rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

dabrowskit    230

pomoże mi ktoś ? Mam takie pytanie rodzice złożą teraz wniosek na modernizację. I był taki plan ze przekażą mi gospodarstwo . I pytanie brzmi czy mogą to zrobić przed podpisaniem umowy? wiadomo ze ja przejme wszystkie zobowiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Dlaczego miałby nie mieć jeśli ma więcej niż 40 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Ja miałem tak zrobić bo punktami mi wychodzi ale trzeba dołożyć jakąs maszyne żeby ciągnik miał z czym pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam 31 lat ziemi 14 bydło ogółem 36 sztuk Ciągnik i plug do niego Taki 95 koni była by szansa jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

Spokojne dostaniesz ja na 20 ha dostałem 110  tylko prod roślinna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Mam pytanie ile czasu ma ARiMR od złożenia wniosku o płatność  do wypłaty pieniędzy albo do rozpatrzenia wniosku bo ja już 6 miesięcy czekam i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan99    0

Mając 17 ha co zrobić żeby dostać ciagnik na modernizacje kolejny jak juz jeden dostałem z premi Młody rolnik 86 km o ile bym musiał zwiekszyc gospodarstwo żeby dostać 90km i czy wgl bym dostał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Typ uzytkowy krowy ma znaczenie? Mam z zakupu wpisaną typ mięsny rasa HO a mimo to mleka kupe daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozpisz zgodnie z IRZ.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a jak to jest  z budowlanką -obora trzeba jednego wykonawcę czy można paru (jeden beton , drugi konstukcja z dachem, trzeci szambo ) ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
freetaxi napisał:

Rozpisz zgodnie z IRZ.

Typ kombinowany to wpisuje w krowy mleczne czy krowy nie dajace mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Mam takie pytanie. Jedna uprawa nie może przekraczać 75% gruntów ornych. Co jeśli 80% jest obsiana kukurydzą na ziarno? Te 5% trzeba teraz jakoś przerobić. Myślę czy zrobić jakąś wsiewke i wykosić to na skarmienie dla bydła,tylko co teraz zasiać? Szkoda już posianą kukurydzę przeorywac. A zobowiązania na MR trzeba spełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3
Dnia 10.05.2020 o 15:42, grzesiek0150 napisał:

Panowie mam pytanie. Czy jeśli w 2015 brałem młodego rolnika z prow 2014-2020 na rozsiewacz to moge złożyć w mgr w tym roku też na rozsiewacz ? Chodzi Czy mogę składać na te same maszyny co składałem w młodym rolniku? Jak to się ma do siebie? 

Też jestem w takiej sytuacji i mój doradca powiedział że nie mogę. Nie mogą się powtarzać maszyny z młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Pytanie techniczne.

Jak wygląda procedura składania wniosku przez osoby wspólnie wnioskujące? Składa się dwa oddzielne wnioski i dwa biznesplany, czy są jakieś inne wytyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
rafooo napisał:

Mam pytanie ile czasu ma ARiMR od złożenia wniosku o płatność  do wypłaty pieniędzy albo do rozpatrzenia wniosku bo ja już 6 miesięcy czekam i cisza

Teoretycznie 3 miesiące, w praktyce nawet rok 😢, jaki oddział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
12 godzin temu, Belaruss820 napisał:

Mam takie pytanie. Jedna uprawa nie może przekraczać 75% gruntów ornych. Co jeśli 80% jest obsiana kukurydzą na ziarno? Te 5% trzeba teraz jakoś przerobić. Myślę czy zrobić jakąś wsiewke i wykosić to na skarmienie dla bydła,tylko co teraz zasiać? Szkoda już posianą kukurydzę przeorywac. A zobowiązania na MR trzeba spełnić

zgłoś jako na ziarno i na zielonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
1 godzinę temu, adamn999 napisał:

Teoretycznie 3 miesiące, w praktyce nawet rok 😢, jaki oddział?

 

22 godziny temu, rafooo napisał:

Mam pytanie ile czasu ma ARiMR od złożenia wniosku o płatność  do wypłaty pieniędzy albo do rozpatrzenia wniosku bo ja już 6 miesięcy czekam i cisza

Teoretycznie 3msc , teraz terminy nie obowiązują  , jest pandemia i maja usprawiedliwienie......ja od złożenia wniosku o płatność do rozpatrzenia czekałem równe 3msc , zadzwoniłem poprosiłem o możliwie szybkie rozpatrzenie wniosku , trafiłem na bardzo miła osobę która załatwiła   ze mną wszystko mailowo szybko i sprawnie, poszło polecenie  wypłaty do warszawy i czekam 3 tydzień na pieniądze. Z informacji które mam do końca tyg maja być na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
1 godzinę temu, situ14 napisał:

zgłoś jako na ziarno i na zielonke

To nic nie daje,próbowane,trzeba coś dodać do tego. Czytałem o wsiewke hamulcowy traw długo wschodzących ale nie wiem jakie to. Czy można np wsiać w kuku koniczynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Da się jakoś zrobić ten 10 procentowy wzrost bez bez kupowania pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A co kupujesz w ramach wniosku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8
4 godziny temu, adamn999 napisał:

Teoretycznie 3 miesiące, w praktyce nawet rok 😢, jaki oddział?

Małopolski. Dodzwonić się idzie z cudem jak już się dzodzwonie to wielkie oburzenie że wszyscy tak czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
17 minut temu, rafooo napisał:

Małopolski. Dodzwonić się idzie z cudem jak już się dzodzwonie to wielkie oburzenie że wszyscy tak czekają

napisz maila, naprawdę u mnie podziałało , sami oddzwonili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Co byście zrobili na moim miejscu? potrzebuje konia pociągowego ok 80KM na 13ha

Kupic używana renówkę TX z turem wydatek ok 45tys (plus małe spalanie, minus ciągnik 30letni)

Czy składac na MGR i brac nowego farmtracka z turem za ok 140tys Czyli kosztowałby mnie własnych srodków  70tys (plus  ze nowy a jak z reszta to nie wiem).

Prócz mtz i farmtrack to chyba nic innego sie nie kupi z dolnej półki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj