rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Poczekajmy  aż  sprawdzą  wszystkich  i  wtedy  się  okaże  prawdziwa  lista  zwycięzców   bo   co poniektórzy nawpisywali różne  rzeczy i myślą  że im to  przejdzie  :D   Chwalą  się  jak to  sami wniosek zrobili  ale  koniec końców się  okaże   kto na tym skorzysta  mi wniosek robił  sprawdzony doradca  żadnych cudów  nie nawpisywał  żeby naciągnąć  pkt  i  wiem że  na pewno  w dół  nie spadnę. Trzeba  czekać  co  przyniesie  nowy  rok. Ale z tego co wiem  to Priorytet  mają  Młodzi  rolnicy  i  ci którzy  jeszcze  z Modernizacji  nie korzystali.  Więc  będzie  dobrze  trzeba  czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no robilem sam i nie znam zadnego doradcy z okolicy ktory zrobilby to lepiej

powtorze jeszcze raz. Kretynizmem jest wierzyc slepo doradcy nie przeczytajac i nie zrozumiejac podstawowych rzeczy z rozporzadzenia. Powierzać taka ważna sprawę i wierzyć bezgranicznie doradcy to glupota.

a druga glupota jest brac maszyny takie za ktora jest duza liczba punktow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8x    1

Musisz pobrać listę kolejności przysługiwania pomocy. Swoją drogą spadlem w mazowieckim trzy miejsca w dół. I z tego co widzę na liście są 2 osoby więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

a druga glupota jest brac maszyny takie za ktora jest duza liczba punktow

 

A czemu tak uważasz?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8x    1

A czemu tak uważasz?

Pewnie chodzi o to żeby kupować takie jakie są potrzebne, a nie kupować tylko po to żeby były pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To co, mam z opryskiwacza zrezygnować, chociaż jest mi potrzebny?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no wlasnie chodzi o to zeby kupowac to czego potrzebujesz. a nie szukac maszyn tylko ze wzgledu na to ze jest duza liczba pkt i pod punkty robic inwestycje

 

ja za maszyny mam kolo 1 pkt a jestem dosc wysoko wiec mozna i bez tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No własnie i to, tu się nie zgadzamy. 

 

Ja za maszyny mam 2,7pkt. wszystkie maszyny są mi potrzebne (ale nie niezbędne),  jestem 2xx w pomorskim więc bez ekologii i punktowanych szkoleń też się da.

 


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Nie zawsze " można i bez tego" ,nie każdy ma punkty za młodego rolnika i nie każdy wszedł w ekologie   i nie każdy coś buduje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

Oj masa Ty i ta Twoja ekologia  :) Pochwal się o kosztach jakie będziesz musiał ponieść przez okres spełnienia PROW i pomyśl jak z dealerami zagrać bo wyposzczeni na maxa i na kasę czekają  ;)

 

Dzisiaj rozmawiałem z Panią, która zajmuje się moim wnioskiem i powiedziała, że przetasowania na listach będą bardzo duże bo  ludzie nie donoszą dokumentów, które deklarowali przy składaniu wniosków i liczyli sobie punkty - tym samym lądują tam gdzie powinni znaleźć się od początku.

 

Powiedziała, że wrzesień październik już będą mieli 50-60% kasy więcej na ten nabór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no jakie to koszty musze spelnic ? uswiadom mnie bo zapewne wiesz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

tak za maszyny 1 pkt  a reszta  zaco  co  pochwal  się  geniuszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

3 wiek,  4 ekologia,  1 zwiekszenie skali produkcji, 1 przygotowanie produktu do sprzedazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

tak za maszyny 1 pkt a reszta zaco co pochwal się geniuszu

Trzeba czytać forum a nie przeglądać. Już tu pisał za co ma punkty.

 

Od razu widać komu żal dupsko ściska.

 

Dajcie Wy sobie na luz, już teraz nic tym czepianiem nie zmienicie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

mój "koncert życzeń" w MGR opiewa na 0,5 mln PLN brutto. jestem na liście w warm-maz. w pierwszej 300 na ponad 1500 wniosków. sam go robiłem.

 

punkty jakoś 8,3 -> 3 wiek, 4 eko, 1 przygotowanie produktu wytworzonego w gospo. do sprzedaży i za potrzebny ciągnik i maszyny tylko 0,3 pkt.

 

moje gosp. nastawione jest na zielonki - produkcja pasz. rok temu przez suszę wszystko szło na pniu za porządną kasę i jeszcze suszowe wpadło, a w tym słabym, mokrym roku sporo oddaje się za darmochę, aby ktoś chciał sam skosić i zebrać, jak pogoda pozwoli...

 

cały biznesplan (przewidywany dochód) wziął w łeb.

 

zastanawiam się, czy brnąć w to dalej, lub czy nie lepiej kupić starszego, tańszego używanego sprzętu...

 

Kolego jeżeli to nie tajemnica to mógłbyś napisać coś więcej o profilu Twojego gospodarstwa tzn. w jakiej postaci produkujesz pasze i na czym polega ich przygotowanie do sprzedaży? Bo ja posiadam bardzo podobny profil gospodarstwa tzn. też produkuję zielonki w belach na sprzedaż i też składałem w warmińsko-mazurskim ale przy robieniu wniosku dzwoniłem do oddziałów w olsztynie i białym i w obu miejscach powiedzieli mi że punkt za przygotowanie do sprzedaży mi nie przysługuje bo po wytworzeniu paszy już w żaden sposób jej nie przetwarzam. Czy u Ciebie jest taki sam sposób produkcji pasz?? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

no jakie to koszty musze spelnic ? uswiadom mnie bo zapewne wiesz lepiej

 

To  nie wiesz jakie koszty  :o

 

Chłopie na luzie i nie podniecaj się, że jesteś taki genialny bo wiele osób świadomie zrezygnowało z ekologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Trzeba czytać forum a nie przeglądać. Już tu pisał za co ma punkty.

 

Od razu widać komu żal dupsko ściska.

 

Dajcie Wy sobie na luz, już teraz nic tym czepianiem nie zmienicie.

 

Dla twojej  wiedzy  mi żal d*py nie ściska  bo  nikt  jeszcze  nic  nie dostał   :D  wszystko  się  okaże  jak  przekopią  wszystkie  wnioski  wtedy  się  okaże komu  będzie  żal  d*pę  ściskać  :D :D

 

masa24   A certyfikaty  na twoją  działalność  ekologiczną  to  co za darmo  rozdają  Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To skąd te złośliwości?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

a jaki to jest koszt wylozyc 1000 zl w porownaniu do 4 pkt ktore znacznie zwiekszaja szanse?  nie chce mi sie juz tego tlumaczyc po raz kolejny. jezeli ktos tego nie rozumie to trudno.  po drugie nigdzie nie jest napisane ze nalezy byc objetym certyfikacja przez iles lat:)  i moze napisze jeszcze raz bo podobno ma sie okazac ze mi zal dupe scisnie jak wszystkie wnioski przekopia.  ja juz jestem po poprawkach a mialem ich smieszna ilosc

 

Pawel 29  kolego  jezeli bys przetwarzal to punkt tym bardziej ci  sie nie nalezal. albo cos pomieszales albo ktos wprowadzil cie w blad.  nie znam sie na paszy i nie wiem czy np suszenie wchodzi w gre.  ale tu punkt dostalbys jakbys zaplanowal do zakupu cos co przygotuje produkt do sprzedazy i podniesie jego jakosc,  czyszczenie ,suszenie. http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/mlodzi-rolnicy-pytaja-o-zasady-przyznawania-premii-w-2016-roku-arimr-odpowiada.html

 

ja mam separator do ziarna za 3000   opisalem ze czyszcze ziarno po zbiorze i tak przygotowuje je do sprzedazy. i punkcik siedzi

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmat13    2

a jaki to jest koszt wylozyc 1000 zl 

 

Jak tak będzie jak piszesz to ukłony w Twoją stronę ale moim zdaniem musisz to pomnożyć przynajmniej przez lata zobowiązań PROW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Która  jednostka  certyfikujący  ci  za tak niską  cenę  zrobi badania  i wyda certyfikat  co  z tego co wiem to kosztuje  to dużo  więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Masa 24 jeżeli miałeś kontrolę z jednostki ekologicznej to chyba wiesz że jeżeli dostaniesz dotację z modernizacji to musisz siedzieć w ekologii ok. 7 lat. Policz 7x 1000 ,a swoją drogą która to jednostka tak tanio bierze . Moja - cały kosztorys wyszedł 1200- bardzo miła i kompetentna osoba  która kontrolowała gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ze śląskiego oddziału dostał już ktoś poprawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj