rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

soltys48    19840
1 godzinę temu, Wicherek napisał:

Brałeś  kredyt na zakup czy za własne pieniądze  ? przy kredycie w takiej sytuacji walą się wszelkie harmonogramy  spłat !

Kredyt na prasę

Już spłaciłem ze swoich. Był moment że chciałem oddać ją

Kredyt wzięty na rok

1 godzinę temu, adamn999 napisał:

Sołtys kiedy podpisywałeś umowę??

 

ja miałem wniosek złożyć w lutym, musiałem robić aneks z przesunięciem na kwiecień😠

 

Luty 2017

Realizacja odłożona bo były inne zobowiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam, otrzymuje czesc gospodarstwa na mlodego rolnika tzn tylko 9 ha aby wziasc premie i teraz planuje zlozyc na MGr tylko ze ogolnie gospodartwo jest duze i maszyny potrzebne tez wieksze niz przyznac moga mi na 9 ha, jaka maszyne da sie przepchnac na 9 ha? ladowarke teleskopowa udaloby? bo ciagnik 160km to wiem ze nie ze max 100 km jak zadnego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale żeś doj**ał na 9 ha 100 km kpisz czy co ? nzjaomy na 27 ha na maxa dostał 86 km a drugi na 30 ha 100 km . Po co ci ładowarka jebni zaraz fadromę :D  Gdyby można było tak jak ty mówisz już dawni brał bym sprzet nowy prase przyczepe do traw itp ale sie dowiadywałem to mi moga dac widły i furmankę do konia , tak działa prow jeśli masz głowe na karku to masz sprzet dwa razy lepszy niż ci przysługuje tu jedynym pojebanym wyznacznikiem jest ilość ha i punkty które wszystko psują ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

u mnie 110 koni na 18 ha bez problemu, zerknij w tabele doboru maszyn na prow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49

U mnie na 24 ha 130 km na młodego i też bez problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

takie pytanko jeśli w umowie z arimr mam napisane że muszę zrealizować zakupy maszyn od 01.03.2020 do 31.03.2020 i pewna firma nie zdąży wyprodukować ciągnika który wygrał postępowanie to czy jest szansa że można przedłużyć czas realizacji, czy dofinansowanie mi przypadnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

czyli jest szansa że nieprzepadnie. W sumie to za aneks powinien zapłacić sprzedawca który się niewywiązał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To aneks cos kosztuje? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127

Nic nie kosztuje, składasz dokumenty i czekasz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

problem ogólnie polega na tym że handlowiec zamówił nie ten model ciągnika. ciągnik przyszedł z fabryki 2tygodnie temu zadzwonił do mnie że ciągnik już jest ja przyjeżdżam i okazuje się że to nie ten ciągnik który chciałem i teraz chcą mi go wcisnąć i straszą że przypadnie mi dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127

Aneks musisz złożyć najpóźniej ostatniego dnia terminu złożenia wniosku o płatność.

Terminy aneksowane są bez problemów.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

czyli z arimr da się załatwić teraz tylko muszę powiedzieć tym pajacą żeby zamówili nowy ciągnik najgorsze że chcą dopłaty bo od nowego roku była podwyżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1840

tomek904 weź ich troche psotrasz że jaką sobie opinie robią i możesz to nagłośnić to zaraz zrobią ci w tej cenie. Śmiech na sali jak handlowiec mógł nie ten ciągnik zamówić. Jakiejś umowy przedwstępnej nie podpisywałes co zamawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203

właśnie że podpisałem i dałem zaliczkę a problem polega na tym że oglądałem i nich na placu t5.95 był na osiach klasy 1.5 HD tylko że miał szerokie koła 540 i ja ich nie chciałem więc stwierdzili że zamówią nowy taki sam ciągnik na takich kołach jakie będę chciał ciągnik przyszedł na początku lutego ja patrzę a on na osiach klasy 1 czyli standardowych wszystko inne się zgadza ale ciągnik ma być do tura i powiedziałem że go nie wezmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5622

Ale masz wydrukowane zamówienie a tam, że będą osie 1.5 ??? Jak nie masz na papierze, to możesz ich cmoknąć w 4 litery. Ja jak dawałem zadatek, dostałem umowę od zadatku + kartkę z wyszczególnionym wyposażeniem podpisaną przez dealera.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3
53 minuty temu, tomek904 napisał:

właśnie że podpisałem i dałem zaliczkę a problem polega na tym że oglądałem i nich na placu t5.95 był na osiach klasy 1.5 HD tylko że miał szerokie koła 540 i ja ich nie chciałem więc stwierdzili że zamówią nowy taki sam ciągnik na takich kołach jakie będę chciał ciągnik przyszedł na początku lutego ja patrzę a on na osiach klasy 1 czyli standardowych wszystko inne się zgadza ale ciągnik ma być do tura i powiedziałem że go nie wezmę

Gdzie taki dealer? Może być i na priv jeżeli to tajemnica. Pytam bo ja tez dostalem nh nie na takim wyposazeniu jakim zamawialem. 

 

Edytowano przez rafikkisiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1127

Dużo jest takich przypadków, tylko w moim przypadku wersja była bogatsza i dziś nie żałuję za 2 tysiące mam oryginalny tuz przednie plus inne drobiazgi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie na mgr mialem w celu działań zwiększenie gva poprzez zwiększenie powierzchni uprawy cebuli ale dodatkowo zwiększyłem o 6 ha uprawy pszenicy i kukurydzy zeby dostać większe maszyny. Jest 1 rok docelowy w dopłatach zwiększyłem tak jak miałem zwiększyć. Ale nie muszę mieć umowy dzierżawy na te ziemie? Bo w GVA nie miałem celu zwiększenia gospodarstwa tylko zwiększeniu uprawy cebuli a resztę ziemi zwiększyłem tylko do większych maszyn. Dobrze rozumiem? Bo wiem ze jeśli miałbym cel zwiększenie gva poprzez zwiększenie powierzchni to musze udowodnić to umowa dzierżawy. 

Edytowano przez michal_xs
K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
8 godzin temu, zkordalski napisał:

Ale żeś doj**ał na 9 ha 100 km kpisz czy co ? nzjaomy na 27 ha na maxa dostał 86 km a drugi na 30 ha 100 km . Po co ci ładowarka jebni zaraz fadromę :D  Gdyby można było tak jak ty mówisz już dawni brał bym sprzet nowy prase przyczepe do traw itp ale sie dowiadywałem to mi moga dac widły i furmankę do konia , tak działa prow jeśli masz głowe na karku to masz sprzet dwa razy lepszy niż ci przysługuje tu jedynym pojebanym wyznacznikiem jest ilość ha i punkty które wszystko psują ...

W odr sie dowiadywales czy prywatnym biurze?

Ktos celowo bądź nie bajek ci naopowiadal. Jestem na etapie finalizacji dziesiątego wniosku z prow także trochę juz przerobilem tych tematow.

Jesli brak ciagnika badz sa pow 20 lat to na 9 ha przejdzie 100km jako glowny ciagnik, na 32 pod dopłatą kolega dostał 140km.  Kwestia odpowiedniego uzasadnienia. 

W ostatnim naborze na 12ha trawy przeszła mi przyczepa 30-40m3 a w 2009 i 2014 bralem juz prasy na mgr

Co do pkt to ojciec zamykał listę z 1.55pkt i tez dostał takze na spokojnie z tymi pkt. 

Piotrass na ladowarke trzeba miec juz sporo ha bodz SD

Na ten areal 9ha to ciezko ci bedzie cos kupic zeby do duzego gosp sie przydalo poza ciagnikiem pomocniczym ok 90-100km i siewnikiem do qq 4 rzędowym

Michal na działki, które miały dojsc musisz skladac dopłatę przez okres zobowiązania zadne umowy nie są potrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Podlaskie, 

Moim zdaniem będzie to ostatni nabór mgr w tym rozdaniu prow i mysle ze tj w 2013 dostana wszyscy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrU1918    0

O jak duży rozsiewacz i opryskiwacz można ubiegać się w dofinansowaniu nie będąc młodym rolnikiem przy 15.5 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ile ha kukurydza potrzeba mieć w doplatach aby przeszedł na mgr zakup siewnika 4 rzedowego z podsiewaczem do qq? Tak z ciekawości się pytam jak to wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj