Skocz do zawartości

mmat13

Members
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

O mmat13

 • Ranga
  Nowicjusz
 • Urodziny 19.05.1981

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Dzisiaj byłem u doradcy i powiedział, że w war-maz na zielona listę wystarczy 4,6 pkt. Ktoś słyszał o takim progu bo aż wierzyć mi się nie chce bo niedawno było 6.5 pkt.
 2. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

    Dokładnie tak samo u mnie na szkoleniu mówili, że jak zapiszemy zestawienie rzeczowo-finansowe tak będzie zdefiniowany przetarg.   "Ustawiony przetarg" - nie do końca bo możesz dwie/trzy maszyny o podobnej cenie dopuścić do przetargu.
 3. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Wypiszcie parametry jakie Was interesują i jakich innych producent nie posiada w swoim ciągniku/maszynie i po sprawie. I jeszcze jedna ważna rzecz to dopisać, że sprzęt ma być dostarczony w miejsce xxx.
 4. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Dajcie już sobie spokój z tymi ekologami i bardziej obwiniajcie urzędników i rządzących danymi resortami. Proponuje przeczytać artykuł z TopAgrar 12.2016 pod tytułem "Mizerne wykorzystanie PROW" Cytuje kawałek: "W sztandarowym działaniu, dotyczącym modernizacji gospodarstw rolnych, podpisane przez ARiMR umowy opiewają na 3,78% dostępnych środków (choć dzięki tegorocznemu naborowi w obszarze "D", złożone wnioski opiewają na 64% dostępnej puli  pieniędzy), a wypłacona rolnikom pomoc to zaledwie 0,05% budżetu tego działania!"   
 5. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

    Zgadzam się z kolegą a jak rozmawiałem z prowadzącą mój wniosek to podpytywałem czy będą jakieś rotacje na listach to powiedziała, że bardzo duże z tego względu, że ludzie deklarowali różne cuda żeby dostać punkty a nie donoszą teraz dokumentów itp. Myślę, że tu trzeba szukać odpowiedzi dlaczego nie ma zielonych list. Pożyjemy zobaczymy.
 6. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Nie wiem dlaczego ale wycina mi komentarz :o Jakiś błąd w przeglądarce albo na af a może za jakiś czas pojawi się kilka komentarzy.   Może lepiej jak są na końcu listy bo zapłacić teraz 5% to jakaś masakra :o ​
 7. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

    Jak tak będzie jak piszesz to ukłony w Twoją stronę ale moim zdaniem musisz to pomnożyć przynajmniej przez lata zobowiązań PROW.
 8. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

    To  nie wiesz jakie koszty  :o   Chłopie na luzie i nie podniecaj się, że jesteś taki genialny bo wiele osób świadomie zrezygnowało z ekologi.
 9. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Oj masa Ty i ta Twoja ekologia  :) Pochwal się o kosztach jakie będziesz musiał ponieść przez okres spełnienia PROW i pomyśl jak z dealerami zagrać bo wyposzczeni na maxa i na kasę czekają  ;)   Dzisiaj rozmawiałem z Panią, która zajmuje się moim wnioskiem i powiedziała, że przetasowania na listach będą bardzo duże bo  ludzie nie donoszą dokumentów, które deklarowali przy składaniu wniosków i liczyli sobie punkty - tym samym lądują tam gdzie powinni znaleźć się od początku.   Powiedziała, że wrzesień październik już będą mieli 50-60% kasy więcej na ten nabór.
 10. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Miejsce 3xx Nie składałem wniosku z eko. Wiem od doradcy, który był na szkoleniu w ARiMR i tam powiedzieli, że będą przesunięcia tych list ze względu na ekologię. Nie pytajcie co jak dlaczego bo nie wiem. Od początku pisałem i nie tylko ja, że mogą być jaja z tą ekologią.   Co do samych poprawek to zbyt wiele ich nie mam ale mogę napisać, że opis zadań będzie można doprecyzować (korygować).
 11. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Witam,   dostałem wezwanie do uzupełnienia wniosku więc raczej listy w miarę ok tylko nie wiem jak z tą ekologią będzie...
 12. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Propaganda ale nie będę wdawał się w dyskusje o polityce bo to bagno na które szkoda mi życia. Popatrz ile obecne rządy przelały na konto jednego gościa w Toruniu.   Co do informacji z publicznych TV oraz R to niestety ale nie łykam tego.  Między innymi dlatego: jak to powiedział obecny prezes TV "ciemny lud to kupi".   Już nie będę wspominał o stadninie koni... Szkoda pisać...
 13. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Tak to takie modne przez obecnie rządzących stwierdzenie :D   Tylko dowody przydałby się :o
 14. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

  Mnie to tylko jedno zastanawia, gdzie jest haczyk lub błąd ze strony ARiMR z tą ekologią.   Jakoś nie wierzę tak jak to koledzy sugerują w zarabianie pieniędzy przez jednostkę certyfikującą przez jakieś tam układziki z ARiMR. Np. jednostka certyfikująca TUV jedna z największych jest na wielu towarach... nie tylko na ekologicznych. Myślę, że prawie każdy kojarzy ich logo.   Sam pracowałem przy trzech wnioskach i rozważałem wejście w ekologię ale wiele osób mi odradzało... Ostatecznie zrezygnowałem. Rozmawiałem z Panem W. z ARiMR w Olsztynie i powiedział mi, że interesuje go certyfikat nie zgłoszenie. Może później coś się zmieniło ale jakoś nie wierzę w te teorie, że będzie co oddział to inaczej (w jednej certyfikat w innej zgłoszenie - pożyjemy zobaczymy).   Jak tak czytam to nikt nie pisze jak opisał swoje maszyny i jak dealerzy mogą nas wydoić z kasy jeśli zablokujemy się zbyt bardzo. Powiem Wam szczerze, że na jednym agregacie wartym około 150tyś przy wycenie na modernizację zrobili sobie narzutu 25tyś. Pewny przykład bo kolega kupił identyczny w tym roku a dla mnie wycenę taką zrobili.   I jak tak się podsumuje tu dealer odpowiednio narzuci tam trzeba zapłacić inne koszty (kredycik itp)... to pomału niewiele zostaje z tej dotacji. Ale nagonka jest dobra bo co tam jak na modernizację to trzeba brać bo połowę zwracają a okazuje się finalnie, że może z 20% dopłaty będzie...
×