Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

martinezo    16

Czytajcie ze zrozumieniem i dokładniej moje wypowiedzi.Może ja gdzieś cos nie jasno napisałam.Sami wiecie jakie były zasady dofinansowania.Na listach jesteście.A błędy które są to jest tzw. Odrzucenie ( czekanie na poprawkę).Wspominałam o tym i pisałam jakie błędy sa we wnioskach.

prawie wszyscy z listy  czekają teraz na poprawki( piszę prawie, bo kilka osób już dostało wezwanie do poprawek), czyli prawie wszystkie wnioski są "Odrzucone"??????  ;-)

Jeszcze raz proszę o przekazywanie na forum merytorycznej i konkretnej wiedzy.

KARGO    81

Jesli nowelizacji wejdzie z zycie to pseudo ekolodzy maja pozamiatane.

Wiadomość z agroFakt.pl

PrzemoO    8

Jeżeli nowelizacja wejdzie to część osób w ogóle wypadnie z listy bo nie będą mieć min 1,5 pkt . Natomiast ja  wtedy przeskoczę parę miejsc do góry, chociaż i tak liczę że się załapię na razie miejsce  12xx kuj.-pom. 

pedro2    350

Dopiero po weryfikacji wniosków okazało się jaka jest skala problemu "ekologow", a pewnie też "życzliwi" się znaleźli i jest efekt ;) to teraz troszkę spadną

zetorr6441    25

dzwonilem rano do arimr centrala i powiedziano mi ze to jest dopiero projekt ktory pojdzie konsultacji a zanim wejdzie w zycie to potrwa a moj wniosek bedzie rozpatrywany zgodnie z obowiazujacym i ekologia na 1 ar jest jak najbardziej ok.

Te zmiany w calosci beda obowowiazywac w nowym naborze a do tego jesli cos bedzie wdrazone kiedys tam to 2 poprawki a nie jedna 

Takze macius spokojnie z ta bieda,a poza tym kto Ci bronil zgloscic 3 drzewek pod eko za 650zł ???

a co do zmian to na tym etapie nie mozna ale jak podpisze umowe to aneksem tak jak bylo kiedys takze tez luz :)

masa24    55

mialem wlasnie pisac  to samo, ze te zmiany w punktacji rusza raczej od nowego naboru. 

takze macius luzik

KARGO    81

dzwonilem rano do arimr centrala i powiedziano mi ze to jest dopiero projekt ktory pojdzie konsultacji a zanim wejdzie w zycie to potrwa a moj wniosek bedzie rozpatrywany zgodnie z obowiazujacym i ekologia na 1 ar jest jak najbardziej ok.

Te zmiany w calosci beda obowowiazywac w nowym naborze a do tego jesli cos bedzie wdrazone kiedys tam to 2 poprawki a nie jedna

Takze macius spokojnie z ta bieda,a poza tym kto Ci bronil zgloscic 3 drzewek pod eko za 650zł ???

a co do zmian to na tym etapie nie mozna ale jak podpisze umowe to aneksem tak jak bylo kiedys takze tez luz :)

hehe to chyba z pania Basia sprzątaczka rozmawiales? Bo dzis sobota...

zetorr6441    25

i co w zwiazku z tym ze dzis jest sobota?      jak czegos sie niewie to lepiej przemilczec...

,,W przypadku pytań prosimy o kontakt z odpowiednimi departamentami merytorycznymi. Ich wykaz wraz z telefonami można znaleźć na naszej stronie internetowej (otwórz).

Pytania można także zadawać dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii, która czynna jest 7 dni w tygodniu w godz. 7 - 21:  
800 38 00 84 "

majkel207    18

kolego wyżej twierdzisz, że po podpisaniu umowy będzie można aneksem zmienić zestawienie rzeczwo-finansowe?

Marco82    34

50% gospodarstwa pod eko? ciekawie się zrobi choć było by to sprawiedliwe rozwiązanie. masa24 z malin też da się żyć, 20 ha co to na cb kilkaset tyś zł na założenie sadu. Myślę że to rozporządzenie wejdzie szybko :)

Edytowano przez Marco82

szczypka    60

żebyś się nie zdziwił pamiętam jak kiedyś była "amnestia" dla maturzystów którzy nie zdali jednego egzaminu 

chyba to było za Giertycha 

KARGO    81

i co w zwiazku z tym ze dzis jest sobota? jak czegos sie niewie to lepiej przemilczec...

,,W przypadku pytań prosimy o kontakt z odpowiednimi departamentami merytorycznymi. Ich wykaz wraz z telefonami można znaleźć na naszej stronie internetowej (otwórz).

Pytania można także zadawać dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii, która czynna jest 7 dni w tygodniu w godz. 7 - 21:

800 38 00 84 "

Albo zmyslic jak ty bo ta infolinie obsluguje firma zewnętrzna gdzie osoba ktora ja obsluguje ma bardzo pobierzna wiedze typu kiedy mozna skladac wnioski o platnosci bezposrednie.

misiek_ad    1

Wątpliwości rozwiewa § 2  punkt 2) projektowanego rozporządzenia przy czym do wypłaty odnosi się paragraf § 3. Oczywiście jest to projekt rozporządzenia ale raczej nic się nie zmieni.

zetorr6441    25

oj kargo piszesz tyle konkretnych postow a tu brzytwy sie chwytasz bo nie wszedles w eko...      mysle ze w tym tygodniu zloze te poprawki i bede znal stosunek arimr bialystok do eko bo w pismie nie czepiali sie wcale tylko chca certyfikat orginal...

pedro2    350

A certyfikat miałeś w dniu składania wniosku czy teraz sobie zalatwiles?

DanielFarmer    108

Byla furtka to skorzystali Ci co wiedzieli.W nastepnym naborze juz pozamiatane aczkolwiek 2pkt za 2 krzaki to tez b.duzo.Ja machnalem na to reką, moze i nieslusznie bo pewnie mialbym juz poprawki a tak troszke sie poczeka.

jacek1296    69

i co w zwiazku z tym ze dzis jest sobota?      jak czegos sie niewie to lepiej przemilczec...

Pytania można także zadawać dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii, która czynna jest 7 dni w tygodniu w godz. 7 - 21:  

800 38 00 84 "

A wiesz, gdzie możesz tą infolinię sobie wsadzić? Poziom ich wiedzy, to poziom mułu na Żuławach.

misiek_ad    1

Jedynie jest możliwość taka...że ktoś należy do jakiejś organizacji lub ma znajomych tam, która może składać wnioski, żeby ten paragraf 16 obowiązywał już do tego naboru z 2016 roku..a ministerstwo się do tego przychyli.

Edytowano przez misiek_ad

zetorr6441    25

A certyfikat miałeś w dniu składania wniosku czy teraz sobie zalatwiles?

w dniu skladania zrobilem dopiero zgloszenie do jednostki certyfikujacej i potwierdzenie owego zgloszenia po 2 tygodniach im doslalem. certyfikat prztszedl jakies 2-3 tygodnie po kontroli 

pedro2    350

Nie wiem czy dobrze to ogarniam, ale wg mnie już nie masz tych pkt bo jest napisane "...jeśli w dniu składania wniosku posiada certyfikat..."

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez 2jacks
      Proszę o wyjaśnienie paru rzeczy...z góry sry bo pewnie już sie mogły niektóre pytania pojawiać.

1. działanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw."
      Jest tam zapis, że to działanie jest przeznaczone dla gospodarstw o wielkości 2-15 tyś euro...i w ciągu realizacji planu ma nastąpić wzrost wielkości ekonomicznej do 15 tyś euro...Czyli gospodarstwo o wielkości ekonomicznej 6 tyś rocznie ma przedstawić biznesplan w którym będzie przedstawiony plan wzrostu wartości o 700%? ...a jeśli plan będzie wykazywał wzrost o 600% to już pomocy sie nie dostanie?

2. działanie "Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej"

Czy to jest zastępstwo programu tworzenia mikroprzedsiębiorstw...tylko że maks można dostać 100 tyś, a nie 300 tyś?...Pomoc ma być wypłacana w formie premii. Co to znaczy? Jak tą premię rozumieć?...."w co najmniej 2 ratach, w okresie maksymalnie 5 lat"...czyli co? To ktos decyduje ile, w jakiej wielkości i kiedy dostanę pieniądze? To troche dziwne zapisy jeśli jest mowa o otwieraniu biznesu i planowaniu kosztów itd...Jak to wszystko rozumieć?

3. Wsparcie małych gospodarstw rolnych w ramach systemu płatności bezpośrednich

Co to w zasadzie jest? ...ma to działać działać w ramach oddzielnego systemu dotacji ""płatności dla małych gosp. rolnych". system ma zastąpić wszystkie inne płatności realizowane w ramach podstawowego programu dotacji...Czyli wszystko inne co byśmy mogli dostać dostaniemy, tylko nie jako kilka programów, tylko jako jeden? Chodzi tylko o zmniejszenie papierologi?....Płatności mają mieć formę ryczałtu "naliczone zostaną poprzez zsumowanie wszystkich płatności, które mają zostać przyznane rolnikowi w danym roku. Maks kwota może wynieść maks 1250 euro na gosp.....Ale przecież jeśli ktoś ma 5Ha, jeśli ma uprawę ekologiczną, jeśli spełnia wymogi jakiegos programu jakości...to dostanie więcej niż te 5 tyś zł...Ja nic z tego nie rozumiem...

Prosiłbym o wyjaśnienie zwłaszcza pkt 3...bo tutaj to już nic nie rozumiem
    • Przez ReKoRd022
      Witam mam gospodastwo rolne o powierzchni 42 ha nastawione na produkcje mleczno 32 krowy mleczne no i tu się rodzi moje pytanie chcę zwiększać produkcje a nie ma gdzie dodatkowych sztuk adoptować
      no i właśnie potrzebny jest budynek planuje oborę na 60 sztuk,
      i tu mam pytanie do forumowiczów czy lepiej i taniej jest budować w własnym z zakresie i z własnych środków czy czekać i budować za pomocą unijnych funduszy (z tego co się orientuje ma być zwrot do 500 000 zł)
      też słyszałem że z środków unijnych nie idzie nic zrobić w własnym zakresie ani zaoszczędzić.
      , planowaną oborę bym chciał żeby była w systemie wolnostanowiskowym z halą udojową myślę że przy tej ilości sztuk już jest lepszym wygodniejszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem od uwięziowej którą obecnie posiadam.
      Z budynkiem planuje już w przyszłym roku startować Oraz nie mam pojęcia jaki system podłoża byłby lepszy ściółkowy czy na rusztach, jak zapytać to ile ludzi tyle wersji.
      Byłbym wdzięczny za pomoc i podpowiedź ewentualne doradzenie forumowiczów co do obory czas leci szybko a jakieś kroki trzeba powoli podejmować w tym kierunku
      Pozdrawiam rekord022
    • Przez raul7031
      Nie złości was brak propozycji dopłat do produkcji trzody chlewnej, a przynajmniej do macior, gdy pozostałe główne gatunki zwierząt mają być objęte dotacjami?? Przecież to dyskryminacja producentów trzody chlewnej, którzy tak samo jak inni producenci czy to mleka czy mięsa wołowego poświecają mnóstwo czasu na produkcje tuczników. A podobno jest tak źle z trzodą w Polsce i dlatego jako jedyna gałąź produkcji zwierzęcej została pominięta...?
    • Przez gawinek
      Witam. Z racji, że zbliża się PROW chciałbym się Was poradzić jakiej firmy agregat uprawowo-siewny wybrać? Myślałem o agregacie talerzowym np Pottiger FOX i do niego przyczepić siewnik talerzowy Vitasem. 

Co byście mi doradzili? Dodam, że uprawa głównie 4,5 klasa, piaski