Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Toru    15

dysydent podobno masz czerwoną fasole na handel, odpisz na PW z łaski swej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

no i już wiadomo czemu ceny czerwonej wywindowane w górę, jak tu czarny rynek fasoli 😎

A odmianę Eurekę, (z pierwszej ręki) nie chce kto kupić? 

Nie to nie, sam se posieje jak Wy wszystkie Red Kidney i Igołomską siejecie  he he 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Jakie wywindowane czerwonej? chyba się winda i tej urwała bo była po pięć a teraz nie wiem czy 4,5 za sort? z resztą i tak mi się nie chce sortować a robotników do tego chętnych jak nauczycieli do lekcji ostatnio. Rzeczywiście oczy bolą po tym badziejstwie jeśli chcieć uczciwie ... 
Pewnie resztę sprzedam po siewach niesortowaną jak się chętny na taką nawinie a za mało zapłaci to nie wiem ale czerwona nie pożółknie to i nie pilne. Na razie siewy i na to ma nie zabraknąć reszta później.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

W sobotę jest ostatni dzień do kiedy mogę przechowywać fasolę, więc będzie sprzedana jaka by cena nie była. Już wiem, że sporo straciłem od czasu kiedy proponowano mi 3zł 😒


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Tak jakoś tajemniczo ten nieprzekraczalny akurat taki termin przechowania ale jeśli już musisz nie później to przynajmniej udawaj że Ci nie zależy i może sprzedasz a może nie, bo jak handlarz takiego posta przeczyta raczej targów nie będzie nawet o grosz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Panowie w sklepie w którym się zaopatruję w SOR jest teraz zamiennik pendiganu 330SC jest Activus 400 SC jest mocniejszy co o nim myślicie pisze że 3.5 litra na hektar .

Ps. Panie Dysydent może się Pan o nim coś wypowie ? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555
9 minut temu, daaamiaaaan napisał:

Panowie w sklepie w którym się zaopatruję w SOR jest teraz zamiennik pendiganu 330SC jest Activus 400 SC jest mocniejszy co o nim myślicie pisze że 3.5 litra na hektar .

Ps. Panie Dysydent może się Pan o nim coś wypowie ? Pozdrawiam 

Ja kupiłem ten zamiennik i będę dawał 1.65l/ha na fasole plus do tego comand0,1 i afalon 0,5l ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

To tak jakbyś pendiganu dał ponad 4litry... 😲

Przy fasoli nie czyta się etykiet, ani nie słucha doradców, trzeba dostosować dawki do swoich pól ale i tak ostatecznie guzik nam to może pomóc jak po oprysku przyjdzie jakiś lepszy deszcz, miałem tak kilka razy. 

Tak jak kolega napisał, ja w mieszankach zszedłem z pendiganem z początkowych 3l, przez 2,5 na ok 2l. 

Zaczynam się na prawdę cieszyć że na 99%jednak nie posieje w tym roku fasoli mimo, że wchodzę w dosyć ryzykowny temat i nikt tego w najbliższej mojej okolicy nie uprawia, ale do odważnych świat należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

 

25 minut temu, daaamiaaaan napisał:

Panowie w sklepie w którym się zaopatruję w SOR jest teraz zamiennik pendiganu 330SC jest Activus 400 SC jest mocniejszy co o nim myślicie pisze że 3.5 litra na hektar .

Ps. Panie Dysydent może się Pan o nim coś wypowie ? Pozdrawiam 


https://agrii.pl/wp-content/uploads/2017/03/Stomp-400-SC.pdf
https://www.gov.pl/documents/912055/913531/Activus_400_SC_-_ET_27042018.pdf/e6764d96-49e6-97f1-2e0a-3feea42f9e9a

co najwyżej tyle ja na to że lepiej opisany i etykieta pomaga lepiej wykorzystać Stompa choć Stomp 330 ma jeszcze lepiej opisane zastosowanie
Znak firmowy producenta Activusa raczej mnie jeszcze nie zawiódł na podróbach innych środków czyli to Stomp tylko w innym opakowaniu a tylko czterysetka o jakieś 20% silniejsza od trzystatrzydziestki i znacząca dawka to już 2l/ha a trzy to już na granicy ryzyka po za tym to nie pamiętam jakie to pendimetaliny stosowałem bo była już Panida ale szybko Pendigan i jeszcze jakieś ... wygasła licencja na pendimetalinę to i się narobiło różnych wynalazków i tylko na producenta trzeba uważać czy nie jaki oszust. Glifosaty też stado nazw róznych mają a działają identycznie.
W zasadzie to już tylko patrzę po substancji czynnej i ew. porównuję z preparatem w którym pierwszy raz się pojawiła i jedyne co mnie złego spotkało to raz fluroksypyr prawie wcale nie podziałał w jakiejś podróbie ale firmy niepolskiej a jakiejś żydows.... ten, izraelskiej a z doglebówkami jeszcze nie miałem ... wlaściwie to kilka lat temu Afalon nie działal za dobrze ale ten oryginalny tak że ... wysoce prawdopodobne że środek jest ok

Ja tam na forum na "ty" po staromodnemu i internetowemu. Forma mniej ważna od treści
a co to PiS na salonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Nie kojarzę tej firmy
a jaki ich preparat na pendimetalinie?

Skoro licencja BASFowi wygasła na tę substancję którą ta firma na europejski rynek wprowadzała jako pierwotny posiadacz licencji to można się spodziewać szybkiego jej wycofania.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sharpen , penfox pencot. kiedyś kupiłem sharpena w dobrej cenie i tak jakby nie było śladu że czymś było pryskane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

a to dzięki za info ale nie spotkałem się z tymi preparatami. Widocznie za daleko nie odjeżdżały od kraju producenta i czasem "ściana wschodnia" ma swoje zalety :) 

sie mi skojarzyło. Jeśli środek wytwaraza na powierzcni warstwę aktywną czasami "filmem" nazywaną no to jak Ci miał podziałać "czeski film" któremu nie wiadomo o co chodzi?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Wiecie jaka cena fasoli??? Parę dni temu dzwoniłem do kilku kupców to powiedzieli że narazie nie biorą, ceny też nie chcieli powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

u kogo taka cena jak można wiedzieć? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1283

Pan Tadeusz Nowaczewski zaproponował 2,5zł brutto

MASAKRA!!!!!

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

Ja z tego nie skorzystam i nie znam szczegółów ogłoszenia bo nic w tej chwili nie mam gotowego w ofercie hurtowej ale może warto sprawdzić https://www.igrit.pl/ogloszenie/gielda-warzyw-fasola/szukam-dostawcow-fasoli-936485 ? bodaj mailowo
Oczywiście wiarygodność firmy i takie tam obowiązkowo z ograniczonym zaufaniem.

Powyższe napisałem na dowód że rynek fasoli wcale się nie zawalił i zawsze są jakieś atuty negocjacyjne jeśli lokalnie jest zastój.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
Dnia 11.04.2019 o 21:36, skywalker89 napisał:

To tak jakbyś pendiganu dał ponad 4litry... 😲

Przy fasoli nie czyta się etykiet, ani nie słucha doradców, trzeba dostosować dawki do swoich pól ale i tak ostatecznie guzik nam to może pomóc jak po oprysku przyjdzie jakiś lepszy deszcz, miałem tak kilka razy. 

Tak jak kolega napisał, ja w mieszankach zszedłem z pendiganem z początkowych 3l, przez 2,5 na ok 2l. 

Zaczynam się na prawdę cieszyć że na 99%jednak nie posieje w tym roku fasoli mimo, że wchodzę w dosyć ryzykowny temat i nikt tego w najbliższej mojej okolicy nie uprawia, ale do odważnych świat należy.

Podziel się wiadomością co to za uprawa którą zamierzasz siać?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Ponoć w okolicy Tyszowiec bardzo dużo konopi w tym roku będzie i nie chodzi o indyjską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569

Te konopie wcale nie takie opłacalne jak się wydaje , bo dana firma ładnie promuje ale rzeczywistość jest całkiem inna proponuję do zobaczyć i poczytać w necie jest wiele na ten temat uprawy i opłacalności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj