rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

bamberka31    0

jest jakiś temat odnośnie dofinansowania 60 tysięcy w tym roku (zakupu maszyny za 40 tysięcy a 20 na rośliny..)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na budowlankę obszar c da rade kupić weidemann Hoftrac 1880 jako wyposarzenie obory?

 

żadna ładowarka teleskopowa/ciągnik z turem/miniładowarka/przegubowa ładowarka nie da się wziąć pod obszar a,b,c, argumentują to tym że można tego używać poza oborą i nic ich nie przekona że to do innego niczego się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

jutro dodaje oferty na portal niestety musiałem wpisać dwie formy dostarczenia ofert osobiście i listownie
pytanie dla tych co już złożyli oferty na portal duże mieliście zainteresowanie czy robili problem z ilością ofert ?

A jeszcze jeden z przedstawicieli mówił mi że nie musimy dawać wszystkich ofert że możemy wybrać tylko te co nas interesują minimum 3 oferty ciekawe czy prawda słyszał ktoś o takiej możliwości ?

Edytowano przez batim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Musisz dać wszystkie oferty. Wiem bo osobiście dowiadywałem się w agencji. Zainteresowanie może być znikome albo bardzo duże kwestia maszyn jakie masz zamiar kupić. U mnie było znikome. Rekordzista w kuj pom dostarczył prawie 50 ofert nie wiem tylko na ile maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

A po zakończeniu dzwonili do ciebie dilerzy pytając się kto wygrał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Po zakończeniu musisz zamieścić na portalu firmę która wygrała oczywiście konkurencja ma prawo wglądu do oferty która wygrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Gdzie jest napisane o tym prawie wglądu, skoro jesteś tego tak pewien, ze piszesz oczywiście?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Składałem postępowanie kazano mi wpisać wygranego na portalu. Po tym jak wpisałem był u mnie diler który przegrał i poprosił o wgląd oferty która wygrała. Chciał upewnić się czemu przegrał itp. Trzeba pamiętać że jest to pomoc publiczna a co za tym idzie diler mógłby się odwołać od decyzji choć nigdy nie słyszałem o takim przypadku. W agencji powiedziała mi osoba od postępowania że wcześniej trzeba było wysłać ofertę która wygrała do firm które brały udział w postępowaniu, obecnie wystarczy zamieścić tylko na portalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

A jeśli W jednym ogłoszeniu są 4 maszyny A jeden diler da cenę mniejszą na 2 maszyny A drugi na drugie 2 to każdy dostarcza po 2 maszyny czy musi być tylko jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak nie napisałeś, ze zabrania sie składac ofert czesciowych, to każda maszyne mozna wziac od kogo innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Może być tak że każda maszyna od innego dilera teoretycznie. W praktyce ustawiasz tak postępowanie by ograniczyć oferty do tych które cię interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

akurat mam że nie wolno składać ofert częściowych ale to doradzi mi że podobno to lepsze

co do pokazywania ofert innym to nie wiem czy jest taki obowiązek przecież pokazujesz dane innych A dwa że ten diler co obejrzy ofertę będzie już widział jaką cenę napisać W innych przetargach

Edytowano przez batim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

W trakcie trwania postępowania nic nie pokazujesz ani nie mówisz dopiero po zakończeniu i wybraniu dilera możesz. Jak wybierzesz dilera musisz na portalu wpisać wykonawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

wiem ale obowiązku raczej nie ma pokazywać ofertę wygraną

A jeszcze mam pytanie do was czy po umieszczeniu zapytania na portalu dilerzy dzwonili do was pytać się czy macie już u gadane maszyny jakimś dilerem albo czy pytali się jakiej marki chce maszyny ?

Edytowano przez batim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

Darkuspinex wiesz może jak to jest z pługiem obrotowym jak miałem go w tabelce proekologicznej i pani psprawdzająca wniosek zwróciła uwagę że nie może on tam być i nie wiem czy mam naliczone punkty jako pługi dłutowe..Teraz nie wiem czy zmienić tą obrotówkę na dłutowy a może mogę na coś innego np.rozsiewacz do nawozu żeby nie stracić punktów jak były naliczone.Miałem też brone wirnikową wpisaną jako proekologiczna brona talerzowa do mieszania obornika z ziemią i też nie wiem co z punktami czy były naliczone.bo jak tak to będę musiał zmienić na brone talerzową żeby utrzymać punkty.

szczerze to nie orientuje się ponieważ zleciłem napisanie wniosku komplekcowo. A nie chcę wprowadzać w błąd.

 

mam pytanie jestem po podpisaniu umowy i teraz powinno iśc z górki ale wiadomo nasze kochane państwo woli biurokrację takrze trzeba przełknąc te postępowni ofertowe i tu moje pytanie jak szukaliście dilerów aby przedstawili wam ofertę macie jakieś namiary w pomorskim głównie chodzi mi o takie marki: Krone, Kuhn, krukowiak, z resztą sobie poradzę, Proszę bez złośliwości wiem co to wyszukiwarka ale w Pomorskim naj gorzej z Kuhn i Krone, POZD

Edytowano przez darkuspinex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

akurat mam że nie wolno składać ofert częściowych 

 

 

no to jak to wpisałeś, to ja nie wiem, czy mozesz kupowac od dwóch róznych.

Lepiej zadzwoń do agencji jutro do odpowiedniego departamentu i sie dopytaj, zebyś nie miał potem jakichś problemów.

 

NO bo czymże innym jest wybór dwóch różnych wykonawców na jedno zapytanie ofertowe jak nie właśnie przyjęciem ofert cześciowych.

 

Żeby nie było, ze w zapytaniu wykluczyłeś ofert częsciowe, a potem jednak z nich skorzystałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

szczerze to nie orientuje się ponieważ zleciłem napisanie wniosku komplekcowo. A nie chcę wprowadzać w błąd.

 

mam pytanie jestem po podpisaniu umowy i teraz powinno iśc z górki ale wiadomo nasze kochane państwo woli biurokrację takrze trzeba przełknąc te postępowni ofertowe i tu moje pytanie jak szukaliście dilerów aby przedstawili wam ofertę macie jakieś namiary w pomorskim głównie chodzi mi o takie marki: Krone, Kuhn, krukowiak, z resztą sobie poradzę, Proszę bez złośliwości wiem co to wyszukiwarka ale w Pomorskim naj gorzej z Kuhn i Krone, POZD

http://agromix.agro.pl/kontakt/firmy-partnerskie

 

Tutaj masz dilerów krone, zapewne amatech z czarlina cię zainteresuje

 

Dilerów kuhna masz kilku, znajdziesz ich tutaj:

http://www.kuhn.com.pl/internet/webpl.nsf/0/C125737D0034638AC125739A0052E924?OpenDocument

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Witam łódzkie dzwoniłem dziś do agencji i podobno jeszcze 70 miejsc muszę przeskoczyć żeby załapać się na listę po aktualizacji miejsce 144x więc raczej marne szanse

no i co kogo to obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonckey    0

witam, woj. mazowieckie , obszar D , numer na liscie 10xx, w listopadzie poprawki i do tej pory brak odezwu, ktos jest w takiej sytuacji jak ja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

czekaj cierpliwie @bonckey na pewno przyjdą papiery w takim momencie że nie będziesz miał czasu na poprawki ostateczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

przyszły poprawki Wlkp 14xx i niech ktoś mi powie bo ktoś mówił że w poprawkach pisze że nie mieszcze się w limicie ale tego u mnie nie ma napisane tylko jest napisane że nie przysługuje mi przedłużenie terminu tzn że co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica698    3

przyszły poprawki Wlkp 14xx i niech ktoś mi powie bo ktoś mówił że w poprawkach pisze że nie mieszcze się w limicie ale tego u mnie nie ma napisane tylko jest napisane że nie przysługuje mi przedłużenie terminu tzn że co ???

ja też Wlkp miejsce 144x i na razie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj