rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fiat666    0

A czy ktoś w ogóle budował oborę w ramach modernizacji? Czy może ma zamiar budować, jak to wszystko w ogóle wygląda ??? Opłaca się czy średnio, czy lepiej wybudować z własnej kieszeni. Zależy mi na odpowiedziach osób którzy korzystali z tego, lub mieli bardzo bliski kontakt z taką budową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

jezeli bedziesz mial tabliczke na maszynie z modelu 2+ i fv tez 2+ to moze sie udac chyba ze na kontroli by sie dopatrzyli w co watpie bo na tych kontrolach co mialem zawsze obchodzily ich tylko tabliczki i faktury i nic wiecej.

Ja mialem tak próbowac ale ostatecznie udalo sie wywalczyc 3+ :)      ile masz ha ze nie chca ci dac 3+  ?

Ja wnioskowałem o zwykłe 3 na 18ha

musiałem zmienić na 2+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper111    1

Witam. Wie ktoś jaka koejność jest wpostepowaniu Dostaje oferty, sporządzam protokół, wysyłam inf o wyniku postepow i wiozę papiery do agencji. Taka jest kolejność wie ktoś czy odwrotnie wysyłam info o wyniku postępow a potem protokół, ale to chyba nie logiczne było by. w wtorek wiozę drugie postepowanie tak jak sprawdzający kazał i niby ma on dalej sprawdzać postępowanie.


Witam. Wie ktoś jaka koejność jest wpostepowaniu Dostaje oferty, sporządzam protokół, wysyłam inf o wyniku postepow i wiozę papiery do agencji. Taka jest kolejność wie ktoś czy odwrotnie wysyłam info o wyniku postępow a potem protokół, ale to chyba nie logiczne było by. w wtorek wiozę drugie postepowanie tak jak sprawdzający kazał i niby ma on dalej sprawdzać postępowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96

Witajcie,
Mam problem z osiagnieciem wzrostu wskaznika GVA, gospodarstwo o pow 16,5 ha nastawione na produkcje bydla miesnego i aby osiagnac ten wzrost chcialem zwiekszyc obsade w rooku docelowym, ale osoba prowadzaca wniosek zakwestionowala to. W pierwszysch poprawkach zalozylem zwiekszenie powierzchni w roku docelowym o 3 ha (2,5 przenica i 0,5 ziemniaki na sprzedaż)wniosek skaladalem na maszyny: ciagnik, rozrzutnik, brona talerzowa, plug i znow os prowadzaca wniosek kwestionuje, ze inwestycja nie zwiazana bezposrednio z uprawami lub hodowla. Ma ktos jakis pomysl zeby z tego wybrnac, zalezy mi na tych maszynach, z gory dziekuje za podpowiedzi. Pozdrawiam

Edytowano przez Camel_2159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Witam. Wie ktoś jaka koejność jest wpostepowaniu Dostaje oferty, sporządzam protokół, wysyłam inf o wyniku postepow i wiozę papiery do agencji. Taka jest kolejność wie ktoś czy odwrotnie wysyłam info o wyniku postępow a potem protokół, ale to chyba nie logiczne było by. w wtorek wiozę drugie postepowanie tak jak sprawdzający kazał i niby ma on dalej sprawdzać postępowanie.

 

Witam. Wie ktoś jaka koejność jest wpostepowaniu Dostaje oferty, sporządzam protokół, wysyłam inf o wyniku postepow i wiozę papiery do agencji. Taka jest kolejność wie ktoś czy odwrotnie wysyłam info o wyniku postępow a potem protokół, ale to chyba nie logiczne było by. w wtorek wiozę drugie postepowanie tak jak sprawdzający kazał i niby ma on dalej sprawdzać postępowanie.

Dobrze myślisz. Protokół a po nim wynik postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Mam pytanie jeżeli cześć maszyn z zestawienia rzeczowo finansowego kupie kilka % taniej a inne będą kilka % drożej niż te kwoty zarezerwowane a suma zwrotu wyjdzie cały czas 200tyś to agencja wypłaci całość?

Czy trzeba anektować i zwiększać kwotę do poszczególnych maszyn?

Podobnie jeżeli bym anektował i zrezygnował z danej maszyny i kwota automatycznie by przeszła na pozostałe? ( Np jak zrezygnuje z maszyny wartej 10tys)

Edytowano przez machtomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Witajcie,

Mam problem z osiagnieciem wzrostu wskaznika GVA, gospodarstwo o pow 16,5 ha nastawione na produkcje bydla miesnego i aby osiagnac ten wzrost chcialem zwiekszyc obsade w rooku docelowym, ale osoba prowadzaca wniosek zakwestionowala to. W pierwszysch poprawkach zalozylem zwiekszenie powierzchni w roku docelowym o 3 ha (2,5 przenica i 0,5 ziemniaki na sprzedaż)wniosek skaladalem na maszyny: ciagnik, rozrzutnik, brona talerzowa, plug i znow os prowadzaca wniosek kwestionuje, ze inwestycja nie zwiazana bezposrednio z uprawami lub hodowla. Ma ktos jakis pomysl zeby z tego wybrnac, zalezy mi na tych maszynach, z gory dziekuje za podpowiedzi. Pozdrawiam

i bardzo dobrze ze ci zakwestionowała , inwestycja kompletnie nie związana z produkcją zwierzęcą *******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

Witam.

Koledzy, czy ktoś z Was starał się o dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej?? jakich dokumentów w tym zakresie wymagała od Was ARiMR??

 

 

odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Kolega Znafca bardzo dobrzę doradza.

Musisz napisać wyjasnienia że za pomoca tych maszyn i urządzeń uzyskasz wzrost paszy dla zwierząt (np ziemniaki po przebraniu których nie sprzedaż) i bedziesz mógł zwiększyć obsadę o kolejne sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

i co ku..wlkp. po 2400  składać wnnioski od  nowa

2018

kolego co masz na myśli i skąd masz takie info??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Kolega Znafca bardzo dobrzę doradza.

Musisz napisać wyjasnienia że za pomoca tych maszyn i urządzeń uzyskasz wzrost paszy dla zwierząt (np ziemniaki po przebraniu których nie sprzedaż) i bedziesz mógł zwiększyć obsadę o kolejne sztuki.

jestes głupi? czy tylko udajesz?

jak za pomoca rozrzutnika czy pługa osiagniesz wzrost paszy?

kompletna głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Witajcie,

Mam problem z osiagnieciem wzrostu wskaznika GVA, gospodarstwo o pow 16,5 ha nastawione na produkcje bydla miesnego i aby osiagnac ten wzrost chcialem zwiekszyc obsade w rooku docelowym, ale osoba prowadzaca wniosek zakwestionowala to. W pierwszysch poprawkach zalozylem zwiekszenie powierzchni w roku docelowym o 3 ha (2,5 przenica i 0,5 ziemniaki na sprzedaż)wniosek skaladalem na maszyny: ciagnik, rozrzutnik, brona talerzowa, plug i znow os prowadzaca wniosek kwestionuje, ze inwestycja nie zwiazana bezposrednio z uprawami lub hodowla. Ma ktos jakis pomysl zeby z tego wybrnac, zalezy mi na tych maszynach, z gory dziekuje za podpowiedzi. Pozdrawiam

Dolnośląskie miejsce 1xx umowa dzisiaj podpisana.

 

Ten sam problem u siebie we wniosku miałam. Maszyny, które wybrałeś nie wpływają w żaden sposób na możliwość powiększenia stada ani na zmianę upraw czy też powiększenia gospodarstwa.We wniosku musisz mieć taką samą strukturę zasiewów i powierzchnię w roku bazowym i docelowym. Jeżeli zadeklarowałeś na początku powiększenie gospodarstwa o ileś tam to tylko o tyle możesz zwiększyć powierzchnię. Kupując rozrzutnik stosujesz obornik zmniejszając zużycie nawozów mineralnych. Kupując nowy ciągnik zmniejszasz zużycie paliwa. I w tabeli gdzie wylicza Gva musisz tak zmniejszać wielkości w roku docelowym aby uzyskać 10 % wzrost. Zmieniasz tylko to, na co mogą wpłynąć maszyny które kupujesz, reszte zostawiasz bez zmian. Z boku w uwagach wpisz wyjaśnienie dlaczego dana wartość się zmniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzygkop    4

Dzis przyszly drugie poprawki pierwsze były na poczatku listopada,dolnyslask miejsce11x generalnie chodzi o szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

wez przestan, ja chcialem na poczatku trójki obracane to sie dowiedziałem ze trzeba miec 25 czy tam 30ha ornego na trójki no śmiech na sali :D

,

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znafca    5

Dolnośląskie miejsce 1xx umowa dzisiaj podpisana.

 

Ten sam problem u siebie we wniosku miałam. Maszyny, które wybrałeś nie wpływają w żaden sposób na możliwość powiększenia stada ani na zmianę upraw czy też powiększenia gospodarstwa.We wniosku musisz mieć taką samą strukturę zasiewów i powierzchnię w roku bazowym i docelowym. Jeżeli zadeklarowałeś na początku powiększenie gospodarstwa o ileś tam to tylko o tyle możesz zwiększyć powierzchnię. Kupując rozrzutnik stosujesz obornik zmniejszając zużycie nawozów mineralnych. Kupując nowy ciągnik zmniejszasz zużycie paliwa. I w tabeli gdzie wylicza Gva musisz tak zmniejszać wielkości w roku docelowym aby uzyskać 10 % wzrost. Zmieniasz tylko to, na co mogą wpłynąć maszyny które kupujesz, reszte zostawiasz bez zmian. Z boku w uwagach wpisz wyjaśnienie dlaczego dana wartość się zmniejsza.

kolejna BZDURA.

aby powiekszyc gospo nie trzeba maszyn specjalistycznych kupować, mozna powiekszyc do woli byle nie o działki które są już w własnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Do kolegi nie doczepili się, że chce za duże maszyny tylko nie może uzyskać 10% wzrostu GVA. Dużo zależy od osoby sprawdzającej. Ale wzrost GVA musi wynikać z zakupionych maszyn, więc manewrowanie zostaje tylko z tymi rzeczami, na które mają wpływ wybrane maszyny. Każdy wniosek jest inny. Ja kupuje ciągnik i rozrzutnik obornika i miałam ten sam problem. Napisałam, co zrobiłam u siebie. Kolega chce może skorzystać a jak nie to niech kombinuje inaczej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

do Camel_2159 : to co pisze niunia0709 jest sensowne ja zrobiłem w ten sposób, ale przy dużej obsadzie bydła przy względnie małym areale ( 16,56 ha) to może być problem z tym GVA. Ogólnie im mniejszy im mniejsze GVA w roku bazowym tym łatwiej osiągnąć 10% wzrostu. musisz pokombinować kosztami ( ropa, nawozy) i plonami ale z tymi maszynami to nie wiem cz wzrost plonu przejdzie. Mógłbyś zwiększyć powierzchnie gospodarstwa ale tylko wtedy gdy maszyny które wpisałeś są za duże... zwiększasz powierzchnię żeby było ok i jednocześnie zwiększa ci się GVA ( pamiętaj że możesz wpisać na nowych działkach tylko taką uprawę którą miałeś w roku bazowym, chyba że kupujesz maszynę specjalistyczną do jakiejś uprawy to wtedy tak ). Rozrzutnik może być do wapnowania .... co na upartego może zwiększyć plony .... wtedy w roku bazowym nie wykazuj sprzedaży zbóż a roku docelowym z uwagi na zwyżkę plonów i nadmiar ziarna już byś mógł... musisz pokombinować powodzenia

 

 

do znafffffffcy : chłopie znajdź sobie dziewczynę, a jak masz to znajdź sobie chłopaka a ją podeślij do mnie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

 

 

kolejna BZDURA.

aby powiekszyc gospo nie trzeba maszyn specjalistycznych kupować, mozna powiekszyc do woli byle nie o działki które są już w własnosci

 

Po pierwsze czytamy ze zrozumieniem:) Nie napisałam, że wogóle nie wolno powiększyć gospodarstwa tylko, że we wniosku powiększamy w roku docelowym o tyle o ile zadeklarowaliśmy. Możesz powiększyć nawet o 100 ha. Pytanie tylko brzmi czy masz taką możliwość? Jak tak, to wystarczy to zadeklarować. Ale i tak trzeba wykazać wzrost GVA spowodowany zakupionymi maszynami, bo mogą się tego czepiać. Zmiana struktury zasiewów może być wykazana tylko wtedy, gdy kupujemy specjalistyczny sprzęt, np. Nie sialiśmy w roku bazowym kukurydzy, ale planujemy zakup siewnika do kukurydzy, więc w roku docelowym powinniśmy zadeklarować odpowiednią ilość ha kukurydzy.

 

Powtarzam jeszcze raz: bardzo dużo zależy od osoby sprawdzającej.

 

A forum drodzy koledzy służy do pomocy w znalezieniu rozwiązania swoich problemów z wnioskiem czy też dyskutowania na temat modernizacji, a nie do obrażania każdego jak leci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

zetor6441 z tym zwiększeniem jest tak jak mówisz tylko w przypadku jeśli w roku składania wniosku o płatność z MGR już dostałeś dopłaty i te nowe działki są we wniosku, ale jeśli nie dostałeś jeszcze obszarówki to umowa ustna nie przejdzie może być krótka nawet na rok ale pisemna ... wszędzie jest wiele możliwości

z tym pługiem kuzyn rozpisał tak samo jak ty..... ale uwaga wpisał jeszcze agregat ścierniskowy i się opiekun wniosku nie połapał o co chodzi  ... ale takie coś rzadko się zdarza.,. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia0709    4

Miałam zrobiony płodozmian na kolejne 7 lat wraz potrzebami nawozowymi dla każdej uprawy w każdym kolejnym roku. Manewrowałam uprawami aby uzyskać wzrost GVA. Nie przyjeli, ponieważ maszyny nie wpływają bezpośrednio na plonowanie ani na zmiane struktury zasiewów. Musiałam tak naprawde w roku bazowym i docelowym wpisać wszędzie te same wartości ( struktura zasiewów, plonowanie) powiększyć w roku docelowym o zadeklarowaną ilość ha ale musiał być zaplanowany siew którąś z roślin z roku bazowego, a wzrost GVA uzuskać poprzez zmniejszenie wydatków w paliwie, nawozach, śor. Trzeba tylko pamiętać, że zmniejszenie musi być realne, bo będą to później sprawdzać z książką przychodów i rozchodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Czyli w roku bazowym ograniczyć sprzedaż, załatwić sobie trochę dodatkowych faktur na paliwo naeozy etc., a w roku docelowym część faktur za środki do produkcji wziąć na znajomego i załatwić ze znajomym faktury na np sprzedaż zboża i da się coś uszczknąć?
Z ta struktura zasiewow trochę dziwne, jeśli co roku mam coraz mniej zboża na rzecz zwiększania qq na kiszonke, ziemniaków i traw to jak to zrobić? Może być tak, ze w docelowym nie będzie wcale zboża.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96

W roku bazowym nie mialem wgl sprzedaży zboza ani ziemniakow tylko w docelowym i faktycznie gva wzroslo by o te 10%, problem z tym, ze inwestycja
nie jest bezposrednio powiazana i nie ma wplywu na te uprawy. Dodam jeszcze ze w bazowym musialem wynajmowac usluge wywozenia obornika a poprzez zakup rozrzutnika z tego rezygnuje do tego jeszcze pisalem o wiekszym plonie przez wapnowanie, mniejsze ugniatanie gleby i oszczednoscii paliwa, no ale niestety to nie przejdzie, to sa juz drugie i ostatnie poprawki wiec musze wymyslic cos sensownego. Dziekuje za podpowiedzi tym którzy chca pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj