Zobaczymy. W tamtym roku robiłem nawożenie na 7,5T według asystenta npk od hektar wiedzy. Wyglądała pięknie. Po skoszeniu oszacowałem plon na 7 ton. Po sprzedaży wyszło 8 ton. Na ten sezon nawożenie również według asystenta. Ale sucha wiosna dała jej w kość....
W zeszłym roku oddała lekko ponad 8 t/ha. Jeśli w tym roku będzie ponad 6 to będę zadowolony bo rok trochę gorszy dla zboż w porównaniu do poprzedniego sezonu.
Spodziewałem się ukręcenia walca. Już kiedyś miałem z nim problem ale udało się ogarnąć go samemu. Teraz ukręciła się ośka i zdecydowałem się założyć walec po regeneracji. Moja sipma podejrzewam że na pewno ma przebieg ponad 10 tyś bel. Ale w zeszłym roku miała kapitalny remont za wyjątkiem tych walców. Nowe łożyska, łańcuch zwijający, podbieracz, przekładnia. Także teraz będzie chodziła na pewno. Mimo wszystko jestem zadowolony z tej prasy.
Przyczepa ma ładowność 5 t Ciężko powiedzieć czy będzie wymiana na coś większego, wiele rzeczy musi się jeszcze wydarzyć, póki co 2x c360 i zetor spokojnie sobie dają radę na lekko ponad 20 ha. Nie wiadomo czy ziemi będę miał więcej, raczej może być tak że bedzie mniej. Moje okolice są trudne jeśli chodzi o rozwój gospodarstwa. Do tego suchy rok nie sprzyja... mniej paszy, mniej zboża, mniej bydła i finalnie mniej pieniędzy
Czysty siew. Robię w bele zwykłą sipmą bez noży. Wydaje mi się, że dobrze sie zakisza a bydło chętnie zjada, dużo jest opini, że lucerna najlepiej kisi się z trawami. Jeśli ktoś robi w pryzmę pewnie świetnie to wychodzi.
Talerzówka jest super, gdybym miał większy ciągnik brałbym model astat ale simply też jest ok. Nie sieję qq na ziarno więc nie robiłem nią typowo resztek, jedynie talerzowanie po qq na kiszonke. Daje sobie radę, dużo hektarów nią uprawiam i nie miałem z nią problemów
Tak to można wozić słomę, a w tym roku nawet jest co wozić 🙂 przed wjazdem w pole trzeba sie jednak dobrze zastanowić czy da sie wyjechać załadowanym, z 4 belami na piasku się zakopałem 😃