rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

king12    233
3 godziny temu, luka24 napisał:

Na 20ha bez zwierząt taki ciągnik? 

A ja się martwiłem że na niecałe 50 ha nie przejdzie mi maszyna 155kM 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

I do mnie dziś przyszło pismo z Poznania. Niedługo będą chcieli uzasadnienia dlaczego oddycham..

  • Like 1
  • Haha 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie kupuje ktos albo ostatnio kupil i wie za ile można wyrwać prase caserb 344 na full?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Generalnie, ja nie powiedziałem, że mi to przeszło. Po prostu na chwilę obecną kazali w poprawkach uzasadnić z jakimi maszynami będzie pracował :D. Czy przejdzie to się okaże, jak Pani z agencji będzie sprawdzała to co podesłałem :) . W każdym razie nie posiadam innego ciągnika młodszego niż 20 lat. Zgodnie z tymi wskaźnikami doboru, kryterium podstawowym jest nasycenie mocą, a nie maksymalna moc ciągnika podstawowego (kryterium dodatkowe). W przypadku tego nasycenia wraz z 20 % tolerancją wychodzi chyba lekko ponad 160 KM nasycenia przy 20 [ha]. Nie wiem jak to w praktyce wygląda przy ocenie wniosku - pierwszy raz w życiu złożyłem wniosek o przyznanie dotacji na ciągnik

 

Edytowano przez rolnik9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie kupował ktos ostatnio albo wie za ile można wyrwać prase case rb344 na full? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaim33    2

Witajcie, mam pytanko, składałem wniosek i w związku z jego realizacją muszę powiększyć powierzchnię gospodarstwa o X ha, czy z tych hektarów muszę brać dopłatę z unii? Czy wystarczy jak będe miał spisaną umowę dzierżawy, a dopłatę będzie brał właściciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Dopłaty bierze ten kto uprawia. To podstawowa zasada we wszystkich programach więc odpowiedź brzmi: nie przejdzie.

Edytowano przez marluk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Właśnie sęk w tym że ty to musisz we wniosku mieć. Nie musisz tego uprawiać i dopłatę możesz zaraz oddać temu kto to uprawia. Umowa nie musi bć notarialna ale musi być chyba na 7 lat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaim33    2

Czyli spisanie umowy dzierżawy wiąże się z tym, że to ja jako dzierżawca będę zgłaszał to pole do agencji o dopłatę? Mi osobiście nie zależy na tej dopłacie tylko żeby tych hektarów mieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
kaim33 napisał:

Witajcie, mam pytanko, składałem wniosek i w związku z jego realizacją muszę powiększyć powierzchnię gospodarstwa o X ha, czy z tych hektarów muszę brać dopłatę z unii? Czy wystarczy jak będe miał spisaną umowę dzierżawy, a dopłatę będzie brał właściciel?

Umowę spisać i zgłaszać dopłaty na tę działkę, formalnie musisz ją uprawiać, ale tylko formalnie 🤪, jeśli masz kogoś zaufanego to idzie się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Ja też mam 20ha i mam wpisany 116km i przyszła poprawka że należy się max 90km Ale nie pisze że nie móżliwe że proszę doķładniej uzasadnić tylko że Pani co mi pisze wniosek mówi że już niema innych argumentów hah może na litość trzeba prosić 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie teraz wchodzi nabór na usługi rolnicze,  ale to znaczy dla tych którzy mają już działalność? Czy chcą założyć i kuoic jakis sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Panie jakby istniał nabór na usługi rolnicze dla tych co chcą założyć to do tej pory już dawno kasy by nie było :)
Nie ma takiej opcji. Już do takich cyrków pewnie nie dopuszcza że ktoś firmę zakłada a sprzęt tylko u siebie na polu pracuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Panowie i panie 😊 Jest coś słychać że będzie w 2021 nabór na modernizację w obszarze D? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Ten program to jest dla tych co byli odwarzni i skorzystali  w poprzedniej edycji i teraz wymieniają maszyny  podam przykład zakup tc 5050 w 2010 za 290 tys( zwrot 100 tys) sprzedany w tym roku za 220 tys zakup na uslugi cx6080 za 600. Zwrot 300 oraz z tc 220 wkład własny 80 tys można można. Chwała tym co zabronił dublowania maszyn bo  to samo by się działo  w modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tylko taki CX kosztuje"trochę" więcej. Co do dublowania maszyn mogli by najwyżej podzielić ciągnik względem mocy 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Zmiana mocy traktora jest możliwa we wniosku, mam zakres 175-165 km a pasował by mi traktor o mocy 180-190 według przelicznika moc/h mieszczę się w zakresie, tylko kiedy lepiej zmieniać na etapie poprawek do momentu podpisania umowy czy jednak po podpisaniu umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

U mnie tak samo,zmiana mocy po podpisaniu umowu. Osoba która miała wniosek (Konin) radziła robić aneks po podpisaniu umowy (Poznań), poszło bardzo szybko i sprawnie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

zmianę mocy możesz zrobić na etapie poprawek - polecam tę opcję. po podpisaniu umowy trwa to do 2 miesięcy plus wizyta w oddziale regionalnym na podpisanie aneksu. na 24 ha prowadzący wniosek po moich dwóch uzasadnieniach zaakceptował 155-165 koni. ( nie posiadam żadnego ciągnika, posiadam 2 maszyny które potrzebują takiej mocy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj