rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

zetorr6441    365

Robert jedna firma nazywa to brona a inna agregatem, mialem tez z tym problem przy naborze 2016 w papierach wszedzie miałem brona talezowa a na fv agregat. U mnie wystarczylo oświadczenie od mandam ze to jedno i to samo, tylko ze mi na pkt nie zależało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@asmodan28 trochę dziwne ten tekst z wezwania. Pewnie w opisie zadań masz bogaty opis? :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Asmodan28 Pewnie czepiają się Ciebie że wybrałeś maszyny z górnej półki Amazone Pottinger JD Mi przy drugich poprawkach też w woj.łódzkim czepili się brony talerzowej Pottingera bo czemu za 90 tys. netto Dzwoniłem do tego co mi wniosek sprawdzał w ARiMR i powiedział wprost parametry wszystko ok tylko ta cena Zmieni pan na taką za 30-40 tys. netto i będzie ok Pługa Kuhna też mi się czepili bo drogo wyszedł w zestawieniu rz-f ale dobre uzasadnienie co do pługa wystarczyło a brone zmieniłem na tańszą z grupy Krukowiak

Edytowano przez maniusie23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Opis jak opis tez sie czepili... tylko po co dają punkty za wyposażeniem opryskiwacza ? Jak tak to taki kupuje... 

poradzcie co robić ? Freetaxi masz pomysł ? Rzecz jasna nie darmo :) ... bo mnie już nie chce sie myśleć nad tymi uzasadnieniami. Bo jak znowu nie przejdą uzasadnienia to sie zastrzelę. .. no właśnie co jak uzasadnień nie przyjmą wniosek odrzucą ?  Czy każą jeszcze raz pisać ?

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Mogę Ci coś tam doradzić i pomóc ale dopiero w połowie przyszłego tygodnia bo zawalony jestem robotą. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ok. Tylko mało czasu zostanie. Z góry dzieki a jak coś wymyślisz wcześniej to daj znać. Gdzie przelać 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba się zapoznać ze specyfiką gospodarstwa. Powierzchnia, produkcja. Od ręki to wróżenie z fusów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Freetaxi a co jak nie przyjmą uzasadnienia ? Każą zmienić maszyny ? Doprecyzować uzasadnienie ? Czy skreślą z listy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiPs89    0
Dnia 18.01.2019 o 11:23, pep14 napisał:

Ja tak samo, czyli cos działaja. Może do końca roku sie odezwą.

U mnie cisza cały czas w miejscu na liście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
1 godzinę temu, asmodan28 napisał:

Łódzkie 5xx przyszły drugie poprawki ( pierwsze w sierpniu). Wcześniej nie duże korekty to myślałem ze teraz będzie umowa.. to sie zdziwiłem. ...,, Wkład własny, który musi ponieść wnioskodawca pozwala na zakup maszyn o tych samych parametrach z innego źródła. Proszę o zmianę zakresu rzeczowo-finansowego na inwestycje uzasadniona ekonomicznie”

Wpisany mam opryskiwacz Amazone, agregat uprawowo- siewny Potinger, ciągnik JD. 

Dostal ktoś takie cudo i może robił uzasadniene. Bo zdaje sie MTZ będę musiał kupić. Bez urazy oczywiście do MTZ. 

Freetaxi - podpowiesz coś ? 😉

Ile masz hektarów pod ten sprzęt  ? ,ja biorę takie same maszyny na 80 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
59 minut temu, robertrolnik27 napisał:

Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego czy można zaliczyć do tego Agregat talerzowy z siewnikiem talerzowym? 

 

 

Tylko i wyłącznie taki zestaw maszyn i żeby na FV też się zgadzała nazwa z tym co w tabelce za pkt


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Zetorr mam nadzieje ze sie nie mylisz. Z reszta nie mam wyjścia jak chce kupić to co mi pasuje a nie ARiMR to trzeba walczyć dalej... no chyba ze blokada drogi dookoła biura ARiMR 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mi wniosek firma robiła i tak z kobietą z arimr ponad pol roku się bujalem ja swoje a ona swoje tylko ze u mnie byl problem z wielkością maszyn i finalnie trochę ja musiałem ustapic i trochę ona... Z tym ze trafilem na wyjątkowo kiepską świeżo zatrudniona osobe i mimo ze maszyny byly swietnie uzasadnione w oparciu o minimalne wykorzystanie w ciagu roku nawet z nawiązką to ona i tak pisala ze w tabeli jest tyle ha a reszta ja nie obchodzi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tepa dzida. Na końcu dokumenty jest napisane, że podane wartości w tabelach są orientacyjne i nie można na ich podstawie sztywno wyznaczać wielkości maszyn. Ale komu by się chciało do końca czytać.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Np uzasadniajac zakup kosiarki pisalem ze kosze trawe 4-5 razy w roku takze minimalne wykorzystanie wychodzilo a ona ze w Polsce trawe kosi sie 3 razy. Z opryskiem na przenice to samo i tak po kolei ale finalnie wyszlo jeszcze jako tako, nie wolno im szybko opuszczać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Instrumenty finansowe” mają pomóc „Modernizować” z PROW i pozwolić na zakup rzeczy używanych

Artykuły z farmera co wy na to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

można kupić używane nie starsze jak 5 lat i które nie były dofinansowane już wcześniej na prow czy coś tak kiedyś było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To już było kiedyś w sapardzie i spo😃 wtedy to były przekręty ludzie swoje maszyny kupowali itd. Rzeczoznawcy przy okazji zarobią.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

A skąd Ci handlarze wezmą 5 letnie i młodsze maszyny? 

Słyszałem właśnie też o akcjach co wspomniał Biały. Sprzęt od wujka, syn od ojca, ojciec od szwagra. Tragedia. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj