Skocz do zawartości

Michal97rolnik

Members
  • Postów

    2411
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Michal97rolnik

  1. Serio ? Weź wyluzuj gościu...
  2. Noo, a nawet rozsiewacz ustawiam za pomocą aplikacji...
  3. Zobaczymy. W tamtym roku robiłem nawożenie na 7,5T według asystenta npk od hektar wiedzy. Wyglądała pięknie. Po skoszeniu oszacowałem plon na 7 ton. Po sprzedaży wyszło 8 ton. Na ten sezon nawożenie również według asystenta. Ale sucha wiosna dała jej w kość....
  4. Mój pierwszy w życiu jęczmień ozimy. Po skoszeniu chciałbym zasiać po nim mieszankę gorzowską na sianokiszonkę. Ale zobaczymy czy będą na to warunki
  5. W zeszłym roku oddała lekko ponad 8 t/ha. Jeśli w tym roku będzie ponad 6 to będę zadowolony bo rok trochę gorszy dla zboż w porównaniu do poprzedniego sezonu.
  6. Spodziewałem się ukręcenia walca. Już kiedyś miałem z nim problem ale udało się ogarnąć go samemu. Teraz ukręciła się ośka i zdecydowałem się założyć walec po regeneracji. Moja sipma podejrzewam że na pewno ma przebieg ponad 10 tyś bel. Ale w zeszłym roku miała kapitalny remont za wyjątkiem tych walców. Nowe łożyska, łańcuch zwijający, podbieracz, przekładnia. Także teraz będzie chodziła na pewno. Mimo wszystko jestem zadowolony z tej prasy.
  7. Ledwo 8 bele zrobiła i walec stwierdził, że czas się ukręcić 😌
  8. Wyjątkowo byłem zmuszony użyć przyczepy, do wywozu mam stary rozrzutnik. Na tego zetora jest sporo chętnych, może się zastanowię nad sprzedaniem 🙂
  9. Przyczepa ma ładowność 5 t Ciężko powiedzieć czy będzie wymiana na coś większego, wiele rzeczy musi się jeszcze wydarzyć, póki co 2x c360 i zetor spokojnie sobie dają radę na lekko ponad 20 ha. Nie wiadomo czy ziemi będę miał więcej, raczej może być tak że bedzie mniej. Moje okolice są trudne jeśli chodzi o rozwój gospodarstwa. Do tego suchy rok nie sprzyja... mniej paszy, mniej zboża, mniej bydła i finalnie mniej pieniędzy
  10. Pierwsza praca nowego nabytku, niestety podczas wywozu obornika. 😏
  11. Czysty siew. Robię w bele zwykłą sipmą bez noży. Wydaje mi się, że dobrze sie zakisza a bydło chętnie zjada, dużo jest opini, że lucerna najlepiej kisi się z trawami. Jeśli ktoś robi w pryzmę pewnie świetnie to wychodzi.
  12. Siew w połowie kwietnia zeszłego roku. Wedle zaleceń chyba 25 kg/ha
  13. Fajne lampy, mógłbyś dać do nich link ?
  14. Michal97rolnik

    JCB

    W codziennych pracach w gospodarstwie sprzęt niezastąpiony. John Deere bedzie miał lżej 🙂
  15. Będziesz dorabiał sobie z przodu podest do zwijania plandeki?
  16. Zadowolony jesteś z tej przyczepy jednoosiowej ? Mógłbyś napisać jakąś opinię, wady, zalety ?
  17. Dawka w zależności od pola, od 100/150kg na polach gdzie był wywożony obornik do ponad 250 kg/ha na polach bez obornika
  18. Talerzówka jest super, gdybym miał większy ciągnik brałbym model astat ale simply też jest ok. Nie sieję qq na ziarno więc nie robiłem nią typowo resztek, jedynie talerzowanie po qq na kiszonke. Daje sobie radę, dużo hektarów nią uprawiam i nie miałem z nią problemów
  19. Tak to można wozić słomę, a w tym roku nawet jest co wozić 🙂 przed wjazdem w pole trzeba sie jednak dobrze zastanowić czy da sie wyjechać załadowanym, z 4 belami na piasku się zakopałem 😃
  20. Widzę że duuużo słomy, z ziarnem podobnie ? Mierzysz wilgotność?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v