rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kobra89    71

Odnośnie kwalifikacji to muszą być zgodne z tymi, które są w "Premiach dla młodych rolników". Wtedy beneficjent będzie miał refundację w wysokości 60 %. 

 

taxi widzisz my jedno rozumiemy przez ten zapis że zobowiązując się w MR uzupełnic wyksztalcenie jak pisze ustawa, aby przejąc zobowiązania z 2007-2013 musimy posiadac pełne kwalifikacje, już i centrale obracałem z tym ale oni cały czas to samo że trzeba miec kwalifikacje aby móc przejąc zobowiązania, tak mi w odmowie napisali,

Dla mnie to chory zapis gdyż w MR zobowiązany jestem do uzupełnienia kwalifikacji,

 

W chwili obecnej wiem że skasuje to z MR od groma ludzi, jeszcze nie składali pisma o przekazanie ale to niebawem ich czeka.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko ładnie pięknie, o ile poprzedni właściciel nie był na VAT i nie zrobił inwestycji na bańkę netto. Bo przypominam, w gospodarstwie rolnym vat się ,,kasuje,, po 5 latach.

Ja tak samo mógł bym i chciał bym przejęć z żoną zobowiązania po rodzicach. Ale US skarbowy żądał by zwrotu kilka tysiaków VATu.

 

W woj. maz. młody rolnik (1 rok gospo, wiek mniej niż 40 lat) bez zwierząt, jeszcze bez szkoły (w czerwcu uzyska tytuł), stawia silosy za 150 tys + 250 tys utwardzenie placu. Ile pt. to będzie?

Ktoś mi podpowie? Ja w poprzednim naborze MR i MGR dużo się udzielałem i podpowiadałem teraz nie mam czau tego ogarnąć, ktoś pomorze?

Moim zdaniem nie warto utwardzac placu na zwrot bo jego cala wysokosc zjedza koszta podatki, marze wykonawcy dla przykladu w tamtym roku za 1430m2 kostki przemyslowej tej najvrubszej w dwuch kolorach z kraweznikami drogowymi zaplacilem 110tys.zl ale mialem tylko fakture za materialy na 40tys. A silos bedzie z gotowych elementow czy szalunki i jakie wymiary za taka cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

 Zapis :

9.

"zachowania konkurencyjnego trybu wyboru wykonawców poszczególnych zadań ujętych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji, w przypadku gdy wartość danego zadania ujętego w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji przekracza  20tys. zl netto"

 

mam rozumieć tak że każdy sprzęt do 20 tys mogę kupować jaki chce i od kogo chce i najważniejsze aby na fakturze zgadzała sie nazwa,typ, wielkość i rodzaj zgodnie z biznesplanem a cena może być zawyżona kosztem np. innego sprzętu od tego samego sprzedawcy ( jeżeli będę brał dodatkowo , siewnik itp)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem nie warto utwardzac placu na zwrot bo jego cala wysokosc zjedza koszta podatki, marze wykonawcy dla przykladu w tamtym roku za 1430m2 kostki przemyslowej tej najvrubszej w dwuch kolorach z kraweznikami drogowymi zaplacilem 110tys.zl ale mialem tylko fakture za materialy na 40tys. A silos bedzie z gotowych elementow czy szalunki i jakie wymiary za taka cene

Nie mogę podać szczegółów, ale u mnie będzie się opłacać utwardzenie placu. Są ludzie którzy prowadzą na raz różne rodzaje działalności i jeśli chodzi o księgowość mają wszelakie możliwości oczywiście wszystko w majestacie prawa. Mam to wszystko dokładnie przemyślane i będzie się opłacać.

Kwestia tylko tego ile pt. byśmy za to dostali.

 

Silos gotowy, ale powyżej 200t i lej + 2 malutkie i podłączenia więc to tak mniej więcej wychodzi 150 netto.

 

@SSS jesteś tego pewien? Jakiś rok temu rozważaliśmy tę opcję i u księgowego było coś wspomniane on stwierdził że nie można, nie były to wielogodzinne posiedzenia i rozważania, tylko na szybko rzucone hasło w przysłowiowych drzwiach, być może czegoś nie zrozumiał.

Wiesz gdzie jest zapis o tym mówiący?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Nie mogę podać szczegółów, ale u mnie będzie się opłacać utwardzenie placu. Są ludzie którzy prowadzą na raz różne rodzaje działalności i jeśli chodzi o księgowość mają wszelakie możliwości oczywiście wszystko w majestacie prawa. Mam to wszystko dokładnie przemyślane i będzie się opłacać.

Kwestia tylko tego ile pt. byśmy za to dostali.

 

Silos gotowy, ale powyżej 200t i lej + 2 malutkie i podłączenia więc to tak mniej więcej wychodzi 150 netto.

 

 

 jakie i ile masz zwierzęta w gospodarstwie ? 

Edytowano przez oniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żona nie ma zwierząt, MR ale jeszcze bez szkoły (tytuł po sesji w czerwcu), wiek poniżej 40 lat. Woj. maz. Budowa magazynu paszowego (silos) 150 000 zł netto + 250 000 netto utwardzenie placu przy silosie i dojazd do niego.

Możliwość powiększenia areału gospodarstwa (czyli zwiększenie skali produkcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś wcześniej pytał o opryskiwacz, tutaj myślę, że ta odpowiedź mu wystarczy, udzielona z centrali, a pytanie brzmiało "Czy zwykły opryskiwacz polowy dostanie punkty za ochronę środowiska w programie? Jeśli nie, to czy może uzyskać pozostałe dostępne punkty za jego wyposażenie?

 

W pozycji 75 Wykazu rodzajów inwestycji służących ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu oraz sposobów przyznawania punktów, stanowiącego Załącznik do rozporządzenia MRiRW z dnia 21 sierpnia 2015 r. w sprawie warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz.U. poz. 1371) wyspecyfikowano szczególne cechy (rodzaje wyposażenia) opryskiwacza, za które nadaje się punkty od 3 do 12, stanowiące ocenę bezwzględną inwestycji.

Liczba punktów przyznanych za pojedynczą inwestycję służącą ochronie środowiska lub zapobieganiu zmianie klimatu jest określana z kolei według wzoru przedstawionego w przepisach ww. rozporządzenia, z uwzględnieniem punktów za ocenę bezwzględną inwestycji, dla poszczególnych rodzajów operacji.

Te dodatkowe punkty są przyznawane niezależnie od tego, czy jest to np. opryskiwacz z PSP (PSP– pomocniczy strumień powietrza) czy bez. Przyznajemy je do każdego rodzaju opryskiwaczy, w tym polowych, sadowniczych, warzywniczych itp. pod warunkiem, że maszyny te, w tym także wymienione w pozycjach od 71 do 74, posiadają określony w poz. 75 rodzaj wyposażenia.

 

III. Opryskiwacze do stosowania środków ochrony roślin (maksymalnie 17 punktów):

 

 

71

 

 

Opryskiwacze polowe (rękawowe) z pomocniczym strumieniem powietrza (PSP)

 

 

8

 

 

72

 

 

Opryskiwacze sadownicze osłonowe (tunelowe i reflektorowe)

 

 

10

 

 

73

 

 

Opryskiwacze sadownicze deflektorowe i wielogardzielowe (z kierowanym strumieniem powietrza)

 

 

8

 

 

74

 

 

Opryskiwacze rzędowe (w tym z PSP), pasowe i osłonowe stosowane w uprawach polowych, warzywniczych, szkółkarskich lub na plantacjach owoców miękkich

 

 

8

 

 

75

 

 

Dodatkowe punkty za opryskiwacz z wyposażeniem w:

 

 

 

 

 

1) urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy

 

 

6

 

 

2) komputerowy (elektroniczny) system automatycznego sterowania dawką oraz sekcjami lub rozpylaczami z wykorzystaniem sygnału GPS

 

 

12

 

 

3) zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze

 

 

6

 

 

4) głowice wielorozpylaczowe

 

 

6

 

 

5) dodatkowy zbiornik na wodę do mycia opryskiwacza lub odrębny zestaw do płukania i mycia opryskiwacza na polu

 

 

3

 

Przykładowo:

A. Jeżeli typowy opryskiwacz polowy (bez PSP) jest wyposażony w:

•          urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy - 6 punktów,

•          zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze - 6 punktów,

wówczas łączna liczba punktów stanowiących ocenę bezwzględną inwestycji wyniesie dla tego opryskiwacza 6 + 6 = 12.

Tę wartość należy podstawić do wzoru dla danego rodzaju inwestycji.

B. Natomiast jeżeli analogicznym wyposażeniem (funkcjami) będzie się charakteryzował opryskiwacz polowy z PSP (opryskiwacz rękawowy z pomocniczym strumieniem powietrza), wówczas łączna liczba punktów stanowiących ocenę bezwzględną inwestycji dla tej maszyny wyniesie:

•          za opryskiwacz polowy (rękawowy) z pomocniczym strumieniem powietrza (PSP) – 6 punktów, i dodatkowo:

•          za urządzenia sterujące automatycznie precyzyjną dawką środków ochrony roślin w zależności od prędkości jazdy - 6 punktów,

•          za zdalnie wyłączane sekcje lub rozpylacze - 6 punktów,

Razem (ocena wstępna): 6 + 6 + 6 = 18 punktów.

Ponieważ jednak za jakikolwiek rodzaj opryskiwacza, łącznie z jego dodatkowym wyposażeniem, można uzyskać maksymalnie 17 punktów. Dlatego w tym przypadku końcowa liczba punktów stanowiących ocenę bezwzględną inwestycji wyniesie 17 punktów.

Taką wartość należy podstawić do wzoru dla danego rodzaju inwestycji.

Jednocześnie uprzejmie informuję, iż maksymalna wartość punktowa za kryterium ochrona środowiska i klimat wynosi 5 pkt.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chłopie wzór miałeś na samej górze tego dziadostwa z maszynami jak przeliczyc te punkty z maszyn na normalne punkty, piszecie pierdoły zamiast zając się czymś ciekawym.
Wkurza mnie to, pisze ktoś rozprawkę i ciśnie komuś pierdoły


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Żona nie ma zwierząt, MR ale jeszcze bez szkoły (tytuł po sesji w czerwcu), wiek poniżej 40 lat. Woj. maz. Budowa magazynu paszowego (silos) 150 000 zł netto + 250 000 netto utwardzenie placu przy silosie i dojazd do niego.

Możliwość powiększenia areału gospodarstwa (czyli zwiększenie skali produkcji)

 

Na szkoleniu była mowa o refundacji na silosy (czy to na kiszonkę czy zbożowy) pod warunkiem że będzie w nich przechowywana pasza dla zwierząt z gospodarstwa i też nie tak że masz 15 szt bydła a silos budujesz na 200t zboża ... 

 

z D przysługuje 200tyś na maszyny  + 300tyś na budowę 

Kostka liczona jest z tych 200tyś, więc jeśli ktoś chce też maszyny a plac manewrowy ma spory to już lipa ... 

Silosy liczone są z tych 300tyś... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy w marcowym naborze będzie możliwość złożenia wniosku na hydrauliczny zgarniacz obornika ?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żona nie ma zwierząt, MR ale jeszcze bez szkoły (tytuł po sesji w czerwcu), wiek poniżej 40 lat. Woj. maz. Budowa magazynu paszowego (silos) 150 000 zł netto + 250 000 netto utwardzenie placu przy silosie i dojazd do niego.

Możliwość powiększenia areału gospodarstwa (czyli zwiększenie skali produkcji)

jesli nie masz zwierzat to nie moze byc silos paszaowy a zbozowy ktory nie bedzie punktowany. Strasznie drogo za ten silos. To ile metrow bedzie tej kostki jesli to nie tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Silos pójdzie z kosztów maszynowych nie budowlanych, też o to pytałem


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To w końcu jak to jest? Silos na zboże, nie mam zwierząt i nie planuję, czyli zboże na handel. Jest liczony z puli 300 tys zł czy 200 tys zł?

 

Utwardzenie placu przy silosach jest liczone z puli 200 tys zł czy 300 tys zł?

 

KARGO jest plan 9 arów utwardzić, ale nie koniecznie całość kostka. Trochę beton też.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kostka chyba podchodzi pod budowe, silosy zbożowe z puli maszynowej


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@korba89

dla ciebie to może pierdoły ale do innych to coś ważnego.

 

@ija-ija-joo

to dobre informacje tylko jak to we wniosek wpisać?

We wniosku każdy z tych elementów ma osobne miejsce w tabeli ale przecież przy każdym nie wpiszemy całego kosztu opryskiwacza...

Chyba, że jeszcze poprawią wniosek przed naborem.

 

 

@damianzbr

Jeśli silos na zboże będzie wykorzystany jako silos na paszę do zwierząt to będzie zaliczony do budowlanki, jeśli zboże na handel to z puli na maszyny.

 

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Arek, bo tą punktacje wyliczasz ze wzoru, a nie skaczesz z punktami z tabeli


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tyle, że wniosek sam punkty wylicza i nic ręcznie nie wpisujemy, żadnych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

Kostka chyba podchodzi pod budowe, silosy zbożowe z puli maszynowej

kostka na bank z puli maszyn... 

silos zbożowy jak pisałem, jak będzie wykorzystywany do przechowywania pasz dla zwierząt co są w gospodarstwie to z budowlanej jeśli nie to też z maszynowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli w skrócie mówiąc jeśli w gospodarstwie nie ma zwierząt i nie będzie, refundacja na utwardzenia, maszyny, silosy itp. wynosić będzie max 200 tys zł?

 

Nawet jeśli bym chciał pobudować wiatę/halę na siano które produkuję na TUZ w celu sprzedania innym rolnikom, bo zwierząt nie mam, to też tylko 200 tys zł zwrotu?

 

Teraz dobrze to rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Magazym do przechowywania płodów rolnych tak byś to nazwał i 500tys czyli budowlany, czy musisz pisac ze na siano które sprzedajesz? napisz że zboże będziesz tam trzymał bo i tak w silosy wszystkie się nie zmiesci


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Popatrzyłem jeszcze raz na tą broszurę informacyjną i skoro składam wniosek w obszarze D, to mi się zdaje że jeśli nie buduję ,,budynków inwentarskich,, lub ,,magazynu paszowego,, w gospodarstwie w którym nie jest i nie będzie prowadzona produkcja zwierzęca to przysługuje  mi zwrot 200 tys zł.

 

Ja chcę budować magazyn płodów rolnych, nie magazyn paszowy gdyż ja paszy nie potrzebuję bo nie mam i nie będę miał zwierząt. Zwykły magazyn płodów rolnych wytworzonych w gospodarstwie.

 

Ktoś kto to wie na 100% mógł by potwierdzić lub mi wytłumaczyć. Mariuszu jeśli czytasz jak to jest?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Odnośnie opryskiwacza jest to dość istotna informacja, że dodatkowe wyposażenie dotyczy również zwykłych opryskiwaczy, tym bardziej jeżeli info jest z centrali. Według mnie możliwe, że będzie się wpisywać we wniosek koszt dodatkowego wyposażenia np. komputer do ustalania precyzyjnej dawki śor w tabeli dotyczącej ochrony środowiska (kod: MGR0690) np. 10.000 netto, a wtedy arkusz sam oblicza dodatkową punktację z całości inwestycji według wzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam

Odnośnie zwrotu 50% czy 60% jeżeli mi w październiku mija 5 lat od otrzymania pomocy i nie przekraczam 40lat to otrzymam 60% zwrotu??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj