rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

waldek91    1

Mam pytanie, może ktoś pomoże...

Korzystałem z dofinansowania na maszyny w 2016 roku jak był nabór, dostałem kase w zeszłym roku.

Teraz też chciałbym składać wniosek. Nie wiem tylko czy muszę wpisać takie same koszty i zyski produkcji roślinnej jak w 2016 czy mogą się trochę różnić???

Bo wydaję mi się że przedtem zawyżyłem to trochę. To był mój pierwszy wniosek i nie wiedziałem że jest to takie ważne do obliczenia GVA.  A doradca jak to doradca, jak się sam o coś nie zapytasz to ci nie powie ....

Może ktoś z Was będzie wiedział???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Wniosek  z  działania  D  chciałbys  składać ponownie ??? A  jaką  kwotę pomocy otrzymałeś za  1  razem ?? Bo jeśli  wykorzystałeś  całość ( 200 tyś) to z  działania  D już nie skorzystasz.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Tak, działanie D. Dostałem 200 tys ale teraz chciałbym na budynek stawiać.

I nie wiem czy w biznesplnie wypełniam tylko koszty związane z produkcją zwierzęcą a z roślinną to samo co przedtem czy mogę trochę przychody obniżyć bo w zeszłym roku trochę je zawyżyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balandos    0

mam  pytanie jestem młodym rolnikiem mam 23 h i chciałbym wziasc traktor opryskiwacz rozsiewacz  i agregat uprawowo siewny czym moge zwiekszyc pukty do oceny prowadze typowo produkcje roslina

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Czy jak zrobię modernizacje budynku do produkcji rolnej ( mam magazyn na zboże .. garaż na maszyny ). 

To zwiększy mi sie limit do 500 ?  Jest to potem jakoś podzielone np. 50% maszyny i 50% modernizacja. 

Robił to ktoś z was ? ma może jakieś doświadczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2

Waldek91  ja bym ci radził jeśli masz zwierzęta próbować złożyć na działanie a,b,c ponieważ jest mniejsze zainteresowanie. Dilerzy maszyn i doradcy mówią że na działanie d będzie dużo wniosków bo w tej chwili jest dużo chętnych do składania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
12 minut temu, tworek788 napisał:

Waldek91  ja bym ci radził jeśli masz zwierzęta próbować złożyć na działanie a,b,c ponieważ jest mniejsze zainteresowanie. Dilerzy maszyn i doradcy mówią że na działanie d będzie dużo wniosków bo w tej chwili jest dużo chętnych do składania.

Waldek na tucznika idzie ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebaskorpio    3

Jeszcze raz zapytam czy aby zwiększyć skalę produkcji i dostać za to dodatkowo +1pkt, wystarczy że założę w biznesplanie iż w roku docelowym będę miał powiedzmy 1 ha gruntów więcej niż w bazowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
24 minuty temu, asmodan28 napisał:

Czy jak zrobię modernizacje budynku do produkcji rolnej ( mam magazyn na zboże .. garaż na maszyny ). 

To zwiększy mi sie limit do 500 ?  Jest to potem jakoś podzielone np. 50% maszyny i 50% modernizacja. 

Robił to ktoś z was ? ma może jakieś doświadczenie ?

Za pięknie by było

limit 500 tysięcy na budowle, z tego maksymalnie 200 na maszyny, czyli np. bierzesz ciągnik za 500 tysięcy i budynek za 100=(przy 50% dostajesz zwrotu 50 tysięcy za budynek i 200 za ciągnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@freetaxi

Dzień dobry,

Proszę o poświęcenie chwili, starałem się dokładnie opisać, sytuacja u mnie wygląda tak:

Przyznany MR z naboru 2017, 100 tyś zostanie przeznaczone na zakup siedliska rolnego. Siedlisko do zakupu już wybrane, zakup nastąpi wiosną 2018, natomiast wątpię, żeby udało się podpisać akt notarialny, przed końcem naboru na MGR obszaru D do 20 marca 2018.

1) Czy mogę opierać biznesplan i moje myślenie o modernizacji budynków, które dopiero nabędę?

2) Czy jest możliwość dofinansowania w ramach MGR obszaru D zakupu ciągnika ok. 110-120 km (NH za ok. 180 000) lub budżetowo 80-90 km (Belarus 820 za 70 000) w moim przypadku?

3) Jak to jest z ekologią? Jeśli w roku bazowym nie mam 50%, to kiedy i przez ile muszę mieć? Jeśli mam >50%, to przez ile utrzymać i co w przypadku powiększenia gospodarstwa?

Posiadam ok. 33 ha UR (13 własność + 20 dzierżawa KOWR na 10 lat), wiem, że w najbliższych latach na pewno powiększę gospodarstwo (kolejne dzierżawy KOWR lub zakupy), jestem młodym rolnikiem, cześć gospodarstwa wchodzi w tym roku do ekologii

Proszę o odpowiedz

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
8 minut temu, PATr napisał:

Za pięknie by było

limit 500 tysięcy na budowle, z tego maksymalnie 200 na maszyny, czyli np. bierzesz ciągnik za 500 tysięcy i budynek za 100=(przy 50% dostajesz zwrotu 50 tysięcy za budynek i 200 za ciągnik)

 dzieki za info. No było  by pięknie jak mówisz :)

a masz może jakiś pomysł, żeby zwiększyć to na 500 ? Bez produkcji zwierzęcej ? 

A jest wogole możliwe dostać na maszyny więcej niż 200 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20
5 minut temu, asmodan28 napisał:

 dzieki za info. No było  by pięknie jak mówisz :)

a masz może jakiś pomysł, żeby zwiększyć to na 500 ? Bez produkcji zwierzęcej ? 

A jest wogole możliwe dostać na maszyny więcej niż 200 ?

Więcej niż 200 na maszyny to można tylko przy wspólnym wniosku 2 rolników dostać...


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
2 godziny temu, Arturos21 napisał:

witam czy jak skorzystałem w tamtym roku z prowu na zakup maszyn to teraz już nie mogę składać na maszyny

Jeżeli nie wykorzystales całej puli to możesz a jak tak to tylko budowlanka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
28 minut temu, ImpliciteJava napisał:

@freetaxi

Dzień dobry,

Proszę o poświęcenie chwili, starałem się dokładnie opisać, sytuacja u mnie wygląda tak:

Przyznany MR z naboru 2017, 100 tyś zostanie przeznaczone na zakup siedliska rolnego. Siedlisko do zakupu już wybrane, zakup nastąpi wiosną 2018, natomiast wątpię, żeby udało się podpisać akt notarialny, przed końcem naboru na MGR obszaru D do 20 marca 2018.

1) Czy mogę opierać biznesplan i moje myślenie o modernizacji budynków, które dopiero nabędę?

2) Czy jest możliwość dofinansowania w ramach MGR obszaru D zakupu ciągnika ok. 110-120 km (NH za ok. 180 000) lub budżetowo 80-90 km (Belarus 820 za 70 000) w moim przypadku?

3) Jak to jest z ekologią? Jeśli w roku bazowym nie mam 50%, to kiedy i przez ile muszę mieć? Jeśli mam >50%, to przez ile utrzymać i co w przypadku powiększenia gospodarstwa?

Posiadam ok. 33 ha UR (13 własność + 20 dzierżawa KOWR na 10 lat), wiem, że w najbliższych latach na pewno powiększę gospodarstwo (kolejne dzierżawy KOWR lub zakupy), jestem młodym rolnikiem, cześć gospodarstwa wchodzi w tym roku do ekologii

Proszę o odpowiedz

Pozdrawiam

 

1. Wydaje mi się że to nie przejdzie bo agencję interesuje stan faktyczny i papiery a nie to co może być itp.

2. jeśli sie wyrobisz z punktami to czemu nie ale sam ciągnik na 99% nie przejdzie, chyba że będziesz miał eko te 50% na dzien składania wniosku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2
17 minut temu, ImpliciteJava napisał:

@freetaxi

Dzień dobry,

Proszę o poświęcenie chwili, starałem się dokładnie opisać, sytuacja u mnie wygląda tak:

Przyznany MR z naboru 2017, 100 tyś zostanie przeznaczone na zakup siedliska rolnego. Siedlisko do zakupu już wybrane, zakup nastąpi wiosną 2018, natomiast wątpię, żeby udało się podpisać akt notarialny, przed końcem naboru na MGR obszaru D do 20 marca 2018.

1) Czy mogę opierać biznesplan i moje myślenie o modernizacji budynków, które dopiero nabędę?

2) Czy jest możliwość dofinansowania w ramach MGR obszaru D zakupu ciągnika ok. 110-120 km (NH za ok. 180 000) lub budżetowo 80-90 km (Belarus 820 za 70 000) w moim przypadku?

3) Jak to jest z ekologią? Jeśli w roku bazowym nie mam 50%, to kiedy i przez ile muszę mieć? Jeśli mam >50%, to przez ile utrzymać i co w przypadku powiększenia gospodarstwa?

Posiadam ok. 33 ha UR (13 własność + 20 dzierżawa KOWR na 10 lat), wiem, że w najbliższych latach na pewno powiększę gospodarstwo (kolejne dzierżawy KOWR lub zakupy), jestem młodym rolnikiem, cześć gospodarstwa wchodzi w tym roku do ekologii

Proszę o odpowiedz

Pozdrawiam

 

1) raczej nie możesz  ponieważ nie masz ich jeszcze, ale możesz złożyć  na  a b c jeśli masz zwierzęta.     2) na sam ciągnik będzie trudno bo  za ciągnik nie masz punktów    3) jeśli chcesz składać wniosek i mieć punkty za ekologie to musisz mieć w roku bazowym 50% ekologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)

Czyli w roku bazowym 2018 certyfikuje 50% gospodarstwa w eko jednostce certyfikujacej i wystarcza czy muszę wejść w jakiś program ekologiczny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Uprawiasz 50% gospodarstwa metodami ekologicznymi. Co roku masz kontrolę za którą płacisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur92    0

Witam wszystkim . prosze o pomoc . chciałbym brać modernizacja gospodarstw rolnych obszar d chcę przeznaczyć jako ciągnik z turem i tu pytanie bo ja chce jeszcze brać młody rolnik w maju czy jest mozliwosc zeby zeby  brał tych prow młody rolnik i modernizacja gospodarstw rolnych obszar d ? ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Punkty za ochronę środowiska pozycja  IV . Rolnicze stacje meteo wraz z oprogramowaniem do prognozowania występowania chorób lub szkodników punktów  9 ?

Wie ktoś może co to za stacje ? Pytałem kilku osób i nikt nic nie wie 

 

Edytowano przez Sylwesteer22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jak tak patrzę to i moje 6,8pkt w Podlaskiembędzie mało jak każdy z budowlanka pcha się w D


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Jak bralem na D w tamtym roku maszyn za 200tys zwrotu to w tym naborze na D moge kupić zbiornik na paliwo myjke karcher  do mycia obory zamiatarka ciagnikowa do zamiatanią korytarza paszowego łyżkę do tura do rozdawania tmr w oborze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
6,8 punkta to dużo ale jak z ciągnikiem Ci tyle się udało?A co do budowlanki na D to wystarczy spojrzeć na rozporządzenie i wiadomo czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
1 godzinę temu, marysrybak napisał:

Jak bralem na D w tamtym roku maszyn za 200tys zwrotu to w tym naborze na D moge kupić zbiornik na paliwo myjke karcher  do mycia obory zamiatarka ciagnikowa do zamiatanią korytarza paszowego łyżkę do tura do rozdawania tmr w oborze ? 

Zbiornika do paliwa nie możesz kupić bo też pytałem to idzie pod maszyny czyli te 200 tys i reszty raczej tak samo tylko budowlane rzeczy silosy hale itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj