Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Gość   
Gość
8 minut temu, a-zA-Z0-9 napisał:

jaki problem ją z kalibrować do 70 ziaren

W tej sytuacji żaden . Nawet lepiej wyjdzie bo drożej pójdzie poltyczna i reszta Jaśka po 5zl 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

A jaki wasze półtyki mają kolor , miałem raz kontrę i była kremowa pod żółty , i więcej nie siałem bo tragedia była w przebieraniu a wtedy nie było jeszcze sortowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298

ja nie mam półytyczki, kolega sprzedawał, stąd znam cenę. Nie łyso. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3143
11 godzin temu, Kabanos napisał:

A jaki wasze półtyki mają kolor , miałem raz kontrę i była kremowa pod żółty , i więcej nie siałem bo tragedia była w przebieraniu a wtedy nie było jeszcze sortowników

To jest cecha tych odmian i świadomy klient nie uznaje jej za wadę wszak nie ma to wpływu na przydatnośc kulinarną.
Można niwelować skalę tego "fizjologicznego zażółcenia" odpowiednim doborem stanowiska, nawożenia i terminu zbioru ale zażółcenia przytrafiają się na niedokształconych nasionach. Niedostatecznie wypełnione mają więcej żołtego w miejscach ... takich dołkach gdzie za dużo skórki jak na ilość bielma pod nią.
Przenawożenie azotem w stosunku do PK a zwlaszcza P, susza przed żniwami czy zbyt wczesne wycięcie gdy strąki są jeszcze zielone
co ciekawet to zbyt gęsty siew jedynie powoduje drobnienie nasion ale nie zwiększa procenta zażółceń fizjologicznych. Jeszcze kilka spotrzeżeń mam na ten temat ale nie potwierdziłem na tyle w praktyce aby  podawać za pewnik jak minimalizować "kremowość" półtyczek

Coś za coś
dla tego cena jest wyższa bo przez większą ilość odpadow no i przynajmniej subiektywnie - uważam poltyczki a właściwie Kontrę (bo ją tylko uprawiałem) za znacząco smaczniejszą w potrawach od np Eureki, nie ważne czy z wypełnionych czy nieco niedokształconych i z żółtawymi przebarwieniami nasion

identyczny problem jest przecież w jaśkach tyczkowych i nawet na większą skalę (procent zażółceń)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Akurar taki wtedy rok popadłem że nikt nie chciał kupić dopiero po wymieszaniu z jaśiem poszło, w tym roku miałem odmianę riposta to też półtyka to odcień normalny był , ale do kontry to jej daleko jeżeli chodzi o wielkość ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3143

kilka lat temu Vitalpol potrafił docenić zalety półtyczek a w ub.r. (zapewne i w tym roku też) tomaszowska Sława wręcz poszukiwała jaśków z większym kalibrażem. Jeszcze ktoś w okolicach na pd. wsch od Werbkowic ale nie wiem kto szczególnie doceniał póltyczki podczas gdy zdarzali się kupujący którzy nie widzieli różnicy miedzy jaśkiem i cenowo też. Co dla kogo.
W latach nadprodukcji jaśków to jedynie kalibraż jest cechą wyróżniającą i dającą "fory" aby w ogóle sprzedać na rynek konsumpcyjny bo w powszechnym przez klienta rozróżnieniu wartości smakowej bym nie liczył na pdst własnego doświadczenia z detalem.
dużo by pisać dlaczego ale jest tylko wąska grupa stałych odbiorców którzy patrzą na specyfikę  np. Kontry .... większość - "fasola aby fasola" i co najwyżej czy tegoroczna czy stara a właśnie "żółtość" może być poczytana że stara.
No i jeszcze moda. zdarzy się sezon gdy jakiś asortyment idzie bardziej a w innym wcale bez jakichkolwiek racjonalnie wytłumaczalnych powodów. Tylko to już psychologia rynku i temat daleko wykraczający po za rynek i temat samej fasoli.

a i jeszcze Kontra jest jedną z - o ile nie najbardziej - miododajną z fasoli "nietyczkowych" tylko że to już temat bliżej bartnictwa z kolei :)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro72    3

Witam

Potrzebuję pilnie sprzedać ok 5 ton jaśka czy może mi ktoś podrzucić na priw kontakt do kupca który w miarę szybko płaci?

Jestem z okolic Zamościa Druga sprawa czy są w Łaszczowie dzisiaj kupcy i w którym miejscu?

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298

4,5 zł zapłacę  gotówką i wysyłam auto. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298

Dziś cena 4,3zł proponowana przez firmę BeanPol z Hostynnego. Nieco niżej niż tydzień temu. Trochę się zagalopowałem z tym 4,5 zł. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro72    3

Dzięki za odpowiedzi i oferty byłem dzisiaj w Łaszczowie cena 4,60 rejstracja LJA

3 godziny temu, ravoj napisał:

4,5 zł zapłacę  gotówką i wysyłam auto. 

4,5 płacisz gotówką  to z vatem i na konto 4,8 przyjeżdżaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
6 godzin temu, Jaro72 napisał:

Witam

Potrzebuję pilnie sprzedać ok 5 ton jaśka czy może mi ktoś podrzucić na priw kontakt do kupca który w miarę szybko płaci?

Jestem z okolic Zamościa Druga sprawa czy są w Łaszczowie dzisiaj kupcy i w którym miejscu?

Dzięki

Jak pilnie no to taniej  😜  Jak sucha i przebrana  i kolega RAVOJ chyba się wycofał to ja mogę wziąść  po 4,5  jutro  płatne gotówką   a jak chcesz fakturę to 4.2  plus wat ale kasa też od ręki  widzę że na obecną chwilę nikt się więcej nie wychyla  jak  pasuje to daj znać na priv.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Takie wymagania ma sława że najlepiej to odrazu w domu zapakować w paczki i oddać po 2.50 za kg
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
4 minuty temu, king12 napisał:

Cennik aktualny bo widzę datę 23 listopada?

Nic się nie zmieniło ceny na dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12

W sławie to próbkę  robią jak w aptece szkoda ze jeszcze pod mikroskopem fasoli nie ogladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Widzę że ta Sława to wymagania ma niczym pzz w zamościu, a ceny skupu na kolana nie powalają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No z gównem tam nie radzę jechać bo nawet nie wezmą ale ich punkty biorą dla nich jak leci aby gruby i suchy 

Dzwoniłem dzisiaj 4.50 sława daje aby gruby był wilgotność do 18% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADYL16    12
39 minut temu, Qwer01 napisał:

No z gównem tam nie radzę jechać bo nawet nie wezmą ale ich punkty biorą dla nich jak leci aby gruby i suchy 

Dzwoniłem dzisiaj 4.50 sława daje aby gruby był wilgotność do 18% 

Dokładnie w Łaszczowie kupuje dla nich firma Hermes co robi nagrobki i tam nie ma problemu sprzedać fasolę. A na podhajcach to wszystko ładnie i pięknie póki termin płatności nie przyjdźie później można sobie fakturę oprawie w ramki ipowiesić na ścianie i czekać pół roku  lub rok aż zaplac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj