rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

odrion    199

Z 10% chyba nie powinno być problemu. Mając 28ha, 10% wzrostu powierzchni to byłoby 2.8ha więc z 9ha mam zapas :).

Wiesz może, czy jak zmienię uprawy, to muszę wysyłać jakąś aktualizację BP? Nie wspomnę o tym, czy zgłaszać np jak zasieję 20 ha pszenicy zamiast 23 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok. 

Beneficjent zobowiązany jest do osiągnięcia wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA) o co najmniej 10% w odniesieniu do roku bazowego a czym ty to zrobisz czy to będzie pszenica czy łubin czy rzepak to twoja sprawa. 

Nic nie składasz, później w sprawozdaniu wykazujesz wzrost... Ciężko tak doradzić bo to zależy na co brałeś czy np. Na opryskiwacz który był pod tą pszenicę a teraz sobie wymyślisz roślinkę co nie wymaga oprysku...to się wszystko tak zazębia i nie jest to naświetlone... 

Edytowano przez Ceres2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Orientuje się ktoś kto już dostał zwrot z modernizacji te 50-60% w jakim czasie robią zwrot ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
5 godzin temu, Ceres2 napisał:

Ok. 

Beneficjent zobowiązany jest do osiągnięcia wzrostu wartości dodanej brutto w gospodarstwie (GVA) o co najmniej 10% w odniesieniu do roku bazowego a czym ty to zrobisz czy to będzie pszenica czy łubin czy rzepak to twoja sprawa. 

Nic nie składasz, później w sprawozdaniu wykazujesz wzrost... Ciężko tak doradzić bo to zależy na co brałeś czy np. Na opryskiwacz który był pod tą pszenicę a teraz sobie wymyślisz roślinkę co nie wymaga oprysku...to się wszystko tak zazębia i nie jest to naświetlone... 

Dzięki @Ceres2 rozjaśniłeś mi. Mam opryskiwacz ale na pewno wszystkie rośliny będą wymagać oprysków. Martwiło mnie czy nie będę musiał się trzymać tej sztywnej struktury upraw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Maszyny kupione na MGR można sprzedać po 5 latach tylko od kiedy się liczy te 5 lat od daty zakupu czy od daty wypłaty pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niedługo mija dwa lata od podpisania umowy orietujecie się czy można jeszcze jakoś przedłużyć,inwestycja jednoetapowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19

Witam.  

Da się zrezygnować z drugiego etapu inwestycji jak już pierwszy mam zakończony ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateeuszl    0
33 minuty temu, Piotre98 napisał:

Jutro jadę podpisać

Z jakiego województwa jesteś ? Który byłeś na liście ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotre98    0
2 godziny temu, mateeuszl napisał:

Z jakiego województwa jesteś ? Który byłeś na liście ? 

Opolskie 62** /6500cos takiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roLnik_pk    9

7.04 podpisanie umowy. 72**na liście. Lubelskie


Czy komuś gravit przysłał pismo że w związku z sytuacja na Ukrainie bardo podrożała stal i nie zrealizują zamówienia po starej cenie. Chodzi i przyczepę która podrożała 10tys brutto pomimo wpłaconego zadatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12997 euro wartość ekonomiczna - po ostatniej poprawce tak mi wyszło i przyszła decyzja odmowna - czy ktoś miał podobny problem ? Da się to jeszcze ogarnąć ? 3 euro można być zły …

Edytowano przez Lukasz041514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22
15 godzin temu, roLnik_pk napisał:

Tak wielton

Ja w tamtym roku miałem podobną sytuacje zamówiłem zaliczkę zapłaciłem a później dostałem telefon że muszę dopłacić 6 tys. bo jednak takiej przyczepy nie mają zamówionej a tą co ja chcę to dopiero po żniwach dostane.

Zadzwoniłem do Wieltona powiedziałem co myślę o całej sytuacji z Gravitem.

Za parę dni Gravit oddzwonił i powiedział że jednak taka przyczepa sie znalazła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Lukasz041514 napisał:

12997 euro wartość ekonomiczna - po ostatniej poprawce tak mi wyszło i przyszła decyzja odmowna - czy ktoś miał podobny problem ? Da się to jeszcze ogarnąć ? 3 euro można być zły …

To jak było poniżej 13tyś euro to myślałem, że doradca nawet nie wyda takiego wniosku żeby składać do ARiMR bo niby po co? Z kolei druga sprawa: dlaczego agencja odrazu w pierwszej kolejności  do tego  się  nie przyczepiła tylko poprawki itd. i na koniec dopiero stwierdzili że jednak odrzucą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
23 godziny temu, AgRo_LUB napisał:

Witam. Czy jest juz jakaś lista z naboru 2021, czy trzeba dzwonić do prowadzących i dopytywać ?

była w listopadzie, do tej pory to albo dostałeś pierwsze pismo albo odrzucenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Witam wszystkich.  Chciałbym zaczerpnąć waszej pomocy. Oto moja sytuacja i pytanie:

Złożyłem wniosek prow I wczoraj dostałem list że została mi przyznana pomoc. Niedługo pojadę podpisać umowę. 

W celu wykazania wzrostu gva zadeklarowałem zwiększenie areału. 

Moje gospodarstwo to 20ha plus  4ha pola które  było uprawiane po porozumieniu z właścicielem na gębę.  Nie mieliśmy żadnej umowy. On sobie składał wniosek obszarowy a my tylko uprawialiśmy.  

Te 4 ha weźmiemy w dzierżawę  właśnie żeby wykazać wzrost gva.

Pytanie: czy jako wzrost gva wystarczy właśnie to zwiększenie areału?

Czy jako rok bazowy będę musiał przedstawić faktury sprzedaży (jestem na vat) za sezon 2021?

Jako tako nie wzrośnie mi raczej sprzedaż bo uprawiany areału jest ten sam.

Na tą chwilę nie sprzedałem jeszcze całej pszenicy. Czy warto by było może ja upłynnić bez wykazywania sprzedaży? Dzięki temu miałbym mniejsza sprzedaż w okresie bazowym. 

Natomiast od kolejnego roku już wszystko szło by jak do tej pory.

Na prow  biorę ciągnik przyczepę i opryskiwacz.

 

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. 

Edytowano przez Okisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj