Polecane posty

kubakar117    1

Ode mnie to Deutz fahr 5115 .

Gadałem z Dilerem to powiedział że te całe scr itp odłączy po gwarancji. 

Ciągnik może mieć skrzynie w pełni mechaniczną i chyba mechaniczny podnośnik. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darecki2005    0

Witam. Zwracam się do was z prozbą o pomoc w wyborze ciągnika. Myślę o kupnie czegoś na koniec roku bądz początek następnego ale pomalutku zaczynam przeglądać oferty. Więc traktor z ładowaczem 100-110km max. Będzie pracował na 40ha głównie w ładowaczu, belarce, kosiarce samba280,beczkowozie i trochę usług przy ugniataniu kukurydzy. Kwota jaką myslę przeznaczyć to 270-300tyś brutto. Będzie to ciągnik pomocniczy gdyż posiadam jeszcze valtrę t130 z ładowaczem do cieższej pracy ale z racji że przy ładowaczu jest nieekonomiczna w paliwie potrzebuje coś na 4 cylindrach. Chciałbym przede wszystkim aby traktor był możliwie jak najmniej awaryjny, ekonomiczny i wygodny do pracy. Preferuje coś na adblue z racji że wiecej godzin będzie śmigał na wolnych obrotach. Czytam opinie i im wiecej czytam tym mniej wiem. Mając taki dylemat co byście wybrali na moim miejscu. Po dealerach jeszcze nie jzdziłem i cen też dokładnie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

za taką kasę to może jakis massey lub DF ?
albo poprostu kolejną valtre weź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Najlepiej bierz na testy jak się da kilka marek i będziesz miał najlepsze porównanie. Musisz pojeździć po dealerach okolicznych skoro nie jest pilny zakup, jest na to czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darecki2005    0

T5 ale z jaką skrzynią?? EC jak z jej awaryjnością? Claas odpada, massey 5611 piękna maszyna i bym go wybrał na 100% ale opinie korbanków po gwarancji nie są zbyt najlepsze i tego sie obawiam bo każdy traktor sie kiedyś zepsuje i pożniej modlić się żeby telefon odebrali, to ja dziękuje. Valtra i masey to moje typy 103.4 mało awaryjna skrzynia dobrze znana mi z mojej valtry i wytrzymałe silniki (mój ma ponad 11 tyś godzin i smiga az miło) tylko brak obrotów wom 540e dla mnie to bardzo ważne.N104 chyba sie nie wyrobie w funduszach. No jeszcze case luxxum tylko nikt o nim nie pisze żadnych opini. Mi  się nie spieszy bo jeszcze nie mam pełnej kwoty na niego wiec spokojnie sobie pooglądam u dealerów, mam czas i czym narazie pracować tylko chciałem aby mnie ktoś na coś nakierował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Na ta chwile po wprowadzeniu nowych norm valtra wychodzi tani3j nawet od new hollanda. Jak braciak rozmiawial niedawnonz dilerem to taka chyba 120 km obecnie 280 tys netto t5 oczywiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nowa T5 to okolice 200netto a skrzynia EC jest produkowana kupę czasu i siedzi w różnych modelach opinie są różne sam mam i polecam działa bardzo fajnie.
Niektórzy mówią że piszczy ale w kabinie jest cicho tak że spokojnie pogadasz przez telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j_deere    0

Jako że nie mam doświadczenia z zachodnimi ciągnikami, chciałbym się was poradzić. Posiadam 914 i 360, tanie i mało palą ale wydajność i wygoda nie powala. Czasami ciężko było się wyrobić z pracami i dlatego muszę coś dokupić trzeciego. Moc nie musi być sporo większa bo maszyn na raz wszystkich nie wymienię, 100-110km 4cyl. to taka optymalna moc, w prasie założyłbym w końcu noże.

 

Kupno używki to loteria i liczy się stan techniczny ale nie wiem za jakimi modelami się najlepiej rozglądać, naprawy i eksploatacja nie jest tania, ale chciałbym kupić coś prostego aby je ograniczyć, zrobię nim rocznie tylko 250-300mth. Myślałem nad czymś z john deere, case, fendt, ewentualnie renault, mccormick. Oczekiwania hmm chyba takie jak u większości: silnik na pompie mechanicznej, wysoki moment dostępny w szerokim zakresie obrotów; półbiegi; rewers może być nawet mechaniczny, ale żeby szybko zmieniał kierunek; pompa hydrauliczna zębata; duży udźwig tylnego tuz, nie wiem które ale niektóre modele przy awarii ehr można dalej sterować podnośnikiem; wytrzymałe mosty i wysoka dopuszczalna masa całkowita dla zwiększenia uciągu; moduły, czujniki, osprzęt - pomocne ale czasami może denerwować unieruchamiając maszynę z głupiego powodu. budżet do 70-80tyś.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

Witam

Potrzebuje ciagnika 100km-115 km w tym przedziale

najlepiej 4 cylindrowy do 70 tys brutto

Rozwazalem case mx 110 ale jest 6 cylindrowy to 1 sprawa a mx90 4 garowy ale za slaby

2 to nie chcialbym rewersu elektrohydraulicznego i skrzyni skomplikowanej

krotko mowiac boje sie kosztow

skrzynia musi byc 40km/h duzo jezdze w transporcie(zboze, sloma)  naprawdę bardzo daleko ;D

myslalem nad forterra ale musialbym jeszcze dolozyc sporo

zetor 10540 troche konstrukcja stara a  silniki i  skrzynie mowia ze nie za dobre

ciagnik bedzie pewnie pod turem takze elektrohydrauliczny rewers bylby dobry

koledze w df 100km po gwarancji padl rewers to serwis 39900 ale df uznal wade i po gwarancji zrobili  w ramach gwarancji

ciagnik na 25 hektarach by pracowal

gdyby nie dalekie trasy zostalbym przy zetorku

Czekam na jakies sugestie

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Czemu nie może być 6 cylindrowy ? jak używak to o taki cięzko jak nowy to nie masz wyboru w tej mocy 6 garowca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Valtra seri 6xxx.
Mam 6550 i ciagnik rewelacja. Co do rewersu eh to uwierz mi ze jest mniejsze prawdopodobienstwo uszkodzenia skrzyni a naprawa kosztuje podobnie jak zwykly mechniczny rewers gdzie synchronizatory tez kosztuja majatek czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

ja mam zetora 10540 i jestem zadowolony dlaczego mówisz ze konstrukcją starą przecież są to ciągniki produkowane po 1992roku mają fajna kabinę przejrzystą bez zbędnych ramek silnik i skrzynia jest taka jak w pierwszych forterach ja mam skrzynie 3 biegowa i na każdym biegu sa dwa polbiegi. jeżeli chodzi o spalanie to w orce ok 14l na ha w agregacie uprawowo siewnym 3m ok 10l ja przy przebiegu 4700mth robiłem sprzęgło a tak śmiga bez problemu w kabinie cicho i dobra widoczność. do tego jak będziesz szukał to wiele tych modeli sprowadzonych na ehr rewers i szybka skrzynie 42km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

mf biore tez pod uwage

musze porozmawiac z kims kto albo to naprawia albo ma takie sprzety zeby mi  rozjasnil troche w glowie

nie potrzebuje niewiadomo jakiego komfortu aby moc szybka skrzynia rewers nie mam duzych wymagan

boje sie kosztow  za byle jaka czesc jak mam w pip placic to troche nie za wesolo

4 gary mniej spala jak 6 a ja nie mam az takich maszyn do tura 6 garow jest zbedne

EDIT

co do zetora 105 to niepodoba mi sie :

skrzynia nie przemawia do mnie - za malo przelozen mechanik jest rolnikiem i denerwuje  go skrzynia bo z polowych na szosowe przelacza jak chce wycofac cos z klina jest albo zawrocic trzeba mowi ze za wolny wsteczny na polowych

silnik jaki trwaly tez nie jest

jakbym mial go kupic to aby z rewersem i ehrem inaczej bez ehr raczej nie wzialbym

Edit

Czy naprawde case mx100c jest gorszy od mx100 ? chyba to samo poza silnikami nie ?

boje sie jak ognai skrzyni pol automata i rewersu elektrohydraulicznego

znajomy dzis wozi gnoj starym  johnem i za przod remoncik dal 8 tys i ledwo co poprawil- gdyby chcial caly naprawic to ciekawe ile by wyszlo...

a teraz skrzynia mu pada pytal sie to 15 tys nie jego ma byc i wlasnie takiego czegos sie boje i wolalbym uniknac

Prosze o jakies porady

Edytowano przez pawel372

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Akurat 3080 jest mega oszczednym ciagnikiem nastepca to 6160 i to chyba ostatni mf 6 cyl. 100 km. Gabarytowo duzy nie jest wolnossacy prosty silnik o sporym momencie obrotowym.
Posmiga i z turem i z agregatem uprawowo siewnym.
Co do zetora 10530 to bazuje na ursusie 914 tyle ze troche potuningowanym o jakies 10 lat za pozno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko06060    23

case mx100c jeszcze jest, 4cyl i 100km, zastanawiałeś sie nad mccormick mc, renault ares- w aresie modele xx6 lepiej parametrami z konedata od xx0 wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a czemu w 4 cyl. nie ma sie co bawic?

Ja tez tak mowilem i czasami mam chec sprzedac swoja valtre i kupic cos wiekszego ale z drugiej strony chyba tylko Nka 4 cyl. wchodzila w gre bo ciagnik ciagnie naprawde jak na swoja moc duze maszyny, to do tego jest mega zwrotny, praktycznie uniwersalny do kazdej roboty.

PS. Ostatnio przy zwzeniu kukurydzy na pryzme (najblizsze pole od domu ok 1 km, najdalej cos ok 3 km) na 10 g0dzin pracy z rozrzutnikiem starym dwuosiowym polskim (pojemnosc ok 17 m3) spalił równo 40 litrów......

6cyl. fajna sprawa ale jezeli bardzo zalezy mu na zwrotnosci z turem to nawet najmniejsza 6tka przegrywa z 4ką o tej samej mocy i tylnym mostem bo jak wiadomo mniejsze 6tki mialy mosty duzych 4ek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

@Mikruss ma rację co do 3080 mamy takiego od chyba 10 lat i owszem były 2 remonty jeden ok 10tys a drugi ok 5 ale ciągnik jak przyjechał to miał 7.5 tys mth ale chyba już się licznik 2 raz kręci czyste paliwo i olej i będzie ci służył lata u nas nie ma lekko od 7 lat wóz paszowy non stop do tego nawozy grabienie i żadnych problemów z nim nie ma a pomimo 100KM to duży moment obrotowy i nie duże spalanie silnika nie zajezdzisz jeśli tylko choć trochę o jego zadbasz a cenowo stoją 40 50 tys no i zależy jak z tym rewersem bo jeśli dobrze widzę to najpierw piszesz że nie chcesz a później że chcesz to jak w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj