miko

Traktor współpracujący z Sipmą Z-224

Polecane posty

rino    13

Banan575 do jakiej kwoty Cie interesuje prasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie Z-224/1 przeważnie chodzi z C-360, lub czasami z MFem 255 B) W naszej okolicy to właśnie najczęsciej C-360 lub MF255 i pochodne, jeden gościu czasami śmiga z Zetorem 8011, a drugi ostatnio to tylko Same Rollerem70 ;)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

umnie najczeście z u912 czasami 360, ale zdarza się zę i 914 musi jak inni mają co innego na głowie, rocznie presuje 60 dla siebie+ zarobek czyli razem około 100ha


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w okolicy najczęściej z prasami sipma jeżdżą c-360. Zgrany zestaw. A największy ciągnik jaki spotkałem z ta prasą to MF 3080.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Znajomy tak prasował. Szła sąsiadka a on tak tylko parkotał to dał trochę gazu żeby pokazać jak robota idzie i po 3 pęczkach jechał po nowe igły :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

andrzej210 masz rację, tak czasami bywa w mojej okolicy też był taki przypadek koleś prasował mf ok(110km) zaczął się kopać i dał gazu (podobno aparaty wyleciały razem z paczką ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Prasa jest na 540 przystosowana a tu jak się da 2x większe obroty to wiadomo ze musi coś się rozwalić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion85    0

z dodaniem gazu się zgadzam,macie racje,gdzieś czytałem że problem jest też ze startem podobno wom jakoś bezsprzęgłowo się załącza i wałek czy coś tam można ukręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal698    2

ja swoją z224 prasuje MF 698, radzi sobie świetnie, tymbardziej na niezbyt suchej łace gdzie 3p z którym chodziła w zeszłym sezonie dawno by się zapadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W prawdzie nie mam prasy ale w mojej wsi jezdza z prasa najczesciej Ursusami C-360 i C-360 3p


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

U mnie z taką prasą pracuje MF255 czasami też Zetor 9540 ale ostatnio robie Zetorem Forterro 10641 bo go docieram a raczej już skończyłem :rolleyes: i teraz znowu MF będzie z nią latał.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

W moich stronach najczęściej spotykany ciągnik z prasą to MF255/3512 no i czasami c-330 ale 30 z sipmą radzi sobie kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

u mnie kiedyś prasowało sie u 360 3p a ostatnie trzy lata u 330 ... jednak powoli sprzegło daje znać o sobie :) (prasa bez przeciwwagi żółta)

namawiam tate jak czasem jedzie prasowac zeby wziął sobie 3512 ale mówi że gorzej widać z niego :)

apropo na jesieni sprzedaję tę prase ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

u mnie z presą to tylko c 360 bo prawie każdy gospodarz ma c 360 a jeden to prasuje czasem nawet zetorem 7245 horal jak 60 robi coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommi    0

u mnie w wioske koles robil sipma z 224 z zetorkiem 16145. ale zwale mielismy z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie "zetka" śmiga w zestawie z 3512 na szerokich gumach i lepszego zestawu nie widzę.... skręt jak i WOM dopasowane jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Sąsiad po awarii C-330 zapiął do Z-224 Pronara 1025A. U mnie będzie pracować z C-360.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9918

my nasza z224 prasujemy c360 najwiekszy bieg w słomie to była 3 szosowa ok 5 ha prasowania :D (mieszanka owies + jeczmien w zeszłe żniwa) a tak to zalezy albo 1 czasami 2 szosowa ale i 4 i 3 polowa sie w słomie jeździło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

nie chce zasmiecac forum wiec napisze tu czym sie rozni sipma od deutz fahr hd 360 i co lepsze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

@c360c330 przez ostanie 2 lata u mnie prasowała prasa deutz fahr HD360. Jak pamiętam żadnej kostki nie puściła.W tym roku zakupiłem sipme i powiem szczerze że fahr jest lepszy.Tak mi się wydaje.A po za tym deutz fahr ma chyba lepsze wykonanie.

Wracając do tematy u mnie prasa chodzi z C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj