Skocz do zawartości

Michal97rolnik

Members
  • Postów

    2411
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Michal97rolnik

  • Urodziny 01/14/1997

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    WM

Ostatnie wizyty

48540 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Michal97rolnik

  1. Serio ? Weź wyluzuj gościu...
  2. Noo, a nawet rozsiewacz ustawiam za pomocą aplikacji...
  3. Zobaczymy. W tamtym roku robiłem nawożenie na 7,5T według asystenta npk od hektar wiedzy. Wyglądała pięknie. Po skoszeniu oszacowałem plon na 7 ton. Po sprzedaży wyszło 8 ton. Na ten sezon nawożenie również według asystenta. Ale sucha wiosna dała jej w kość....
  4. Mój pierwszy w życiu jęczmień ozimy. Po skoszeniu chciałbym zasiać po nim mieszankę gorzowską na sianokiszonkę. Ale zobaczymy czy będą na to warunki
  5. W zeszłym roku oddała lekko ponad 8 t/ha. Jeśli w tym roku będzie ponad 6 to będę zadowolony bo rok trochę gorszy dla zboż w porównaniu do poprzedniego sezonu.
  6. Spodziewałem się ukręcenia walca. Już kiedyś miałem z nim problem ale udało się ogarnąć go samemu. Teraz ukręciła się ośka i zdecydowałem się założyć walec po regeneracji. Moja sipma podejrzewam że na pewno ma przebieg ponad 10 tyś bel. Ale w zeszłym roku miała kapitalny remont za wyjątkiem tych walców. Nowe łożyska, łańcuch zwijający, podbieracz, przekładnia. Także teraz będzie chodziła na pewno. Mimo wszystko jestem zadowolony z tej prasy.
  7. Ledwo 8 bele zrobiła i walec stwierdził, że czas się ukręcić 😌
  8. Wyjątkowo byłem zmuszony użyć przyczepy, do wywozu mam stary rozrzutnik. Na tego zetora jest sporo chętnych, może się zastanowię nad sprzedaniem 🙂
  9. Przyczepa ma ładowność 5 t Ciężko powiedzieć czy będzie wymiana na coś większego, wiele rzeczy musi się jeszcze wydarzyć, póki co 2x c360 i zetor spokojnie sobie dają radę na lekko ponad 20 ha. Nie wiadomo czy ziemi będę miał więcej, raczej może być tak że bedzie mniej. Moje okolice są trudne jeśli chodzi o rozwój gospodarstwa. Do tego suchy rok nie sprzyja... mniej paszy, mniej zboża, mniej bydła i finalnie mniej pieniędzy
  10. Pierwsza praca nowego nabytku, niestety podczas wywozu obornika. 😏
  11. Czysty siew. Robię w bele zwykłą sipmą bez noży. Wydaje mi się, że dobrze sie zakisza a bydło chętnie zjada, dużo jest opini, że lucerna najlepiej kisi się z trawami. Jeśli ktoś robi w pryzmę pewnie świetnie to wychodzi.
  12. Siew w połowie kwietnia zeszłego roku. Wedle zaleceń chyba 25 kg/ha
  13. Fajne lampy, mógłbyś dać do nich link ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v