rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

batim    7

Dostałem poprawki i man problem z jednym pytaniem od nich cytuję
Proszę wykazać W jaki sposób na powiększenie skali produkcji zwierzęcej będą wpływały maszyny służące do produkcji roślinnej takie jak
opryskiwacz . rozsiewacz, włóka , siewnik , pług .

może macie jakieś pomysły ? to mam prośbę możecie napisać jakieś przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1991    0

Pierwsze poprawki miałem we wrześniu i na razie cisza, dostał już ktoś odzew co do drugich poprawek bądź umowy z województwa Lubelskiego  >?

 

ja pierwsze poprawki miałem koniec sierpnia drugie pocżatek listopada w tym tygodniu podpisałem umowe miejsce20x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dostałem poprawki i man problem z jednym pytaniem od nich cytuję

Proszę wykazać W jaki sposób na powiększenie skali produkcji zwierzęcej będą wpływały maszyny służące do produkcji roślinnej takie jak

opryskiwacz . rozsiewacz, włóka , siewnik , pług .

 

może macie jakieś pomysły ? to mam prośbę możecie napisać jakieś przykład

Standardowe pytanie, jak masz z nim problem to życzę powodzenia w prawidłowym zrobieniu wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Dostałem poprawki i man problem z jednym pytaniem od nich cytuję

Proszę wykazać W jaki sposób na powiększenie skali produkcji zwierzęcej będą wpływały maszyny służące do produkcji roślinnej takie jak

opryskiwacz . rozsiewacz, włóka , siewnik , pług .

może macie jakieś pomysły ? to mam prośbę możecie napisać jakieś przykład

Kolego bierz prospekty w garsc i przepisywanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Standardowe pytanie, jak masz z nim problem to życzę powodzenia w prawidłowym zrobieniu wniosku

Dzięki za miłe słowo i pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Cześć , mam pytanie odnośnie przeprowadzenia zapytania ofertowego na zakup maszyny .Będę wysyłał zapytanie ofertowe 19-12-2016 do kilku sprzedawców termin odp.będzie na dzień 30-12-2016 .Teraz mam pytanie czy wiążącą datą na odpowiedz jest odpowiedz dostarczona do mnie do dnia 30-12-2016 włącznie ,czy też odpowiedz wysłana pocztą do dnia 30-12-2016 włącznie decyduje data stempla pocztowego ,czy też oferta z datą powiedzmy rozpatrzenia 30-12-2016 a wysłana poczta dnia np 03-01-2017r . Czy odpowiedzi pocztą powinny być za potwierdzeniem zwrotnym odbioru czy tez mogą wysyłać zwykłe listy tylko jak długo mam na nie czekać. Dzieki za odp.

ktoś podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

'

nie ma żadnego przymusu kredytowego jak masz to kupujesz za własne pieniądze jedynie zapłata musi być przelewem

We wniosku był taki punkt ile miesięcy potrzebujesz żeby kupić ten sprzęt bez pomocy agencji i jeżeli masz gotówkę na pokrycie całej inwestycji to dofinansowanie się nie należy. Więc lepiej brać jakiś kredyt niż nie dostać dotacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

ktoś podpowie

 

No musisz wysłac wszystkie zapytania jednego dnia i  postepowanie musi trwac minimum 7 dni czyli jak wysyłasz tam 19 to podajesz w zapytaniu że termin skladania ofert upływa dnia 26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w którym miejscu w umowie jest inforamacja że nie można robić zakupów za środki własne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Czytaj między wierszami, nie ma tego nigdzie oficjalnie napisane. Ale na szkoleniu kierownik a ARIMR to mówił. Jak ktoś chce to zrobić po swojemu to jego wolą, ja tylko mowie co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Ok ,ale jak jest z ich odpowiedziami powiedzmy ustalam termin na zakończenie postępowania na dzień 30-12-2016 i czy do tego dnia mają mi doslac odpowiedz, czy też ja rozpatrzyc do tego dnia włącznie i wyślą mi potem w terminie np 03-01-2017r.Wydaje mi się że muszą ja rozpatrzyc do 30-12-2016 włącznie wysłać najpóźniej tego dnia za potwierdzeniem odbioru decyduje data na kopercie .Chyba ze jest inaczej to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Ok ,ale jak jest z ich odpowiedziami powiedzmy ustalam termin na zakończenie postępowania na dzień 30-12-2016 i czy do tego dnia mają mi doslac odpowiedz, czy też ja rozpatrzyc do tego dnia włącznie i wyślą mi potem w terminie np 03-01-2017r.Wydaje mi się że muszą ja rozpatrzyc do 30-12-2016 włącznie wysłać najpóźniej tego dnia za potwierdzeniem odbioru decyduje data na kopercie .Chyba ze jest inaczej to mnie poprawcie

 

No tak do 30 muszą wystawic Ci oferty i tego ostatniego dnia tez mogą wysłac bo jeszcze data pieczatki bedzie jednak wiec wywiazał sie w terminie ale pozniej juz nie. Raczej nie bedziesz musial czekac az tyle dni bo oni od reki to robią no ale w razie jak sie ktos nie wyrobi to bedziesz musial odczekac te maks 3 dni po zakonczeniu postepowania i dopiero zrobic protokol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Dzięki, chciałem się upewnić ze jak na przykład termin jest na 30-12-2016 to do tego dnia mają ostatecznie wysłać do mnie odp.a nie na przykład rozpatrzą 30 i wyślą 3 stycznia 2017 i termin rozpatrzenia byłby ok, ale wysłane juz po terminie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316

Wiecie cos na ten temat ? Jesli robię postępowanie ofertowe na 5 maszyn(ciagnik,woz paszowy,kosiarka, woz asenizacyjny, brona talerzowa) i skladam zapytanie ofertowe do dealera to musze składać u niego na te wszystkie maszyny, czy moge tylko np na dwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Czytaj między wierszami, nie ma tego nigdzie oficjalnie napisane. Ale na szkoleniu kierownik a ARIMR to mówił. Jak ktoś chce to zrobić po swojemu to jego wolą, ja tylko mowie co wiem.

 

potwierdzam u mnie na szkoleniu też tak gadali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Wiecie cos na ten temat ? Jesli robię postępowanie ofertowe na 5 maszyn(ciagnik,woz paszowy,kosiarka, woz asenizacyjny, brona talerzowa) i skladam zapytanie ofertowe do dealera to musze składać u niego na te wszystkie maszyny, czy moge tylko np na dwie ?

Z tego co wiem to możesz na dwie ,tylko ze na każdą z maszyn zapytanie musi być wysłane do trzech dealerów Edytowano przez ralf3635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316

Z tego co wiem to możesz na dwie ,tylko ze na każdą z maszyn zapytanie musi być wysłane do trzech dealerów

No właśnie, nigdzie nie jest napisane ze trzeba na wszystkie, a kobieta która sprawdza moje postępowanie ofertowe twierdzi ze nie mozna na wybrane składać tylko na wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Czytaj między wierszami, nie ma tego nigdzie oficjalnie napisane. Ale na szkoleniu kierownik a ARIMR to mówił. Jak ktoś chce to zrobić po swojemu to jego wolą, ja tylko mowie co wiem.

Potwierdzam, agencja twierdzi że jak cie stać kupować za gotówkę to nie potrzebujesz dotacji, kwestia jest tylko taka jak agencja planuje ci udowodnić że nie wziąłeś kredytu na jakąś kwotę z maszyn z wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

@PATr bardzo proste. Umowa kredytowa. Przecież jest w niej napisane, że kredyt bierzesz na określony cel. Do mnie z agencji dzwonili i upominali się o umowę kredytową  przy programie Młody Rolnik


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Nie nakręcajcie się już tak z tymi kredytami. To, że masz załóżmy 400 000 oszczędności, nie oznacza, że całą kwotę możesz przenaczyć na inwestycję w maszyny, ale obracać nimi możesz jak Ci się to tylko podoba. Nikt Ci nie zarządzi jak masz wydawać swoje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1337    2

Czy ktoś z was nie otrzymał jeszcze żadnego wezwania do poprawek? była tylko kontrola obszarowa i nic więcej. wniosek na produkcję prosiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nie nakręcajcie się już tak z tymi kredytami. To, że masz załóżmy 400 000 oszczędności, nie oznacza, że całą kwotę możesz przenaczyć na inwestycję w maszyny, ale obracać nimi możesz jak Ci się to tylko podoba. Nikt Ci nie zarządzi jak masz wydawać swoje pieniądze.

Ty to wiesz, ja to wiem ale de**le z agencji tego nie wiedzą, wpadli na takie stwierdzenie i nic im nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Chyba jednak po podpisaniu umowy najlepiej udac się do swojego dealera u którego planujemy zakupy. On juz powinien wiedzieć co z tym dalej zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316

Chyba jednak po podpisaniu umowy najlepiej udac się do swojego dealera u którego planujemy zakupy. On juz powinien wiedzieć co z tym dalej zrobić.

Tak bylo by najlepiej, tylko pamiętaj ze wtedy dealer ustala ceny i załatwia inne kontr oferty na które nie masz wplywu i mozesz stracic dobrych kilka tysi. U mnie inwestycja wynosila poczatkowo 428tys i dealerzy mowili ze juz nic wiecej nie mogą zejść z ceny ale jak zacząłem dowiadywać sie w innych firmach to tak przed soba schodzili z ceny ze ostatecznie wychodzi 411 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
maxler kolego dobrze prawisz .Trzeba się targować ,bo można sporo z ceny ugrać .To samo mam u siebie .Nagle z samego ciągnika mi zjechał dealer o 15 tyś ,bo są niby jakieś obniżki u niego .Ale wspomniałem ,że inna firma mi taniej oferuje podobny ciągnik .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj