mtz_820

Ceny śruty rzepakowej, sojowej, DDGS i nie tylko

Polecane posty

mat22889    48

Witam nie widzę takiego tematu a ceny mocno ostatnio poleciały. Jakie macie ceny na śrute rzepakową/sojową? co kupujecie może jeszcze z wysoko białkowych dla bydła?? ktoś może wie lub raczej przypuszcza ile potrwają takie ceny? aż chiny skończą kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry temat, śruta rzepakowa z dostawa 1520 netto


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

Śruta rzepakowa 1630 brutto BB

Śruta sojowa 2520 brutto BB

zdostawą do domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Rzepakowa bb 1695 z dostawą, worki 1720, ale mają resztki, także zwieram pośladki i czekam na nowy cennik. Swoją drogą, czy w tej pieprzej ekologicznej Unii nikt nie wymyśli, że trzeba ograniczać ślad węglowy i zamiast ściągać rzepakową z Czech, a ddgs z Węgier, wystarczy nie sprzedawać naszej śruty Niemcom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aktualne ceny śruta rzepakowa EXW Tychy 1440 netto, EXW Bodaczów 1375 netto Towar luzem

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50

Rzepakowa 1640

Soja non gmo 2930

Rzepak Ekstrudowany  1950

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Z jakiej firmy i przy jakiej ilości? Agsol widzę zaczął obniżać, światełko w tunelu? 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xabarx    15

jaka u was cena za paszę pelnoporcjową 18% lub 20 % ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafixF    0

Witam, pytanie skierowanie do mleczarzy. Czym najlepiej zastąpić (w całości lub częściowo) śrutę rzepakową, aktualnie robiąc śrutę dla krów daje 200kg śruty rzepakowej ok. 750kg zbóż i dodatki w postaci premixu, wapna. Patrząc na ceny śruty rzepakowej zaczyna to za drogo wychodzić ostatnio za tone śruty powiedziano mi 2580-2800zł także robi się nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    45
Napisano (edytowany)

Groch lub bobik, ale trzeba trochę zwiększyć dawkę, bo mają mniej białka niż śruta rzepakowa. O ile to nie pamiętam dokładnie, a nie mam teraz możliwości zajrzenia do norm żywienia, ale coś ok 15% musi być więcej grochu czy bobiku. 

U siebie, co prawda w żywieniu opasów, właśnie grochem (z resztą uprawianym we własnym gospodarstwie) zastąpiłem śrutę rzepakową. 

Edytowano przez sylip
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Witam 

Nie widzę takiego tematu a chyba może się przydać. Zboża mocno potaniały, kukurydza, rzepak ale jakoś w dodatkach paszowych tego nie widać. W jakich cenach kupujecie teraz śrutę rzepakową i ddgs kukurydziany lub pszenny ?? 

Ceny ddgs i rzepakowej widzę że koło 2000zl/t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 3Perkins
      Witam wszystkich Agrofotowiczów jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was może zawierał taka umowę z AgroYoumis na reprodukcje nasion soi, a jeśli ktoś zawierał to jak wyglądało postępowanie po zawarciu umowy firmy i czy firma wywiązała się z danej umowy??
      Zamierzam zawrzeć taką umowę z AY i zapytac o wasze opinie na temat AgroYoumis
    • Przez adam1996
      Znalazłem ostatnio ciekawy temat o uprawie soi na kiszonkę między rzędami kukurydzy nie będę robił reklamy nikomu więc sam opisze mniej więcej o co chodzi a mianowicie: soje miałoby się wsiewać między rzędy kukurydzy kiedy ta ma 10cm co spowoduje że soja nie zdąży dojrzeć i łatwiej będzie ją zakisić oraz będzie miała mniej substancji antyżywieniowych. Plusem takiego działania ma być mniejsza ilość chwastów oraz bardziej wartościowa kiszonka. Pytałem w ODR niestety nikt na ten temat nic nie wiem dowiedziałem się tylko że soi nie ekstrudowanej nie powinno się podawać bydłu bo zawiera zbyt wiele tłuszczu który "zalepia powoduje gorsze przyswajanie paszy" ale to jeśli chodzi o soje suchą na temat zielonej nic nie wiedzą.Załatwiłem już darmową próbkę soi i teraz się zastanawiam czy ją siać czy nie. Czy ktoś próbował już takich nowości ? Macie na ten temat jakieś opinie ? 
    • Przez qamil
      Witam.
      Ostatnio naczytałem się w internetach wiele artykułów poświęconym nawożeniu roślin strączkowych. Na  AF  również nie znalazłem  odpowiedzi na to pytanie . W moim przypadku najbardziej interesuje mnie nawożenie bobu.
      Głównym pytaniem jest czy lepszym terminem do wysiewania nawozów fosforowych i potasowych jest jesień( tak jak piszą w tych artykułach )    czy wiosna?    Zamierzam siać  nawozy bezchlorkowe co jak wiadomo,  do tanich nie należą,  a NIKT nie chciałby  puścić z deszczem dużej kasy,  przez jedną niewiadomą.
      W moim przypadku gleby są średnie.   to niby wskazane siać na zimę,  ale jednak nie mam  przekonania.
      Może ktoś juz praktykował taki problem i podzieli się spostrzeżeniami?
      Pozdrawiam
    • Przez Piters182
      Witam. Czy znacie jakiś kupców na soje? Jestem z okolic Lubelskiego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj