rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Znafca    5

I nie mozesz byc zwyklym wozignojem tylko odpowiednie wyksztalcenie miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti17cf    1
16 godzin temu, situ14 napisał:

Prowadzenie gospodarstwa krócej niż 5 lat w dniu składania wniosku

Wszystkie wymagania spełniam do 60% zwrotu, oprócz jednego. Prowadzę gospodarstwo 6 lat, w żaden sposób nie da się tego obejść?

Edytowano przez arti17cf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73

Panowie a wczasie tych 5 lat to trzeba zwiększyć wartość ekonomiczną gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5623

To temat o modernizacji a nie młodym rolniku, weź poszukaj sobie odpowiedniego tematu i tam pytaj. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Panowie mam pytanie czy jest szansa z modernizacji na zbiornik dwuplaszczowy do paliwa? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Bez problemu też miałem brać bo kasy zostawalo ale ostatecznie wyszło co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Ale pojemność jak jest liczona? Bo przykładowo mam 10 ha to 1,5 tys litrow przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Dzwoniłem do rozpatrujacego wniosek to na 45ha bez problemu 2.5tys w twoim przypadku nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Ja na młodego rolnika jak miałem jeszcze 23 ha to kupiłem 2,5 tyś i nie było żadnego problemu wiadomo inny program ale podobne wytyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na ON z modernizacji może być dość skomplikowaną operacją. Dużo zależy od prowadzącego ale może żądać projektów podłoża, płyty, uziemienia, mapek, protokołów odbioru itd. Wszystko jest do zrobienia ale papierologii mnóstwo. 

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

No bez przesady że projekty na podłoże czy mapki czy odbiory powyżej 2,5 to powinien być takie coś i udt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projekt płyty napewno będzie potrzebny bo podłoże nie może być przepuszczalne, mapka z usytuowaniem uwzględniającym przepisy ppoż takze, oraz protokół odbioru opracowany przez wykonawcę. Robiłem ogrodzenie i bramę dezynfekcyjną na dofinansowanie więc mam jakąś orientację. To nie jest pług ktory Ci przywiozą i postawisz w stodole. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Ale to nie jest reguła że musi być dwóch sąsiadów też brało zbiorniki 2.5 i nic nie musieli wykazywać podłoże zalali sobie po swojemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może do zbiorników nie podchodzą tak restrykcyjnie jak do innych budowlanek. Tak jak pisalem wcześniej dużo zależy od prowadzących. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Samo to że zbiornik ma swoją płytę itp to jedno jakby się uparł to musi być płyta po auto zaraz z kratką ścikową z dopływem do innego zbiornika w razie gdyby ropa się rozlała z auta wszystko w rękach prowadzącego A my sobie możemy pisać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Panowie to chyba nawet nie będę próbował na to składać jak to tyle papierologi już lepjej kupić za swoje i postawić tam gdzie się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Probuj skladac, ja mialem upierdliwego prowadzacego i wzialem 2500 zbiornik. W poprawkach przyszlo, ze cos tam chcą, ale kobieta ktora pisala mi wniosek sama to zalatwila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

I też na ten zbiornik musiałeś latwic pozwolenia żeby go gdzieś postawić i sporo papierologi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za swoje i póki co stoi w garażu. Wiem ze to nie zgodne z prawem ale nikt się nie czepia. Póki co to co dwudziesty rolnik u nas ma zbiornik więc jeszcze dużo czasu minie zanim się za to wezmą na dobre. Jak kupujecie to proponuje z dużymi drzwiami do dystrybutora (od ziemi) i zwijaczem węża bo bedziecie się z nim męczyć . 

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Zawijacz węża to koszt ponad tys także różnie z tym meczeniem można do tematu podchodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj