaśka, wyższa za nową... 

Czyli jaka wreszcie jest ta cena? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

nie da rady.
Trzeba samemu bezpośrednio po skupujących pytać odnośnie konkretnej partii towaru.
Ja najczęściej pytając o sam fakt czy dany podmiot akurat np, półtyczkę bierze, uczciwie mówię ile mam i jakiej akurat jakości ale zastrzegam że jeszcze "podzwonię" zanim zdecyduję komu i czy w ogóle sprzedam. 
To jest wolny rynek  ten sam towar u tego samego kupującego nawet tego samego dnia można sprzedać po różnych cenach. :) 
Możemy przyjąć z tego co wcześniej wyczytałem że presja handlu jest na co najwyże4j na 2,5 za jaśka w maksymalnej do osiągnięcia jakości.
Dla mnie ten poziom jest nieakceptowalny i poniżej trzech... powiem tak - jak powyżej trzech zł zaczną, dajcie znać. Oczywiście za "pierwyj sort" bo badziew to wiadomo.

za mniej, sam sobie znajdę :P  

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    963
21 godzin temu, Cradle napisał:

Z ceną się zgadza wszystko, niższa za ubiegłorocznego jaśka, wyższa za nową... 

cena na dziś jaś karłowy nowy czy zeszłoroczny  nie ma różnicy  2,6   jak ładny 2,7    lokalny skup okolice Mircza nie słyszałem   tylko dzwoniłem i rozmawiałem

odnośnie  plonu   po całym dniu młocki   jaś  od 1,5  tony w zwyż

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3474

Drobnica taka że się zastanawiam czy jasia nie posortować i drobną frakcję sprzedać jako drobna aura :) .Czegoś takiego jeszcze nie widziałem ziarka mikre  . Jak to właściwie jest z tym ważeniem na ilość ziaren ? Ile ma mieć aura ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

aura? gdzieś chyba w okolicach 200szt/100g nie miałem dawno tej odmiany i jeślim w błędzie to poprawcie :) 
w jaśkach tegorocznych wiele się trafia ziaren co na taki parame-"ter" się nie załapie :(
na tym samym polu obok siebie siane z jaśkiem czerwona niebo a ziemia.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
Dnia 20.08.2019 o 20:42, Zbyszek3939 napisał:

cena na dziś jaś karłowy nowy czy zeszłoroczny  nie ma różnicy  2,6   jak ładny 2,7    lokalny skup okolice Mircza nie słyszałem   tylko dzwoniłem i rozmawiałem

odnośnie  plonu   po całym dniu młocki   jaś  od 1,5  tony w zwyż

 

 Są plantacje co sypną poniżej tony ale zdecydowana większość 1,2-1,5 ze sprzedażą radził bym się wstrzymać bo 2,7 to żadna cena w stosunku do zbioru !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

 

Dnia 20.08.2019 o 20:42, Zbyszek3939 napisał:

cena na dziś jaś karłowy nowy czy zeszłoroczny  nie ma różnicy  2,6   jak ładny 2,7    lokalny skup okolice Mircza nie słyszałem   tylko dzwoniłem i rozmawiałem

odnośnie  plonu   po całym dniu młocki   jaś  od 1,5  tony w zwyż

To do ilu ten plon doszedł? Była 4?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego dziś 2 hektary wy młóciłem przyczepa 4tonówka równo z burtami jakieś 1400kg myślę z hektara taka prawda a cena poniżej 3zł do śmiech kto ma 2 tony to chyba najgorszy rok jaki pamiętam

w następnym roku redukuje fasole z 10 do 2 na rzepak i pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    963
14 godzin temu, a-zA-Z0-9 napisał:

kolego dziś 2 hektary wy młóciłem przyczepa 4tonówka równo z burtami jakieś 1400kg myślę z hektara taka prawda a cena poniżej 3zł do śmiech kto ma 2 tony to chyba najgorszy rok jaki pamiętam

w następnym roku redukuje fasole z 10 do 2 na rzepak i pszenicy

na przyczepie 4.5  tonówce   jak jest  równo z burtami   to   będzie około 3 ton czystego  nie więcej  bo to już nie raz przerabiałem

16 godzin temu, waldii1 napisał:

 

To do ilu ten plon doszedł? Była 4?

NIEKTÓRZY SIĘ CHWALĄ ŻE NA ULHÓWKU NA CZRNOZIEMIE  NAWET DO 3 TON  ALE JA W TO WĄTPIĘ  NIECH KTOŚ SIE WYPOWIE JAK JEST Z TAMTĄD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widział ktoś kombajn do fasoli solmax tu w okolicy hrubieszowa niby podobny do double mastera a cena  jego niby 55tyś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    556

ja dziś młóciłem na czarnoziemie 1 klasa ziemi i plon ponad 2.5 t/ha ;) ale na słabszych ziemiach poniżej 2 t sypie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
10 godzin temu, a-zA-Z0-9 napisał:

widział ktoś kombajn do fasoli solmax tu w okolicy hrubieszowa niby podobny do double mastera a cena  jego niby 55tyś

 

A wydajność tego kombajnu to w granicach 1ha/2-3h. Także jaka cena taka wydajność. No i fasola musi być calkiem sucha żeby ta sztyftówka dała rade to wszystko zmielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

no coś czuję w kościach że z tydzien może trochę więcej upałów mamy a później może być różnie i po drugiej niedzieli lepiej żeby fasoli na polach już nie było.
ale na razie piekiełko szybko posuszy co tam kto jeszcze ma i żniwa można uznać za udane czyli pierwszy pozytyw w tym niefasolowym roku. 
Jasiek dopiero dzisiaj wycięty ale praktycznie nie ma surowych strąków i trzy dni aby sok z liści pojedynczych które zostały wysechł i... chyba będzie za suche ziarno aby nic nie pobiło. 
Problem z czerwoną na jednym kawałeczku bo za nic nie chce bielić strąków a z ciemnozielonych ziarno będzie niedobarwione i tydzień jeszcze a tu te kości no i zagwozdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja dzisiaj jaśka młóciłem po 12 dniach leżenia na polu. Pole glina, 3 klasa.  Tak może trochę ponad 2 tony mi złapało z 1ha, ale jest dosyć dużo zabulałej czy jak to się tam pisze. Pewnie przez ten deszcz co był dwa tygodnie temu w środe zaraz po wycięciu.  Albo dlatego, że to pole mam położone trochę w dole gdzie jest więcej wilgoci.  Myślałem, że będzie dużo gorszy plon, ale też nie spodziewałem się tyle odrzutu. Tak jak koledzy pisali powyżej ziarno drobne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    963
23 godziny temu, a-zA-Z0-9 napisał:

widział ktoś kombajn do fasoli solmax tu w okolicy hrubieszowa niby podobny do double mastera a cena  jego niby 55tyś

 

w okolicach Hrubieszowa   TO GO NIGDZIE NIE ZOBACZY    dzwoniłem do gościa co się ogłasza ze sprzedażą to mi powiedział że można zobaczyć go jak młóci w okolicach Tarnowa   jak na razie tej maszyny produkcji  tureckiej  jest chyba bardzo niewiele w POLSCE  dopiero w tym roku  to zaczeli sprowadzać  ale to chyba kilka sztuk    na zarobek to chyba się nie nadaje  na mała wydajność a dla siebie za 70 tyś  bo tyle wyjdzie brutto z transportem to chyba za drogo no ale to tylko moja opinia każdy robi jak mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Cena Jasia 2,8 zł. Przy takim namłocie jak jest w tym roku ta uprawa niema sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    963
4 minuty temu, nobeq napisał:

Cena Jasia 2,8 zł. Przy takim namłocie jak jest w tym roku ta uprawa niema sensu.

kto tyle płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Adam86    53
Dnia 22.08.2019 o 21:11, a-zA-Z0-9 napisał:

widział ktoś kombajn do fasoli solmax tu w okolicy hrubieszowa niby podobny do double mastera a cena  jego niby 55tyś

 

Taki kombajn jest w Zawadach gm. Jarczów. Fasola na borowinie ok. 1,5T minus odpad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj