rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

masa24    2348

To już jest kwestia uznaniowa wg mnie . W biznesplanie wykazujemy jak dana maszyna przyczyniła się do zmniejszenia kosztów lub wzrostu plonowania. Pewnie nie widza tu wpływu ciągnika na plon . Ale np możemy pokazać niższe spalanie , mniejsze koszty napraw . Plony tez powinny wzrosnąć = nowy niezawodny ciągnik , terminowe wykonanie zabiegów wyższy plon . Przy samym ciągniku najłatwiej jest zwiększyć areał w roku docelowym 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Można złożyć wniosek na wiatę blaszana nie mając chodowli tylko samą produkcję roślinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
15 godzin temu, krzychu121 napisał:

Można ale na własne ryzyko. Ja zacząłem kupować a okazało się że wniosek chcieli mi odrzucic i zrobiło się nie fajnie bo za swoje nawet nie myślałbym o zakupie bo szkoda mi poprostu kasy. Na moje szczęście babka poszła na urlop i inna osoba wzięła mój wniosek i nagle okazało się że wszystko jest ok. Jakieś małe poprawki i zapraszają na podpisanie umowy. Nie dawno znowu był problem z wnioskiem o płatność. I znowu przypadkowa zmiana prowadzącego i nagle jest wszystko ok. Za parę dni przyjechała kontrol i już kasa od kilkunastu dni jest na koncie. Powiedziałem sobie że to ostatnia modernizacja jaką biorę i dziwnym trafem cyrki. Przy wcześniejszych wszystko szło bez większych problemów 

no właściwie miałem już brać te maszyny ale wypadła ta modernizacja i sam nie wiem czy składać czy tak brać , bo jak mam jeszcze z rok czekać jak te wnioski wszystkie rozpatrzą to maszyny znowu w górę pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Pogadaj z doradcą jakie ci przysługują i będziesz wiedział. Jak i tak masz zamiar kupić to warto było by skorzystać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Przecież tych pieniedzy jest bardzo mało , szkoda sobie głowe zawracać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

czy jest szansa na dofinansowanie do zakupu kombajnu zbożowego? mam we wniosku o dopłaty 45ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

Tak myślałem, z dzierżawami mam w sumie 80 ha tylko to tak na gębę. a np ładowarka teleskopowa na 45 ha bez hodowli? szło by to argumentować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
20 godzin temu, masa24 napisał:

Pewnie

Możesz kolego rozwinąć? Jak osiągnąć wzrost gva 10%na produkcji roślinnej, 12 ha pszenicy, 8 ha rzepaku 4 ha fasoli na nasiona i 2 ha kukurydzę na ziarno. Chcę  kupić ciągnik 120-130 km siewnik poplony i głębosz. Możesz na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
1 godzinę temu, slavik80 napisał:

Możesz kolego rozwinąć? Jak osiągnąć wzrost gva 10%na produkcji roślinnej, 12 ha pszenicy, 8 ha rzepaku 4 ha fasoli na nasiona i 2 ha kukurydzę na ziarno. Chcę  kupić ciągnik 120-130 km siewnik poplony i głębosz. Możesz na priv 

Nie przybędzie ci 2ha w 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 godziny temu, slavik80 napisał:

Możesz kolego rozwinąć? Jak osiągnąć wzrost gva 10%na produkcji roślinnej, 12 ha pszenicy, 8 ha rzepaku 4 ha fasoli na nasiona i 2 ha kukurydzę na ziarno. Chcę  kupić ciągnik 120-130 km siewnik poplony i głębosz. Możesz na priv 

Wybacz ale ja nie jestem od uczenia . Robisz Bp i wykazujesz jak maszyny wpływają na zmniejszenie kosztów / wzrost plonów . Gva to jest chory wskaźnik , na dobra sprawę nie wyobrażam sobie jak Arimr może weryfikować osiągniecie tego wzrostu 

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielkurp    5
7 godzin temu, Tomek001 napisał:

czy jest szansa na dofinansowanie do zakupu kombajnu zbożowego? mam we wniosku o dopłaty 45ha

Nie masz szans kombajnu na mgr,na rozwój usług rolniczych kolega wziął kombajn 500tyś zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Wg Arimr Toruń- kombajn na 68 ha przedział mocy 200-230 KM Na 78 ha przedział 230-245 KM. Pamiętaj, że maksymalna kwota zakupu 833 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

Jeśli już złożyłem we wcześniejszym naborze wniosek 3 lata temu kupiłem za 330 tyś netto maszyny, zwrot 50 % to ile mi się jeszcze zostało z puli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Jeśli dostałeś 200 000 zwrotu to teraz możesz złożyć wniosek na 50 000 zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
5 godzin temu, kampl napisał:

Nie przybędzie ci 2ha w 5 lat?

No właśnie też tak myślałem, że powiększe gospodarstwa o te 2-3 ha w ciągu 5lat ale chyba trzeba osiągnąć ten wzrost gva w momencie składania wniosku o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maches    16

Panowie/Panie czy jest możliwość skorzystania z mgr na budowę hali rolniczej blaszanej na maszyny/płody rolne przy samej produkcji roślinnej? 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
6 godzin temu, slavik80 napisał:

No właśnie też tak myślałem, że powiększe gospodarstwa o te 2-3 ha w ciągu 5lat ale chyba trzeba osiągnąć ten wzrost gva w momencie składania wniosku o płatność.

To kombinuj z dopłatami bezpośrednimi. Kiedy trzeba będzie wykazać wzrost dogadać się z sąsiadem, kolega ze w weźmiesz jego pole na siebie, kasę mu oddasz, formalności tym spelnisz

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226
9 godzin temu, Slavo napisał:

Jeśli dostałeś 200 000 zwrotu to teraz możesz złożyć wniosek na 50 000 zwrotu

A jeśli miałem zwrotu około 160 tyś to ile mam do wykorzystania 50 czy 90 tys zwrotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53
17 minut temu, robertrolnik27 napisał:

A jeśli miałem zwrotu około 160 tyś to ile mam do wykorzystania 50 czy 90 tys zwrotu?

90tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

Panowie o co chodzi z tym wykorzystywaniem? jeśli w 2020 roku miałem zwrot 200 tys to nie mogę teraz składać na pełną pulę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj