Polecane posty

Bartek933    5394

Wody za mało dla kukurydzy jest a chcesz żeby jeszcze ją dzieliła?

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
27 minut temu, sumek666 napisał:

Kto pyta nie błądzi. 

jakbyś poszukał gdzieś w archiwach to byś znalazł bo ja nie pamiętam dokładnie kiedy to było i w jakim temacie i kto to robił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

@RU68 o ile dobrze pamietam to chyba wsiewałeś coś w kukurydze i z Twoich postów wynika ze chyba sporo jej siejesz wiec mógłbyś coś doradzić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Rolnik Nieprofesjonalny siak na YT. Popytal, poszukaj też na zamknietej grupie Niezaorani na FB. Masa tam tego rodzaju doświadczeń.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 3.04.2021 o 22:25, przemek28_28 napisał:

@RU68 o ile dobrze pamietam to chyba wsiewałeś coś w kukurydze i z Twoich postów wynika ze chyba sporo jej siejesz wiec mógłbyś coś doradzić. 

Kiedyś dla dopłat (zmianowanie )siałem jednocześnie kukurydzę i groch ale dobór chemi już nie tak prosty -obecnie wsiewam w czerwcu rzepak .W różne lata różny efekt zostawiam do wiosny w kwietniu roundup z chwastoxem ( mulczer ) i siew ST  w tym roku kwiecień mulczer siew ST i dopiero przed wschodami chwastox roundup .Wsiewka wody nie pobiera prawie nic ponieaż zacieniona nie rozwija się dopiero po zbiorze zaczyna rosnąć obecnie wysokość 30 cm ale dość rzadka   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Mam pytanie do tych co sieli już kiedyś kukurydzę w strip till. Czym odchwaszczaliście? Jakich środków używaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Testowaliście może kukurydzę z firmy Kozacka Kukurydza? Mam niecałe 2ha na próbę i tak się zastanawiałem nad ich odmianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Do 150/ha za horscha

2 godziny temu, kondziu123 napisał:

Testowaliście może kukurydzę z firmy Kozacka Kukurydza? Mam niecałe 2ha na próbę i tak się zastanawiałem nad ich odmianami

Niejaki bazydło Jarosław testował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co myślicie , mogę dać połowę mocznika pod pług ? Planuje 350 kg to na raz wierzch pod agregat chyba trochę dużo 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Nie za dużo można dać całość pod agregat ale należy pamiętać że taka ilość mocznika mocno zakwasza glebę więc jeżeli pH jest bardzo niskie to roślina i tak nie skorzysta z dużej ilości azotu. Sam się przekonałem, jak tata sypał 500 kg /ha mocznika, ja teraz sype 200 ale pH uregulowałem i plony dużo większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby pH w miarę , a na jesień była kreda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

500 kg/ha? To ja myślałem, że mój ojciec odwalał manniane, bo nigdy nie chciał dać więcej niż 200 kg. W sumie to zawsze jeszcze coś zostawało jak on siał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to może fosforan pod pług ? Bo niestety siewnik bez podsiewacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
6 godzin temu, Ursus932 napisał:

A to może fosforan pod pług ? Bo niestety siewnik bez podsiewacza 

Co sie uparłeś na ten pług? Ciężka talerzówka lub agregat i bedzie Ok. Ja dziś 6ha obornika tylko talerzówka na głęboko, wiosenna orka początkiem maja tylko mocnonprzesuszy glebę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co się uparłem 🤔 bo nie mam talerzówki 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ja nie zdążyłem zaorać na zimę bo brak czasu to obornik przemieszałem talerzówką i wiosną orka i też ok wyszło bo ładnie resztki po kuku na ziarno się rozłożyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

To wynajmij usluge, zaoranie hektara tez kosztuje, a orka teraz według mnie to masakrycznie wyruszysz ziemie.

Po orce trzeba jakiś agregat czy coś, ja jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości zabiegów względem maksymalizacji plonu. 

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Witam

Mam pytanie do doswiadczonych ludzi bo sam sieje kukurydze drugi raz. 

2 dni po siewie poszla zlewa no i oczywiscie uklepalo glebe... Jak kukurydza radzi sobie z takim zaklepaniem? Przebija sie? Gleba dosc lekka 3 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Dzieki bo juz sie balem ze przesiew a nasiona to tysiace... Ale i tak pewnie z 0.5 ha mi poplynelo bo jest tam jedna stroma gora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

raz mi zamuliło powschodzoną ,2,3 listki już miała ,przykryło na 3 do 5 cm i wyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Ok dzieki.

Czyli raczej nie ma co sie martwic. 

Ale ci co posiali teraz buraki to raczej nic z tego nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj