rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

mam 60 tuczników i 20 byków i więcej nie mam zamiaru mieć ,pszenicy nie sprzedaje więc to mnie nie obchodzi,kolego raty płacę na rok do przodu więc nie mam z tym problemu trzeba myśleć bo narobić się i lamentować to każdy potrafi

 

teraz mam zamiar skorzystać z różnicowania jest 100tys do wzięcia w formie premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gratuluje zaradności i odwagi ;) Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

60 tuczników na rzut czy jak ? bo bardzo mało chyba że z tych byków masz taki przychód.Ja mam dopiero 19 lat i może głupi jestem ale chce skorzystać tylko z młodego rolnika i nic więcej nie bawię się w żadne kredyty a co używanymi sprzętami nie obrobi się ? nie będzie rosło nie wiem po co to wszystko moim celem jest po ojcu jak na razie wrócić do hodowli trzody chlewnej i paru sztuk bydła i mam 30 ha ornej i 7 ha łąk i wszystko obrabiam c360 + c330 i jest po robione na czas i ładne plony z tego są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz heniu cały Ty, zgorzkniały i zawistny, wszystko wiesz co się u ludzi dzieję, i tylko myślisz kiedy im się ten dobrobyt skończy. A z tym mlekiem to tekst niskich lotów, bo mamy gospodarstwo rodzinne a jeśli wiesz co to znaczy rodzina, może aż tyle intelektualnie ogarniasz, to tam się za nic nie płaci... i wszystko wspólnie wypracowaliśmy. I szczególnie Tobie życzę miłego oglądania nowych maszyn w mojej galerii z nowego PROW :) A formularz z moimi uwagami do PROW już napisany... A może kolega ma 17 ha własnej ziemi które podpiął pod PROW a 100 dzierżawi, i to żadne obciążenie Sami tu mądrzy jak za komuny komu ile maszyn się należy...

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja wziąłem do oporu, i jakoś nikomu nie zabrakło jeszcze nowy nabór był i na premie zostało.

 

Czyli kolega z rozdania na lata 2014-2020 nie będzie korzystał skoro już wziął do oporu? Bo jakiż to sens wymieniać kilkuletnie maszyny na nowe, a i zarobić na tym ponoć nie zarobi bo i zapis temu przeciw stojący ma być. Więc nie będzie kolega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Widzisz heniu cały Ty, zgorzkniały i zawistny, wszystko wiesz co się u ludzi dzieję, i tylko myślisz kiedy im się ten dobrobyt skończy. A z tym mlekiem to tekst niskich lotów, bo mamy gospodarstwo rodzinne a jeśli wiesz co to znaczy rodzina, może aż tyle intelektualnie ogarniasz, to tam się za nic nie płaci... i wszystko wspólnie wypracowaliśmy. I szczególnie Tobie życzę miłego oglądania nowych maszyn w mojej galerii z nowego PROW :) A formularz z moimi uwagami do PROW już napisany... A może kolega ma 17 ha własnej ziemi które podpiął pod PROW a 100 dzierżawi, i to żadne obciążenie Sami tu mądrzy jak za komuny komu ile maszyn się należy...

strasznie sie srasz i

pokazujesz jakiś ty nie mądry cwaniaku ;> zobaczymy czy taki kozak będziesz jak sie UE skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak ktoś by troche pomyslal to i drugi raz może mieć nowe po 5 latach a nie kłlucą sie tu o 200tys gospodarny pytanie takie masz juz swoje gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Temat jest o PROW jak chcecie sie obrazac to piszcie sobie na PW a nie temat bedziecie zasmiecac bo nic do sprawy nie wnosicie swojimi postami oprucz tego kto ile czego ma albo i nie ma.

 

Wracajadz do tematu myslalem skozystac z nowego prowu z 2 dzialow znaczy MGR i moze z roznicowania na zakup koparko ladowarki i mam takie pytanie czy ktos kozystal z tych 2 dzialow jednoczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ta za interpretacja, a co ja napisałem że będę coś wymieniał co kupiłem na zeszły PROW. Nie. Jeszcze parę maszyn by się przydało, a te które mam kupiliśmy z rozwaga i nie mamy zamiaru ich wymieniać..a pisałem że wykorzystałem cały PROW z naciskiem na to ŻE NIKOMU Z TEGO POWODU NIE ZABRAKŁO :)

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego poczytaj sobie bo torche z tym róznicowanie jest gułpio zrobione i uslug dla rolnictwa juz niema na starych zasadach tak na nowych chyba też da sie łączyć

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

Bo z MGR napewno bede chcial skozystac a z roznicowania jak bede w stanie sie gdzies zalapac na wieksza inwestycje bo inaczej bede dokladal do koparki zamiast nia zarabiac

 

Najbardziej co mnie irytuje w PROW to te ich tabele jaka maszyna do ilu ha.Powinni byc bardziej elastyczni a nie patrzec tylko w tabele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co ta za interpretacja, a co ja napisałem że będę coś wymieniał co kupiłem na zeszły PROW. Nie.

 

Jaka tam że interpretacja, czyste pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Zmienił się kalkulator czy mniej więcej to samo ?

 

Zaostrzyło dużo spraw w nowym prow

.?

 

.

Edytowano przez razor275

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

http://www.minrol.gov.pl/pol/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020

Tutaj macie formularz i to jest chyba najlepsze miejsce do zgłaszania swoich uwag, a nie użalanie się na forum i wzajemne obrażanie, następne takie posty wylatują a ich autorzy zostaną ukarani, bo ileż można do was mówić...


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Bo z MGR napewno bede chcial skozystac a z roznicowania jak bede w stanie sie gdzies zalapac na wieksza inwestycje bo inaczej bede dokladal do koparki zamiast nia zarabiac

 

Najbardziej co mnie irytuje w PROW to te ich tabele jaka maszyna do ilu ha.Powinni byc bardziej elastyczni a nie patrzec tylko w tabele

A gdzie są te tabele jaka maszyna na ile ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Do wszystkich maszyn są normy ?

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Interesuje mnie zdobycie funduszy na rozbudowę gospodarstwa tzn kilka garaży pokrycie dachu blachą, tynkowanie, kostka. Czy jest możliwość, że mogę dostać jakiekolwiek pieniądze z tego programu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Modernizacja gospodarstw:

"W przypadku inwestycji dotyczących rozwoju produkcji mleka krowiego pomoc może

być przyznana, jeżeli w gospodarstwie jest utrzymywane co najmniej 45 krów albo

utrzymywane jest minimum 15 krów i w wyniku realizacji operacji do dnia złożenia

wniosku o płatność ostateczną osiągnięty zostanie próg co najmniej 45 krów."

 

Rozwój małych gospodarstw warunek kwalifikowalności:

"posiada gospodarstwo rolne o wielkości ekonomicznej mniejszej niż 15 tys. euro"

 

Tak czytam ten projekt i czegoś tu nie rozumiem.

Jeśli mam wielkość ekonomiczną okł. 23tyś a krów dojnych mniej niż 15 to o pomocy na zakup maszyn mogę zapomnieć tak?

Jeśli się mylę to mnie poprawcie. Jak dla mnie to dość dziwnie to zrobili bo małym dają choć już kiedyś był program dla gospodarstw niskotowarowych i za wiele on nie wniósł dobrego tyle co parę maszyn kupili za darmo a i tak nie są w stanie teraz się utrzymać z tego co mają. Z kolei nie tak łatwo zwiększyć z 15 do 45 sztuk bydła bo trzeba mieć paszę czyli więcej ziemi a z tym w niektórych rejonach może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

no ok a ja podobne mam pytanie ale co do wypłąty pomocy dla młodego rolnika ktory ma mniej niz 15krów a docelowo 45szt. chcacego skorzystac z nowego MGR, a wiec kiedy zostanie mu wypłacona pomoc po osiągnieciu 45szt ? i od tego momentu 5lat 45szt? czy jak bo to tez nie jest jasno napisane ?

 

>>>"Jeżeli o pomoc na inwestycję dotyczącą rozwoju produkcji mleka krowiego ubiega się młody

rolnik, pomoc może być przyznana nawet jeżeli w gospodarstwie nie są utrzymywane krowy

albo utrzymywanych jest mniej niż 15 krów. W takim przypadku wielkość ekonomiczna

gospodarstwa uprawnionego do otrzymania pomocy stanowi co najmniej równowartość 15

tys. euro a w wyniku realizacji operacji do dnia złożenia wniosku o płatność ostateczną

zostanie osiągnięty próg co najmniej 45 krów."<<<<<

 

cytat z projektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to już chyba trezba isc z tym do doradcy po konsultacjach tak na oko to szkoda nerwów


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj