rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

slavik80    119

Miwigos jezeli  nie skladales od lat na " modernizacje" to kogo bediesz szukal? Sasiadow? Nie lepiej zapytac osobiscie?

Punkty to raczej kazdy sobie wyliczyl, 

Ale ile jest srodkow to pojawiaja sie  rozbiezne informacje.

Moga byc przesuniecia  srodkow niewykorzystanych w innych  dzialaniach, ale rowniez moze ten budzet o wielkosci 980 mln pozostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2474
masa24 napisał:

szansa jest zawsze ale nie sluchac glupich handlowcow ze kazdy dostanie na bank. kazdy zakup przed umowa to jest ryzyko i trzeba o tym pamietac

 

a jak myślisz że będzie z tym naborem? jest szansa że się wszyscy załapią


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja dostałem, poprawiłem i wysłałem. Jeszcze pozwolenia na budowę nie mam więc na pewno jeszcze będą pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
21 godzin temu, Capitan58 napisał:

Podlaskie, czy ktoś dostał jakieś poprawiki ? 

Umowa dawno podpisana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lebioda    4
1 godzinę temu, czareczek85 napisał:

Umowa dawno podpisana

Które miałeś miejsce na liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, Ropsonok napisał:

Ja dostałem, poprawiłem i wysłałem. Jeszcze pozwolenia na budowę nie mam więc na pewno jeszcze będą pisać

w takim przypadku zadzwon i rozmawiaj,  bo jak to drugie poprawki to wylatujesz,  jezeli pierwsze to zadzwon i powiedz jak wyglada sytuacja zeby sie nie spieszyli bo jak ci przysla drugie poprawki i nie dostarczysz  pozwolenia to baj baj

  • Like 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

slavik cos zle powiedzialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
22 minuty temu, masa24 napisał:

slavik cos zle powiedzialem?

W moim rozumieniu ta emotka oznacza sad czyli smutny. Tutaj mialem celu wyrazenie przykrosci z powodu <wylecenia> z listy.

Zapewne kolega stara sie  jak moze Aby terminowo uzupelnic  dokumenty. Budowalem hale magazynowa to wiem ile to trwa I jakie sa klopoty.

Jeżeli zle uzylem emotki yo serdecznie  przepraszam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nic się nie stało , złe to odczytałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na grupie na FB że warmińsko mazurskie kasę mają od 4.7pkt, poprawki przychodzą tak i tak dla tych co mieli mniej. Ja lubelskie 4.92 pkt i powiedziano mi że kasy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Nie zamówiłeś już ciągnika ? Czy źle kojarzę osoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, krzychu121 napisał:

Nie zamówiłeś już ciągnika ? Czy źle kojarzę osoby ?

Zamówiłem 😅 bo jeżeli do września agencja się nie odezwie to i tak muszę go odebrać bo potrzebuje ciągnika tylko wiadomo jakby połowę zwrócili byłoby idealnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, krzychu121 napisał:

No tak. Dwie banki droga nie chodzą 

Ogólnie umowa z dilerem tak sformułowana że jakby agencja odmówiła a bym nie miał kasy go odebrać to oddają mi zadatek i się rozstajemy więc też się tak zabezpieczyłem. Czasy mamy niepewne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 minutę temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Ogólnie umowa z dilerem tak sformułowana że jakby agencja odmówiła a bym nie miał kasy go odebrać to oddają mi zadatek i się rozstajemy więc też się tak zabezpieczyłem. Czasy mamy niepewne

Może tylko ci się zdaje ze jest tak sformulowana? Trochę dziwne ze sprowadzają dla ciebie ciągnik a ty możesz się rozmyślać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25
23 godziny temu, masa24 napisał:

w takim przypadku zadzwon i rozmawiaj,  bo jak to drugie poprawki to wylatujesz,  jezeli pierwsze to zadzwon i powiedz jak wyglada sytuacja zeby sie nie spieszyli bo jak ci przysla drugie poprawki i nie dostarczysz  pozwolenia to baj baj

To były pierwsze poprawki. Byłem w starostwie to powiedzieli że za 2 tygodnie będzie pozwolenie na budowę, także do drugich poprawek będzie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, masa24 napisał:

Może tylko ci się zdaje ze jest tak sformulowana? Trochę dziwne ze sprowadzają dla ciebie ciągnik a ty możesz się rozmyślać 

Aktualnie każdy diler podpisze taką umowę bo wie że i tak sprzeda ten ciągnik. Wiem co podpisałem i jaki mam zapis na umowie, inaczej nic bym nie podpisał. Mimo że ciężkie czasy to te ciągniki schodzą z placu, diler mówi że jak nie jedna osoba to druga go kupi mimo że cena chora

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie czy ugor z uprawa w wielkość ekonomicznej gospodarstwa to zaliczamy ugor czy uprawę? W moim przypadku zboże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Dnia 2.02.2024 o 20:59, Lebioda napisał:

Które miałeś miejsce na liście?

Mam 2xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Macie jakiś link do tabelki rozchody przychody w gospodarstwie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3156
Napisano (edytowany)

@seba836 Przy prowadzeniu MR korzystam z ewidencji z tej stronki, a dokładniej to pracuję na wersji szkoleniowej II i od siebie dodam tylko, że bardzo dobrze tą ewidencję w tej formie się prowadzi.

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci-instytucje/2836-ewidencje-przychodow-i-rozchodow-w-gospodarstwie-rolnym-wersje-uaktualnione-2019-r

Edytowano przez WitekRolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
4 godziny temu, WitekRolnik napisał:

@seba836 Przy prowadzeniu MR korzystam z ewidencji z tej stronki, a dokładniej to pracuję na wersji szkoleniowej II i od siebie dodam tylko, że bardzo dobrze tą ewidencję w tej formie się prowadzi.

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci-instytucje/2836-ewidencje-przychodow-i-rozchodow-w-gospodarstwie-rolnym-wersje-uaktualnione-2019-r

też ogólnie korzystam i mam zrobioną z tej tabeli od nich. Wiesz może czy jak agencja chcę ode mnie Rejestr sprzedaży i zakupów z czerwca to muszę im czystą tabelkę zrobić od nowa czy wystarczy że wydrukuję z tej ewidencji z wszystkimi podliczeniami od początku roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj