rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

seba836    21

Kupuję ciągnik na modernizacje wszystko co mam we wniosku w agencji posiadam w wyposażeniu, chcę sobie na osobną fakturę prywatnie dokupić TURA może być problem z agencją podczas kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcinkaczmarek74 napisał:

Mam ma myśli dodanie tego silosu w tych dodatkowych 50 tys.

 

5 godzin temu, marcinkaczmarek74 napisał:

Czy orientujecie się , czy można dostać silos lejowy na pasze treściwe?Jeśli tak to jakie kryteria?

Ponawiam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    8
11 godzin temu, karino25 napisał:

Przy wnioskowaniu o zwiększenie kwoty uzasadniacie jakoś czy wystarczy powołanie się na rozporządzenie?

Należy dokonać zmiany w biznesplanie tzn zwiększyć kwoty, oraz dostarczy aktualne oferty na maszyny/budynki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
14 godzin temu, seba836 napisał:

Kupuję ciągnik na modernizacje wszystko co mam we wniosku w agencji posiadam w wyposażeniu, chcę sobie na osobną fakturę prywatnie dokupić TURA może być problem z agencją podczas kontroli?

Niby czemu miał by być problem jak będzie osobna faktura?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    21
2 godziny temu, dzikidaniel napisał:

Niby czemu miał by być problem jak będzie osobna faktura?

pytam bo nie jestem pewny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    504
Dnia 2.01.2023 o 15:37, karol19920 napisał:

Witam. Nabór 2016. W marcu upływa mi 5 lat od wypłaty pieniędzy. Czy trzeba jakoś rozliczać się z programu na koniec zobowiązania, czy są jakieś dokumenty które trzeba dostarczyć do ARiMR? I jeszcze jedno pytanie czy jeżeli koniec zobowiązań jest jak w moim przypadku w marcu to wszelkie założenia które miałem w biznesplanie typu struktura upraw i hodowla zwierząt już w tym roku mnie nie obejmują , dobrze to rozumiem?

Weksel możesz pojechać zniszczyć, ale po jakimś czasie oni sami go utylizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    70

To wiem , z poprzedniego naboru sami przysłali po roku. Chodzi mi głównie o dokumenty czy czegoś wymagają na koniec bo nabór naborowi nie równy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokoloko    6

Z tego co się słyszy to w nowej modernizacji raczej będzie problem z maszynami typu ciągnik, ale czy coś wiadomo czy na obszar D będzie można wybudować np. Magazyn do sortowania owoców i warzyw? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
42 minuty temu, Lokoloko napisał:

Z tego co się słyszy to w nowej modernizacji raczej będzie problem z maszynami typu ciągnik, ale czy coś wiadomo czy na obszar D będzie można wybudować np. Magazyn do sortowania owoców i warzyw? 

bedzie wiadomo jak cokolwiek ogłoszą... z nowego prowu to niby Mlody rolnik ma być w tym roku a modernizacja ciekawe... ale skoro wybory sa w tym roku to raczej powinno być-mi by pasowało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokoloko    6
3 minuty temu, Palmusny napisał:

bedzie wiadomo jak cokolwiek ogłoszą... z nowego prowu to niby Mlody rolnik ma być w tym roku a modernizacja ciekawe... ale skoro wybory sa w tym roku to raczej powinno być-mi by pasowało....

Młody rolnik już za mną tak więc program nie dla mnie. No mi by pasowało żeby była możliwość na budynek - przy mojej produkcji jeszcze tego mi brakuje  i dlatego mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinkaczmarek74 napisał:

W jaki sposób zmieniacie we wniosku limit pomocy z 200 na 250, bo nie da się tego edytować w formularzu?

Ponawiam pytanie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    57

Drukujesz tabele z kwotą 200 000, ręcznie zmieniasz na 250 000 + Twoja parafka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
Dnia 4.01.2023 o 22:58, Capitan58 napisał:

Należy dokonać zmiany w biznesplanie tzn zwiększyć kwoty, oraz dostarczy aktualne oferty na maszyny/budynki 

A faktury zakupu mogą być? dotyczy maszyn juz kupionych.

Te maszyny które będę dodawał to bym dał ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@seba836 złożyłem wniosek o płatność i zadowolony z siebie czekałem, aż dostanę pieniądze. Na ok tydzień przed upływem tych 90 dni dzwonię, żeby się upewnić, że wszystko ok i słyszę od osoby prowadzącej moją sprawę, że urzędnik rozpatrujący wniosek o płatność się przyczepił do tego, że w zestawieniu RF nie napisałem jaki osprzęt kupuję razem z ładowarką, nie ma tego też tego wyszczególnionego na fakturze i że muszę aneksować umowę i to dopisać. Odpowiedziałem, że nie kupowałem, żadnego osprzętu, bo ładowarka ma system mocowania narzędzi euro, więc pasuje osprzęt od ładowacza czołowego jaki posiadam i nim bedę pracował. Napisałem stosowne oświadczenie i wysłałem do arimr myśląc że sprawa jest załatwiona. To jednak nie wystarczyło, umowę i tak musiałem aneksować i napisać w zestaieniu RF, że ładowarka jest wyposażona w euroramkę. Dla mnie to oczywiste, że ładowarka musi mieć jakiś system mocowania narzędzi i było to tak absurdalne, jakgdyby ktoś się przyczepił, że kupuję ciągnik, a nie dopisał w zestawieniu RF, że jest on wyposażony w koła. Powiedziano mi, że mój wniosek o płatność jest nieważny i będę musiał składać drugi w wyznaczonym terminie.  Po jakimś czasie dostałem telefon z agencji, o jakieś drobne poprawki do rzekomo nieważnego wniosku o płatność, który jednak okazał się ważny i dopiero po tych poprawkach i kontroli dostaĺem przelew

 

Edytowano przez Przekeeeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Wiecie jak wygląda sytuacja z aneksem o zwiększeniu dotacji w sytuacji kiedy nie zamierzamy dobrać żadnych maszyn? Na wniosek jest ciągnik i zestaw uprawowo siewny, kwota brutto na te dwie rzeczy to 850 tysięcy, w jaki sposób można to umotywować? Wzrostem cen maszyn, środków do produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11
19 godzin temu, Przekeeeek napisał:

@seba836 złożyłem wniosek o płatność i zadowolony z siebie czekałem, aż dostanę pieniądze. Na ok tydzień przed upływem tych 90 dni dzwonię, żeby się upewnić, że wszystko ok i słyszę od osoby prowadzącej moją sprawę, że urzędnik rozpatrujący wniosek o płatność się przyczepił do tego, że w zestawieniu RF nie napisałem jaki osprzęt kupuję razem z ładowarką, nie ma tego też tego wyszczególnionego na fakturze i że muszę aneksować umowę i to dopisać. Odpowiedziałem, że nie kupowałem, żadnego osprzętu, bo ładowarka ma system mocowania narzędzi euro, więc pasuje osprzęt od ładowacza czołowego jaki posiadam i nim bedę pracował. Napisałem stosowne oświadczenie i wysłałem do arimr myśląc że sprawa jest załatwiona. To jednak nie wystarczyło, umowę i tak musiałem aneksować i napisać w zestaieniu RF, że ładowarka jest wyposażona w euroramkę. Dla mnie to oczywiste, że ładowarka musi mieć jakiś system mocowania narzędzi i było to tak absurdalne, jakgdyby ktoś się przyczepił, że kupuję ciągnik, a nie dopisał w zestawieniu RF, że jest on wyposażony w koła. Powiedziano mi, że mój wniosek o płatność jest nieważny i będę musiał składać drugi w wyznaczonym terminie.  Po jakimś czasie dostałem telefon z agencji, o jakieś drobne poprawki do rzekomo nieważnego wniosku o płatność, który jednak okazał się ważny i dopiero po tych poprawkach i kontroli dostaĺem przelew

 

A co Ci kontrowali wszystko tzn całe gospodarstwo czy tylko kontrola maszyn kupionych na program?


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kontrolujących obchodzi tylko tablica informacyjna jeśli jest wymagana i obiekty, na które brałeś dofinansowanie, oraz wszelakie papiery od nich.  Pstrykają dużo fotek, zwłaszcza obchodzą ich tabliczki znamionowe i numery seryjne, jeśli są gdzieś wybite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    21
Dnia 6.01.2023 o 21:13, Przekeeeek napisał:

@seba836 złożyłem wniosek o płatność i zadowolony z siebie czekałem, aż dostanę pieniądze. Na ok tydzień przed upływem tych 90 dni dzwonię, żeby się upewnić, że wszystko ok i słyszę od osoby prowadzącej moją sprawę, że urzędnik rozpatrujący wniosek o płatność się przyczepił do tego, że w zestawieniu RF nie napisałem jaki osprzęt kupuję razem z ładowarką, nie ma tego też tego wyszczególnionego na fakturze i że muszę aneksować umowę i to dopisać. Odpowiedziałem, że nie kupowałem, żadnego osprzętu, bo ładowarka ma system mocowania narzędzi euro, więc pasuje osprzęt od ładowacza czołowego jaki posiadam i nim bedę pracował. Napisałem stosowne oświadczenie i wysłałem do arimr myśląc że sprawa jest załatwiona. To jednak nie wystarczyło, umowę i tak musiałem aneksować i napisać w zestaieniu RF, że ładowarka jest wyposażona w euroramkę. Dla mnie to oczywiste, że ładowarka musi mieć jakiś system mocowania narzędzi i było to tak absurdalne, jakgdyby ktoś się przyczepił, że kupuję ciągnik, a nie dopisał w zestawieniu RF, że jest on wyposażony w koła. Powiedziano mi, że mój wniosek o płatność jest nieważny i będę musiał składać drugi w wyznaczonym terminie.  Po jakimś czasie dostałem telefon z agencji, o jakieś drobne poprawki do rzekomo nieważnego wniosku o płatność, który jednak okazał się ważny i dopiero po tych poprawkach i kontroli dostaĺem przelew

 

dobrze że nie unieważnili ci zwrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11
7 godzin temu, Przekeeeek napisał:

Kontrolujących obchodzi tylko tablica informacyjna jeśli jest wymagana i obiekty, na które brałeś dofinansowanie, oraz wszelakie papiery od nich.  Pstrykają dużo fotek, zwłaszcza obchodzą ich tabliczki znamionowe i numery seryjne, jeśli są gdzieś wybite

Ja znam taki przypadek że przy programie Inwestycje z Natury 2000 gość kupił prasę, zgrabiarke, przyczepę do bel i kosiarkę a miał kontrolę całego gospodarstwa, pomiar każdej działki, kontrolę kupionych maszyn i oczywiście dokumenty 


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1

U mnie prowadząca powiedziała, że bezproblemowo można dopisywać razem przy aneksie o zwiększenie pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj