Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
dysydent    3284
2 minuty temu, kubamako66 napisał:

ten tuz będzie ładniejszy dla oka niż ten z czerniczyna lub jeszcze jeden gość z dołchobyczowa robi fajne tuzy które ładnie wyglądają na  ciągniku jak fabryczne ;) 

https://sprzedajemy.pl/tuz-c360-c330-zetor-hrubieszow-2-e30984-nr65868463

Ten TUZ z linka profesjonalniej i nowocześniej wygląda jak traktorzyna na którym przyczepiony xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    196

O tez fajny. Ciekawe czy cena juz ostateczna bo z tym to tez ku*wa w kulki leca. Juz raz dzwonilem w tamtym roku i pytałem to chlop ze 2,5 tys to tylko konsola a mocowanie do ciagnika to osobno i dodatkowe 2tys... To czemu nie pisze od razu tego w ogloszeniu!! Przy tych cenach materialu te 3,5tys wydaje sie dobra cena. Sam bym zrobil ale ciecie tych grubych blach kątówka... Rzygac mi sie chce na sama mysl 😂

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3284
16 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

co chcesz poczciwa stara 40 , przynajmniej biegi się w niej nie blokowali

a nie znam z bliska, nie było okazji..
a co inaczej ma w skrzyni od 60-tki że te biegi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3284
18 minut temu, kamil800 napisał:

O tez fajny. Ciekawe czy cena juz ostateczna bo z tym to tez ku*wa w kulki leca. Juz raz dzwonilem w tamtym roku i pytałem to chlop ze 2,5 tys to tylko konsola a mocowanie do ciagnika to osobno i dodatkowe 2tys... To czemu nie pisze od razu tego w ogloszeniu!! Przy tych cenach materialu te 3,5tys wydaje sie dobra cena. Sam bym zrobil ale ciecie tych grubych blach kątówka... Rzygac mi sie chce na sama mysl 😂

można usługę zlecić plazmą, nie wiem dokładnie gdzie znajomy korzystał gdzieś w okolicy Sitna kilka lat temu
chyba nawet nie musiał swojej blachy choć trudno blachą nazwać płytę coś ze trzy centymetrową
precyzja dużo poniżej milimetrowej na elemencie półtorametrowej średnicy że aż mi szczena opadła

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3284
6 minut temu, Tomek12 napisał:

Ja bym miał na sprzedaż 5 gwiazdowa zgrabiarke zawieszana

poczekaj bliżej żniw z tą sprzedażą; dwukrotnie więcej utargujesz jak teraz ;)
wiem bo sam nie kupiłem kiedy wiosną była za bezcen a ja zamiast brać to se myślałem - może się co lepszego skleci
no i się nie skleciło to we żniwa była nadal do sprzedania, a jakże ale wiosenna cena razy trzy i pół xD

 co ciekawe to gdy wymyśliłem że bodaj wypożyczę za tę wiosenną było za późno bo poszła

wtedy miałem tylko coś ze dwa ha fasoli i stanęło na ręcznych widłach xD

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    196
4 minuty temu, dysydent napisał:

można usługę zlecić plazmą, nie wiem dokładnie gdzie znajomy korzystał gdzieś w okolicy Sitna kilka lat temu
chyba nawet nie musiał swojej blachy choć trudno blachą nazwać płytę coś ze trzy centymetrową
precyzja dużo poniżej milimetrowej na elemencie półtorametrowej średnicy że aż mi szczena opadła

Tak wiem. Ale jak zaczne jezdzic i zlecac to mi pewnie to samo wyjdzie co kupic gotowe... Albo troche taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    989
1 minutę temu, dysydent napisał:

poczekaj bliżej żniw z tą sprzedażą; dwukrotnie więcej utargujesz jak teraz ;)

Bum  już minął  na ścinarki i zgrabiarki, dziś kto sieje fasolę to  praktycznie ma  co innego siewnik i master

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2286
9 minut temu, Tomek12 napisał:

Ja bym miał na sprzedaż 5 gwiazdowa zgrabiarke zawieszana

A wrzuć jakieś zdjęcia  może by sobie coś  kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksz034    1
49 minut temu, kamil800 napisał:

Ta. Do tylu i to jeszcze 330 albo 360 gdzie te wsteczne sa wolne to katorga. 5ha cala noc sie prewraca a plecy jeszcze 2 dni bola 😂 w tym roku bede dorabial przedni tuz do c360. Chyba, ze macie namiar na kogos kto w okolicy hrubieszowa robi i ma gotowca do sprzedania? Albo ktos z was sprzedaje bo juz nie potrzebuje? ;)

https://www.olx.pl/d/oferta/przedni-wieszak-scinarka-zgrabiarka-tuz-CID757-IDQrA6m.html?reason=seller_profile

Robił mi ten chłopak dwa lata temu tuza do mf 675, płaciłem chyba 2800zł i jestem zadowolony. Jednego dnia przyjechał pomierzyć a innego dnia przyjechał poskładać

12 minut temu, Tomek12 napisał:

Ja bym miał na sprzedaż 5 gwiazdowa zgrabiarke zawieszana

jaka cena i gdzie?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    196

To chyba ten sam co dawal link kolega wyzej. Przedzwonie zapytam. Dzieki

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksz034    1
1 minutę temu, kamil800 napisał:

To chyba ten sam co dawal link kolega wyzej

fakt, ten sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    87
3 godziny temu, dysydent napisał:

poczekaj bliżej żniw z tą sprzedażą; dwukrotnie więcej utargujesz jak teraz ;)
wiem bo sam nie kupiłem kiedy wiosną była za bezcen a ja zamiast brać to se myślałem - może się co lepszego skleci
no i się nie skleciło to we żniwa była nadal do sprzedania, a jakże ale wiosenna cena razy trzy i pół xD

 co ciekawe to gdy wymyśliłem że bodaj wypożyczę za tę wiosenną było za późno bo poszła

wtedy miałem tylko coś ze dwa ha fasoli i stanęło na ręcznych widłach xD

A po co się męczyć widłami ,ja to robię 60 + konna zgrabiarka  zaczepione dolistwytny podnośnika maksymalnie na bocznych cieglach ściągnięta w lewo i jakoś się mieszczę między pikoosani,wiadomo że jak pokosy są krzywe to kołem trzeba pojechać ale jakoś wielkiej różnicy w stratach nie widzę naprzeciw tych co przewracaja fasole z gwiazda z przodu na tuzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42
3 godziny temu, ksz034 napisał:

Jaka cena i gdzie?

Cena 2 tysiące okolice Łaszczowa 515008918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    579
2 minuty temu, beata12596 napisał:

Wolica jaś 8,4 zł 

wszytko fajnie tylko kolega tydzień temu zawiozł fasole na próbę i wyszło 23 % zanieczyszczeń, zawiózł gdzie indzie i wyszło 12 % 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    51
11 godzin temu, kubamako66 napisał:

wszytko fajnie tylko kolega tydzień temu zawiozł fasole na próbę i wyszło 23 % zanieczyszczeń, zawiózł gdzie indzie i wyszło 12 % 

.

Edytowano przez Michall51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staś21    10
Dnia 13.01.2023 o 19:09, Zbyszek3939 napisał:

Bum  już minął  na ścinarki i zgrabiarki, dziś kto sieje fasolę to  praktycznie ma  co innego siewnik i master

A CO Zbyszek zrobisz na polu bez scinarki i przewracarki? to jest kazdemu potrzebe , nie, bum nie minał

co samym masterem i siewnikiem zrobisz?wiem ze gosc z łykoszyna ma rozne przewracarki na sprzedaz stoja u niego w sadzie przy drodze na pokaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

U każdego inaczej plonuje w tym roku większość miała do 1t a niektórzy i około 2t mieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2286

Zazwyczaj zaraz po żniwach każdy się chwali prawie 2 tony ale jak się zważy i sprzeda to już inaczej ten plon wygląda. Plon z 2021 1300kg w obecnym roku 850 na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
3 godziny temu, kubamako66 napisał:

wszytko fajnie tylko kolega tydzień temu zawiozł fasole na próbę i wyszło 23 % zanieczyszczeń, zawiózł gdzie indzie i wyszło 12 % 

Tak wiem, że tam się mogą dziać takie " cuda" 🙂, sama kiedyś opisywałam sprawę zanieczyszczeń, jak po pewnym czasie procent zanieczyszczeń części fasoli wcześniej oddanej na przechowanie, cudownie się zmniejszył, przy moich naciskach podczas sprzedaży reszty 🙂. Można? Można 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Ja jak siałem fasole czyli ostatni raz miałem 7-8 lat temu to jak mi wychodziło 2 tony to było bardzo dobrze, teraz ja słyszę od tych co sieją fasole że 2 tony to żaden problem. Czym się teraz odchwaszcza fasole jakieś doglebówki i później basadran, corum czy czymś innym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj