pati

Siewniki pneumatyczne vs. mechaniczne

Polecane posty

tomek73    579

Zależy jaki masz komputer. Jak jest porządny to masz obroty ten tani to tylko do ścieżek.

Do rzepaku to nie muszą być takie obroty. Ale do zboża to niecałe 500 starczy. Chyba że siewnik jest na 1000 a ty masz 540. To nie ma szans.

Ja mam siewnik na 1000 sieje 850-950 i daję rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Argumenty eksploatacyjne dla Mnie jakoś większego znaczenia nie mają, najistotniejszy dla Mnie temat to obroty min bo to przekłada się na paliwo. W ciągniku mam obie prędkości WOM ale niestety nie mam ECO. Generalnie rozważam różne możliwości, najchętniej kupił bym mechaniczny ale jak na razie nic ciekawego się nie pojawia. Zainteresowałem się dlatego pneumatykami tylko jakoś nie mam 100% przekonania do nich. Czy ktoś kto zna się na pneumatykach mógł by się odnieść np do takiego modelu SIEWNIK? Bo są relatywnie tanie i nie wyglądają źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Aparat wysiewający prawdopodobnie z Accorda, ale nie jestem pewny, bo niezbyt go widać.. Redlice accord. Pytanie na jakie obroty. To są tak proste aparaty że nie ma co się w nich popsuć. Siewnik jak siewnik.

Problem z tymi siewnikami jest taki że jak zaczynasz siać to musisz mieć większy poprzeczniak. Bo on od razu nie zaczyna siać tylko po paru metrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Obroty wałka jakie muszą być zależą od rozmiaru koła pasowego, nasz Accord sieje od 1000 obrotów silnika, późniejsze sianie spowodowane jest drogą jaką ziarno musi pokonać od aparatu do redlicy(koło 3m przewodu), do rzepaku obraca z położenia neutralnego do roboczego tłumik strumienia powietrza, bo tyle go nie trzeba bo rzepaku jest malo i jest lekki. A jeżeli na wyposażeniu jest trybo zwalniające(czerwone) to go sprzęgamy wysuwając go z tryba normalnego. Sam aparat wysiewjący jest typu roweczkowego, wielkość wysiewu regulujemy szerorkością roboczą aparatu- bardzo prosta maszyna.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

A przy 1000 obrotów silnika jakie możesz mieć obroty na wałku? Wystarcza to do normalnego siewu pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale wałki masz przeważnie na 1600-2000 obrotów silnika.. Mi w tym roku z siewnikiem 4 metry accordem przy rzepaku nowy NH T 5060 spalił 4,7 litra na ha. A MTZ 82 z 1987 roku to pół z tego palił. Pszenicy posiałem za dzień 35 ha w 10 kawałkach i paliwo jeszcze było z 30l. A zbiornik 130 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Witam mam pytanie juzk kiedyś był poruszany temat tych siewników http://lupus-wilk.co...d=91&Itemid=105 czy ktoś z Was abo z Waszych znajomych ma taki siewnik? jak sie sprawuje? Bo jest bardzo tani w porównaniu do konkurencji. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc bo zastanawiam się nad jego kupnem własnie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

Yacenty to teraz może nie widać różnicy ale zobaczysz na żniwa ile będzie sąsiadowi sypać a ile tobie

 

Na przyszłość spoglądaj na datę i pisz sensownie !!!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Czy siewnikami pneumatycznymi można siac motylkowe? np. łubin, nie uszkadzają nasion, nie rozłupują na pół?

I jakie jest zapotrzebowanie mocy do samego siewnika 3m lub 4m? oczywiście pneumatycznego.

Edytowano przez Kuba1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Mam pytanie, a mianowicie czy jakaś firma produkuje aktualnie mechaniczne siewniki zbożowe o szerokości 3,5 m ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Przy płaskich polach jest sens kupować siewnik zbożowy pneumatyczny czy lepszy będzie mechaniczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Hej, mam pytanie  do kogoś kto użytkuje siewnik pneumatyczny. Czy idzie nim dobrze wysiać mieszanki o różnej wadze ziarna? Np. zboże z trawą, lucerną, koniczyną? Może ktoś wie jak to się sprawdza w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj