Polecane posty

yacenty    3887

po dzisiejszej wizycie u dilera DFa, kandydatura Zetora raczej odpadła, AgroFarm 430 - 109km jest tylko minimalnie droższy od frotki 125km, za to ma wom eko i podobno duzo mniejsze zuzycie paliwa w sredniej i lekkiej pracy - słyszałem opinie ze ten DFik może wziąść 6l/godzine przy lekkiej robocie.

 

na pozycję faworyta w tym momencie powoli wychodzi Agrotron K420 - 112/4, cena 50tyś E przy E liczonym po 4zł.

Co ciekawe taki DFik waży już 5.5 tony (łącznie z obciążnikami 1060kg), myśle ze taki brysiu by już sobie w zupełności poradził z moimi maszynkami

zobaczymy co bedzie dalej, czekam na kontr ofertę z NH na T6020Plus


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

5,5t to chyba nie za wiele. Tym bardziej z obciążnikami. N-ka bez żadnych obciążników waży 5,5t....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ciekawe, większość ciągników sredniej klasy jakie teraz ogladałem - case maxxum 112/4, nh t6020 112/4, df agrotron k420 112/4, zetor 125/4 wszystkie oscylowały w przedziale 4.4-4.7 tony na pusto, dilerzy oferują obciązniki w zakresie 700-1000kg.

 

szczerze powiem to nawet nie wiem gdzie mam dilera valtry na dolnym sląsku czy też moze na opolszczyźnie, poza tym w okolicy nie ma zadnej, słownie zadnej valtry więc chyba tą markę sobie odpuszczę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

RSP Tomkowice posiadają Valtre S tylko niewiem jaki to konkretnie model, a co do dilera to jest wielka niewiadoma....


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

N-ka ma na pewno większy gabaryt o większości konkurentów w 4 cyl.

 

@yacenty bierz 6 cyl żebyś później nie przeklinał na polu, że nie idzie... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja w żadnym razie nie namawiam na Valtrę :D . Zdziwiłem się że DF tak mało waży i N-kę podałem za przykład. Chociaż w dowodzie też ma bite 4,8t.... A ważyłem na dwóch wagach przejazdowych i miała na obu prawie 5,5t bez obciążników. U DF to też pewnie masa z katalogu?

 

Jak Byś chciał mogę się dowiedzieć gdzie jest najbliższy diler.. U nas też nie było żadnej Valtry w okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
N-ka ma na pewno większy gabaryt o większości konkurentów w 4 cyl.

 

@yacenty bierz 6 cyl żebyś później nie przeklinał na polu, że nie idzie... :D

 

Tak Tak, bierz, zeby potem nie było linczu na mnie za ten pomysł z 4...

Bo widze ze zeszło na 4, a wszystko swiadczy o tym ze to ja byłem za 4. Nie chce miec potem przechlapane...

Pozdro!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

jeszcze bardzo daleko do ostatecznego wyboru, a jeszcze dalej do zakupów :D o ile wogole wypalą


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
N-ka ma na pewno większy gabaryt o większości konkurentów w 4 cyl.

 

@yacenty bierz 6 cyl żebyś później nie przeklinał na polu, że nie idzie... :)

 

N141 pójdzie bez problemu :D


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
@yacenty bierz 6 cyl żebyś później nie przeklinał na polu, że nie idzie... :D

 

Też tak uważam, poza tym obciążniki nie nadrobią rozkładu masy jaki masz w sześciogarowcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romi182    0

Sledze uważnie ten temat już od dłuższego czasu ponieważ jestem w podobnej sytuacji jak użytkownik yacent lecz wszystko w moim przypadku zależy od wyników PROW-u. Posiadam podobne gospodarstwo i zamierzam kupic ciagnik ok 120 KM i wiem tylko jedno ze nei chce 4 cyl ponieważ mam już 1014 on docelowo zostanie w gospodarstwie lecz do ciezkich prac nieoceniona jest moim zdaniem "6" . Interesuje mnie właśnie Deutz Agroton K 610 . Moim zdaniem jest on wart ceny i jezeli tylko PROW sie powiedzie to najbardziej wolałbym właśnie ten ciągnik ponieważ jest to "słaba" szóstka , z ładnym udżwigiem i dobra skrzynia a deutz jest juz dosc uznana marka wiec mysle ze nie bedzie to zły wybór :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Diler Valtry jest w Grodkowie, Agro As, woj. Opolskie ale blisko dolnośląskiego. Od niedawna prowadzą tę markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
N-ka ma na pewno większy gabaryt o większości konkurentów w 4 cyl.

arion 500 jest chyba tylko ciezszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ja też w podobnej sytuacji jestem i biore fendta 412 pod warunkim ze mi Prow rozpatrzą


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

class ma malo miejsc w srodku w Minikowie wsiadlem do jednego i mialem problemy zeby wyjsc a gruby nie jestem ..

kuzyn ma dylemat czy wziasc Valtre czy JD 120 konnego .. jesli sie uda PROW dobrze zalatwic i poprawic ..co byscie doradzali w gre wchodzi tylko JD i Valtra . w okolicy nikt nie ma valtry .. ale mysle ze N111 by byla odpowiednia ma dosc mocy zeby byc glownym ciagniekiem w gospodarstwie i w dodatku mniej pali od JD .. a jakie sa wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

claas ma mlo miejsca w srodku??? a na pewno siedziales w arionie nie zadnym mniejszym? ilosc miejsca w srodku to jak najbardziej subiektywna opinia, ale na pisanie takich rzeczy nie moge przyzwolic, bo ta kabina jest nardzo przestronna i oprocz kierowcy pasazer rowniez podrozuje w 100% komfortowych warunkach. fendt i jd nie maja czego szukac pod tym wzgledem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

nie powiem czy to byl arion .. ale napewno mial cos ponad 100 koni .. i jak wsiadlem to wyjsc nie moglem .. w MF 5455 bylo pelno luzu w JD tez bylo swobodnie .. nie wiem jak ty ale dla mnie w classie jest ciasno .. podlug innych ciagnikow . a czy on byl maly czy nie to chyba bez ruznicy bo nawet w malym fastracu bylo dosyc luznie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeżeli w 5455 był luz to na pewno nie siedzialeś w arionie... <_<


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ale koledzy po co wam dużo miejca w kabinie, trendy się znieniają teraz chodzi tylko o to zeby było wygodnie kierowcy, dla ewentualnego "pomagiera" jest krzesełko, kiedyś jak się słome w kostkach woziło to miejsce było potrzedne bo wiecej "pomagierów" było, stare zetory na ten przykład, kabine miały po sam brzeg błotnika, a światła zawieszone na słupkach.....


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@aadams7 no co ty chcesz Zetor 5320 co widac u mnie na zdjeciach ciagnik ma 10-11 lat i sie w nim wyspalem w nocy jak stalem z rzepakiem a w tych nowych miali tak samo jak w C-360 musieli siedziec albo spac na przyczepach .. a ja sie na nadkolu polozylem i jakos spalem .. duzo miejsca moze nie ale nogi bym chcial swobodnie przelozyc jako kierowca .. a nie nad kierownica bo pod nie ra rady a nie ma zadnych dzwigni bo wszystko ma z boku .. ja nie mowie zeby sie po nim gonic zaraz no ale troche luzu by sie przydalo a nie sie kisic ..

a co do wozenie slomy kostki ile ty ludzi chciales? 10? dwoch styka jeden podaje drugi uklada a ciagnik sam jedzie i robota idzie a nie w nie wiadomo ilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj