rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

karol19920    69

Mam pytanko. Płatność agencji marzec 2018 czyli licząc 5 lat zobowiązania mamy koniec na  marzec 2023. Jak wygląda sprawa roku 2023 jeżeli chodzi o strukturę upraw itd. Czy cały rok 23 liczy się do zobowiązania i musimy zachować założenia biznesplanu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4
Dnia 2.04.2021 o 07:28, Znafca napisał:

Otrzymasz. Mozna zwiekszyc pomoc

No właśnie to jak to jest można przy aneksie zwiększyć pomoc czy nie bo różnie ludzie piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Czołem wszystkim w ten Świąteczny poranek. 

Czytam czytam i wkoncu nie wiem. Jaka jest minimalna wartosc ekonomiczna wyjsciowa żeby startować w modernicazję? W jednym artykule widzę 6 tys Euro , w drugim 10k euro w trzecim 13 . Ile trzeba mieć w tym roku w dopłatach żeby złożyć wniosek w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
3 godziny temu, szabelka napisał:

No właśnie to jak to jest można przy aneksie zwiększyć pomoc czy nie bo różnie ludzie piszą

To co sobie zarezerwujesz przy skladaniu wniosku to tyle masz, nie wiecej, jedynie mozesz zejsc z tego co mi wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

podpisałem aneks,mam złożyć wniosek o płatnośc od 1czerwca do 15 czerwca 2021 ale nie wyrobię się z kupnem ciągnika,czy jest możliwość przedłużenia terminu wniosku o płatność o miesiąc?11lipca mija 24miesiące od podpisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5
21 godzin temu, damiano12332 napisał:

To co sobie zarezerwujesz przy skladaniu wniosku to tyle masz, nie wiecej, jedynie mozesz zejsc z tego co mi wiadomo.

Mozna zwiekszyc pomoc aneksem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

Witam . Gdzie lub do kogo zgłosić się żeby wyliczył jakiej mocy przysługuje mi ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4

Czy mogę zadzwonić do prowadzonej wniosek co si dzieje, 6tygodno oddane poprawki i cisza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
28 minut temu, Jakub667 napisał:

Witam . Gdzie lub do kogo zgłosić się żeby wyliczył jakiej mocy przysługuje mi ciągnik ?

Wstępnie możesz napisać tu, podaj ilość użytków rolnych, jakie masz ciągniki i z którego roku plus produkcję i uprawy, jeśli masz jakieś warzywa, a nie same zboża. Poza tym na stronce agencji jest mozalewski mniej więcej można się nim sugerować i parametrami dodatkowymi.

5 minut temu, Mkb17 napisał:

Czy mogę zadzwonić do prowadzonej wniosek co si dzieje, 6tygodno oddane poprawki i cisza. 

zawsze możesz dzwonić najwyżej otrzymasz odpowiedź by cierpliwie czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Jakub667 napisał:

Witam . Gdzie lub do kogo zgłosić się żeby wyliczył jakiej mocy przysługuje mi ciągnik ?

wpisz w Google ,, zasady doboru maszyn prow,, coś około 50 strony są ciągniki patrzeć na współczynnik nasycenia gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162
3 godziny temu, Kondominium napisał:

Wstępnie możesz napisać tu, podaj ilość użytków rolnych, jakie masz ciągniki i z którego roku plus produkcję i uprawy, jeśli masz jakieś warzywa, a nie same zboża. Poza tym na stronce agencji jest mozalewski mniej więcej można się nim sugerować i parametrami dodatkowymi.

Gruntów ornych 7.5ha TUZ 6.5 ha ( gruntów rolnych 6 ha i TUZ 8 ha dzierżawy )bydła 25-30 djp . Ciągników na własność nie posiadam wcale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga01    0

Halo, może ktoś chciałby grupę producencką? Z powodzeniem prowadzę swoją, mogę pomóc założyć. Dofinansowanie wynosi w pierwszym roku 10 procent do sprzedaży netto, później każdego roku o 1 procent mniej. Polecam. Zapraszam na priv chętne osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
2 godziny temu, Jakub667 napisał:

Gruntów ornych 7.5ha TUZ 6.5 ha ( gruntów rolnych 6 ha i TUZ 8 ha dzierżawy )bydła 25-30 djp . Ciągników na własność nie posiadam wcale .

jeśli posiadasz 28 ha upraw na które bierzesz dopłaty to ciągnik 136,5 KW czyli 185 KM według mozalewskiego jak uzasadnisz, 164 KM bez problemowo. Na więcej bym nie liczył, ale na takie gospodarstwo to i tak bardzo dużo chyba że na dwóch będzie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
Dnia 3.04.2021 o 15:24, karol19920 napisał:

Mam pytanko. Płatność agencji marzec 2018 czyli licząc 5 lat zobowiązania mamy koniec na  marzec 2023. Jak wygląda sprawa roku 2023 jeżeli chodzi o strukturę upraw itd. Czy cały rok 23 liczy się do zobowiązania i musimy zachować założenia biznesplanu? 

Ponawiam pytanie. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi co w przypadku jeżeli zobowiązanie kończy się przed 15 maja czyli przed końcem składania wniosków obszarowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
16 godzin temu, kuba24051 napisał:

w poniedziałek podpisanie umowy toruń

To Ci fajnie, ja się nie mogę doczekać. Elizówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub372    0

Na jakiej zasadzie liczy się amortyzacje maszyn? Chodzi o to że posiadam traktor 12lat( nie kupiony z PROW) i zastanawiam się jak to może wpłynąć na przyznanie nowego traktora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

Będzie normalnie liczony do nasycenia mocą gospodarstwa, powyżej 20 lat nie są brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj