rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

kampl    105
Napisano (edytowany)

Jak to funkcjonuje nie wiem. Mi powiedzieli w kwietniu że zajmują się innymi sprawami. Spoko że część ludzi w styczniu umowy zrobiła a część co jest wyżej od nich grzecznie czeka.

Może jak się pomodlę to mi presa ten sezon jeszcze wytrzyma. Co mi innego zostało. 

Ja i tak mam spoko. Gorzej z resztą bo jak potrzebowali to by już rok temu kupili używane. A tak czekać musza aż łaskę ktoś okaze i im powie że na darmo czekaja bo kasy dla nich nie ma

Edytowano przez kampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142
usos22 napisał:

4 godziny temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Ja 42xx i dzisiaj przyszły poprawki, lubelskie 

A wiesz gdzie masz wniosek rozpatrywany ? Bo też lubelskie i cisza 

Lubelskie 39xx i również cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    565

Czy jak umowa jest podpisana to można już kupować maszyny czy trzeba jakieś oferty robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    8
6 godzin temu, jan88 napisał:

Czy jak umowa jest podpisana to można już kupować maszyny czy trzeba jakieś oferty robić ?

Umowa podpisana więc masz wszystko wyszczegolnione, jaka kwotę i na jakie maszyny, więc śmiało możesz kupować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4187

Po roku czekania na rozpatrzenie wniosku wiadomo ze wszystko może się zmienić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    8
3 godziny temu, czareczek85 napisał:

a jak bym chciał aneks zrobić i zamienić sprzęt na inny?

 

Złożyć wniosek o zmianę maszyny zawsze możesz, tylko patrz, żeby były za nia takie same punkty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    565

A jak  będzie mniej punków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

Czy jesli zmienie z owijarki samozaladowczej na bezorkowca punkty wzrosa ? I czy taka zmiane mozna zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z terminem poprawki bo u mnie we wniosku pisze 14 dni dostałem tydzień temu w poniedziałek a firma która mi pisała wniosek o modernizacje dostała list pod koniec tygodnia. Ja mówię żeby zrobili do końca tygodnia a oni mówią że mają czas do końca przyszłego bo oni dostali później. Nie będzie problemu z tym jak oni złożą później ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    120

Jezeli wnioski sa na Ciebie  you moim zdaniem  terminal wiazacy jest, kiedy  Ty dostałeś. Ja bym żądał Aby ta firma robila doo konca tego tygodnia. Po Ci kusic los?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3

Mogli by trochę przyspieszyć te rozpatrywanie, chociaz do mnie jeszcze daleko i nw czy się załapię i tak 53xx miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal2399    48

Na co lepiej żłożyć na PROW czy   MR . Bo potrzebuje ciągnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lebioda    4
5 godzin temu, Michal2399 napisał:

Na co lepiej żłożyć na PROW czy   MR . Bo potrzebuje ciągnik. 

Zależy gdzie dostaniesz wyższa dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3

Raczej MR, na nową modernizację niby tylko maszyny do zbioru wiec moze być ciezko jakoś ciągnik wcisnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    49

Jaki czas ma agencja do odpowiedzi na poprawki? czy po prostu jak im się zechce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2024 o 10:36, slavik80 napisał:

Jezeli wnioski sa na Ciebie  you moim zdaniem  terminal wiazacy jest, kiedy  Ty dostałeś. Ja bym żądał Aby ta firma robila doo konca tego tygodnia. Po Ci kusic los?

Zadzwoniłem do weryfikatora później to mówi że liczy się od dostania dla pełnomocnika. Mówił niby przerzut kasy był ja 43xxx numer i niby jeszcze jakiś ma być przerzut więc zaczynają weryfikację 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    8
Michall51    51
Napisano (edytowany)
Dnia 10.05.2024 o 12:15, andrzej2257 napisał:

Lubelskie 39xx i również cisza

o jakiej, której  modernizacji mowa?
O której modernizacji piszecie ?

Edytowano przez Michall51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    351

Nabór z tamtego roku obszar D. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek84    4

Jestem na pozycji około 8 tys . Jest jakaś szansa, czy mam wogóle nie czekać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    120

Ja mam 105×× I sadze, ze do wrzesnia trzeba czekac. Te przesuwanie srodkow powiduje spowolnienia.

Ja mam we wniosku   ciagnik I bez dotacji to kupie uzywany.  Niby jest mozliwosc kupna maszyny przed podpisaniem umowy ale jak brsknie kasy to będzie  duty kredyt do splats.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4187
1 godzinę temu, antek84 napisał:

Jestem na pozycji około 8 tys . Jest jakaś szansa, czy mam wogóle nie czekać?

 

Mój  zięć ma  83xx i czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2503
slavik80 napisał:

Ja mam 105×× I sadze, ze do wrzesnia trzeba czekac. Te przesuwanie srodkow powiduje spowolnienia.

Ja mam we wniosku   ciagnik I bez dotacji to kupie uzywany.  Niby jest mozliwosc kupna maszyny przed podpisaniem umowy ale jak brsknie kasy to będzie  duty kredyt do splats.

jestem w podobnej sytuacji jak Ty rozmawiałem pracownikiem agencji z Warszawy do końca maja mają się uporać się z tymi decyzjami za 2023 i ekoschematami a od czerwca ostro maja się wziąść za tą modernizacje już są wnioski rozdysponowane na oddziały dostać maja wszyscy co złożyli na maszyny I urządzenia budowlankę odrzucają bo się z terminami rozliczeń nie wyrobią. nie znam się ale nie wiem czy oni do końca czerwca nie muszą czegoś odpisać wszystkim co złożyli wnioski

  • Like 1
  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj