rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

redbull    50

Zmiana prezesa ARiMR. Zobaczymy czy wpłynie to na terminy naborów w tym roku i czy nowy nabór na modernizacje będzie tylko na obszar a, b i c w 2017.

a co do tego prezes agencji ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

To jest dopiero początek poważnych przesunięć.

Ja o 25 skoczyłem i teraz już jestem w limicie kasy.

 

Na dziś dzień do 120 % osób z limitu są wysłane pierwsze poprawki, lub przynajmniej takie było założenie.

W styczniu zaczęli wysyłać drugie poprawki. I kto nie odpowiedział lub też zrobił to źle, po minimum 14 dniach od otrzymania 2 pisma takie osoby dostały decyzję odmowną. Z listy są wykreślane dopiero po upływie okresu umożliwiającego odwołanie się od takiej decyzji.

 

Cierpliwości, listy sporo się poprzesuwają.

Potwierdzam, jak nie złożyłem poprawek na wniosek z OSN i wysłałem im rezygnację to dopiero po 6 miesiącach mnie wykreślili z listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuj pom awans prawie 30 miejsc i miejsce 48X prowadzaca w tym tygodniu moze ogarnie wyslane pierwsze poprawki ponad dwa miesiace temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

no w Łódzkim prawie czterdziesci miejsc do przodu ale i tak kilka miejsc brakuje. żadnych poprawek narazie jeszcze nie dostałem a podobno 12xx dostawaly juz.

Które miejsce jesteś ?

Ogólnie od pierwszej listy podskoczyłem już o 136 miejsc do przodu ale ciągle 14xx na następnej pewnie będzie już 13xx ale ciagle poza limitem ;)

Trzeba czekać. Dużo osób popisało na całe kwoty a teraz rezygnują z połowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mecenas01    0

Świętokrzyskie pierwsza poprawka była w październiku, dziś przyszła druga, prowadząca dzwoniła w piątek i mówiła że szybko będzie umowa podpisana po poprawce, miejsce 26# po aktualizacji spory skok do przodu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel1p2    0

a ile kolego miałeś punktów ? 

nie pamiętam. znajomy robił wniosek, nie wtajemniczałem się w szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie jestem z mazowieckiego i mam problem złożyłem poprawkę i dzisiaj maiłem telefon z warszawy ze chcą abym zmniejszył maszynę dotyczy to opryskiwacza według nich mam wybrać 1000 litry i taki musi być pisałem w 1 poprawce ze mam pola rozrzucone nawet ponad 15 km a do tego będę opryskiwał RSM  = 2 zabiegi od chwastów + fungicydowe i insektycydowe itp mam pole co dzierżawię i nie chcą właściciele podpisać dzierżawy a druga maszyna do której jest problem to rozrzutnik który według nich ma być 6 a jest tonowy 8 tonowy ponieważ jest też wyposażony w talerze do rozsiewu  wapna i uzasadniałem swoją decyzję ale oni nie chcą tego słuchać jak zrobić czy z kim się skontaktować aby rozwiązać ten problem .Opryskiwacz chciałbym 2000 l w ostateczności 1500 aby prawidłowo wykonać zabiegi i w czasie. Proszę o poradę . 

Edytowano przez marcin1606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

Kuj.-Pom. 20 oczek do góry ale i tak brakuje jeszcze ok 200 pozycji do przewidzianego limitu

 

a ile przewiduja dać w kuj -pom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

Kuj-Pom od poczatku naboru skoczyłem z miejsca 102x na miejsce 93x. w styczniu na poczatku dostałem pierwsze poprawki, wczoraj przyszły drugie poprawki, podczas tej aktualizacji skoczyłem 36 miejsc w góre. moge dodac ze z rozmowy z pracownkiem arimr dowiedziałem sie ze limit na kujawsko pomorskie nie jest sztywny moze dostac naet 1000 osób lub wiecej to samo tyczy sie innych okregów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w styczniu dostales pierwsze teraz juz drugie a ja w listopadzie pierwsze i nadal cisza, widac nie wszyscy maja takie tempo jak twoj prowadzacy w tym toruniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

Które miejsce jesteś ?

Ogólnie od pierwszej listy podskoczyłem już o 136 miejsc do przodu ale ciągle 14xx na następnej pewnie będzie już 13xx ale ciagle poza limitem ;)

Trzeba czekać. Dużo osób popisało na całe kwoty a teraz rezygnują z połowy ...

Jak to "z połowy"?jak w listopadzie chciałem zamienić lub zrezygnować z jednej maszyny to mówili że albo biorę wszystko ,albo nic.

awans z 39x od początku -teraz 32x.warm - maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja przy pierwszej poprawce zrezygnowałem z jednej maszyny. Wiec można, a umowa już dawno podpisana. Nie możesz tylko zamienić maszyny.

Edytowano przez MDSikor

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

a mi kazali brać bez zmian.chciałem wycofać halę łukową bo miała być bez pozwoleń, a okazało się że muszą być.papierologia trwała ok 2,5 mies.koszt ok 5tys (pozwolenia+ projekt bud)jak do tej pory,od listopada nic nie słychać. Żeby nie ta hala to pewnie byłaby dawno podpisana umowa. <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ok 7 pkt w Wielkopolsce zagwarantuje załapanie się na zielona listę? Oczywiście w nowym naborze ale odnosząc się do poprzedniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saperxxx    1

W tym naborze ze spokojem wystarczyło, ale czy w następnym również? trudno zagwarantować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

a mi kazali brać bez zmian.chciałem wycofać halę łukową bo miała być bez pozwoleń, a okazało się że muszą być.papierologia trwała ok 2,5 mies.koszt ok 5tys (pozwolenia+ projekt bud)jak do tej pory,od listopada nic nie słychać. Żeby nie ta hala to pewnie byłaby dawno podpisana umowa. <_< .

 

budowlane wnioski sprawdzający rzucają na spód więc nie oczekuj że będziesz miał tempo sprawdzania jak w samych maszynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal22    57

panowie czy ktoś wie ile wniosków w lubelskim ma objąć koperta finansowa bo kiedy obiło mi się o uszy ze  miało to być 1450 wniosków, czy coś się zmieniło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Mam pytanie jestem z mazowieckiego i mam problem złożyłem poprawkę i dzisiaj maiłem telefon z warszawy ze chcą abym zmniejszył maszynę dotyczy to opryskiwacza według nich mam wybrać 1000 litry i taki musi być pisałem w 1 poprawce ze mam pola rozrzucone nawet ponad 15 km a do tego będę opryskiwał RSM  = 2 zabiegi od chwastów + fungicydowe i insektycydowe itp mam pole co dzierżawię i nie chcą właściciele podpisać dzierżawy a druga maszyna do której jest problem to rozrzutnik który według nich ma być 6 a jest tonowy 8 tonowy ponieważ jest też wyposażony w talerze do rozsiewu  wapna i uzasadniałem swoją decyzję ale oni nie chcą tego słuchać jak zrobić czy z kim się skontaktować aby rozwiązać ten problem .Opryskiwacz chciałbym 2000 l w ostateczności 1500 aby prawidłowo wykonać zabiegi i w czasie. Proszę o poradę . 

Witam. Z rozrzutnikiem to możesz zrobić  tak, że dokupujesz od kogoś np. 100 ton obornika ( kurzak, podłoże po pieczarkowe 200-300 t- zależy jeszcze ile obornika produkujesz sam i ile Twoja gospodarka może przyjąć)- przedstawiasz dla ARIMR umowę z taką osobą. W ten sposób zwiększasz ilość substancji organicznej potrzebnej Twojej glebie w celu osiągnięcia większego plonu przez co potrzebny jest Ci większy rozrzutnik, żeby ogarniać temat szybciej, taniej poprzez zmniejszenie ilości  przejazdów. Jeśli można wiedzieć to na którym miejscu na liście w mazowieckim jesteś?

Edytowano przez pablo10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik    35

budowlane wnioski sprawdzający rzucają na spód więc nie oczekuj że będziesz miał tempo sprawdzania jak w samych maszynach

skąd takie info? to potwierdzone?przecież to żadna wielka budowa-namiot taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

budowa może nie trudna, ale jak prowadzący widzą takie wnioski to odkładają je na koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj