rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

robercikj100    1010

w tym naborze w obszarze d dalej obowiązuje zasada ze nie można zakupić maszyn takich samych jak z prow 2007-2013 ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Tak czytam te zapowiedzi nowego naboru. Ten w trakcie ale żadnej budowlanki jeszcze nie brałem. Może warto się na porodówki rzucić. Tylko żebym nie osiwiał zanim podpisze umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile taki magazyn kosztuje na dzień dzisiejszy przy dotacji jeśli wolno zapytać? Buduję teraz murowany  o tej powierzchni za swoją kasę i chciałbym porównać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12x30 z suporexu, 4szt drzwi 4,2x4,7 oraz 1szt 5x6, dach z kratownicy drewnianej szacuję ok 140tys brutto z posadzką, elektryką itd. Oczywiscie system gospodarczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7
snickers_2005 napisał:

12x30 z suporexu, 4szt drzwi 4,2x4,7 oraz 1szt 5x6, dach z kratownicy drewnianej szacuję ok 140tys brutto z posadzką, elektryką itd. Oczywiscie system gospodarczy. 

Z jakiego rejonu jesteś? Bo ja też będę zaczynał stawiać to za 25x10 z suporexu 2 szt drzwi 3.6 x 4 m to murarze sobie życzą 80-90 tys za postawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10

Mam zamiar stawić na opasy budynek 12.6×25 ściany z bloczka betonowego konstrukcja dachu metalowa i płyta obornicka na dach, sam jestem ciekaw ile wyliczą. Robił ktoś podobny budynek na mgr?


Na głębokiej ściółce i świetlik kalenicowy ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan99    0

Witam przyznano mi na dofinansowanie prow Prasowijarke mam podpisana już umowę czy mógłbym zmienić prasę na ciągnik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109
4 godziny temu, Lok125 napisał:

Z jakiego rejonu jesteś? Bo ja też będę zaczynał stawiać to za 25x10 z suporexu 2 szt drzwi 3.6 x 4 m to murarze sobie życzą 80-90 tys za postawienie

Tyle za samo postawienie czy z materiałami i wliczasz w to fundamenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

u mnie za 320m2 konstrukcja metalowa ocynkowana, ściany dach płyta warstwowa.. dwie bramy segmentowe 4,5x4,5m, drzwi oraz posadzki przemysłowe mur oporowy 2,5m wycena prawie 300netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Startując w tegorocznym naborze, załóżmy że umowę podpiszę w 2022 roku to ile czasu mam na zrobienie zaplanowanej inwestycji? Raz mówiono że do 2023 maksymalnie teraz że coś przedłuzają? Podpowie ktoś jak to w końcu wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Podobno przedłużyli do 2025, gdzieś coś czytałem o tym, ale trzeba by sprawdzić.

Ja mam takie pytanie, ile czasu tak na prawdę, a nie wg przepisów schodzi im się z wypłatą pieniędzy po złożeniu wniosku, OR Warszawa ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

A wiesz może kolego czy ten okres przejściowy dla wszystkich czy tylko w konkretnych przypadkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
forterra11441 napisał:

4 godziny temu, Lok125 napisał:

Z jakiego rejonu jesteś? Bo ja też będę zaczynał stawiać to za 25x10 z suporexu 2 szt drzwi 3.6 x 4 m to murarze sobie życzą 80-90 tys za postawienie

Tyle za samo postawienie czy z materiałami i wliczasz w to fundamenty?

jeżeli za samą robotę to bardzo ale to bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Przed chwilą, damian55 napisał:

A wiesz może kolego czy ten okres przejściowy dla wszystkich czy tylko w konkretnych przypadkach?

Poszukaj w necie, niedawno sporo o tym było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

280m2 ścian jeżeli na 4 wysoko, mi ostatnio murarz powiedział 70 zł za metr z suporexu,raczej te 90 tyś to z towarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
2 godziny temu, ktosik25 napisał:

u mnie za 320m2 konstrukcja metalowa ocynkowana, ściany dach płyta warstwowa.. dwie bramy segmentowe 4,5x4,5m, drzwi oraz posadzki przemysłowe mur oporowy 2,5m wycena prawie 300netto

Mieliśmy ofertę hali 14x30x5 z Francji, co prawda nie ocynk, ale dach z filcem, obicie boczne z blachy, dwie bramy, całość wyszła 150 netto. Plus zamawiania z Francji jest taki, że płacimy tylko cenę netto i nie bawimy się w żadne Vaty, oczywiście mówię o Vatowcaxh. Zamówić firmę związana z posadzkami i może wyszłoby trochę taniej

Edytowano przez Hubert10624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

okres przejsciowy juz trwa jak byl prow 07-13 wyplaty szły do końca 2015 roku to w prow 14-20 wypłaty będą szły o pół roku dłużej czyli do czerwca 2023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

i to nie jest uregulowane przepisami krajowymi tylko unijnymi dla wszystkich krajów tak samo. Trzeba rozliczyć srodki aby roZdysponowac kolejne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj