Polecane posty

tomek0808    6

Witam

Nie wiem jak u innych ale u mnie woj.kuj-pom,powiat wloclawski a dokladniej okolice Lubrańca nie padało już ok 2 miesiące nie licząc paru przelotych odadów kapusniaku ktory od razu wyparował.

Kukurydza mi pada,tzn jest duża na lepszej ziemi ale kolby prawie wcale,juz przewkitła i te pedzel;ki na kolbie sa suche brązowe.

Czy jest szansa że po deszczu gdyby cudem popadało kolba jeszcze urosnie czy zaschnie na amen i juz nic jej nie uratuje?Mam odmiane ambrosini-220.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to myślałeś że kolba od razu jest duża? Pędzelki zaschły i teraz kolba zacznie rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Tak mysle bo niżej gdzie jest sporo wilgoci kolby sa duze a na górkach nie ma prawie wcale,liście od dolu uschły, ale poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dril    0

mam pytanie odnoscnie plonu qq na mokro z hektara ile moze byc ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

ladniejsza byla bo wieksza urosla, jezeli chodzi o kolby to w tym roku sa po dwie i zaziarnione do konca.wody nie brakowalo w zadnej fazie rozwoju i teraz tez jest mokro kiedy nastepuje wypelnianie. tak jest u mnie i znajomi maja podobne zdanie i szacuja wyzsze plony. tylko to pewnie zadne pocieszenie bo ceny mokrej poleca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Napewno w tym roku więcej qq nie bedzie w wielu regionach w kraju były susze które spustoszyły plantacje kukurydzy u mnie tez jest nie za ciekawie kukurydza wytworzyła jedna kolbe a druga jakas malutka takze słabo ja to widze w poprzednich latach było po 2 nawet 3 dośc dobrze uziarnione w tym jakas porażka na dodatek miesiac nie padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Erving    0

Bardzo dobrą odmianą jest ES Archimedes. Na 4 klasie ziemi ma 3,5 m (mierzyłem) i miejscami po 2 kolby. Nr 1 COBORU 2010 Nr 2 2011 Nr 1 w 2012 na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

witam czy da się rozpoznać teraz czy kukurydza jet na ziarno czy na kiszonkę bo moja miała być na ziarno a jest dużo wyższa niż sąsiada która jest na ziarno? moja ma mniejsze kolby niż sąsiada a siana niemalże w tym samym terminie, jest bardzo wysoka.


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Jezeli ty wybrałeś wysoką odmiane, a twój sąsiad wybrał niską odmiane to pewnie tak jest jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

witam czy da się rozpoznać teraz czy kukurydza jet na ziarno czy na kiszonkę bo moja miała być na ziarno a jest dużo wyższa niż sąsiada która jest na ziarno? moja ma mniejsze kolby niż sąsiada a siana niemalże w tym samym terminie, jest bardzo wysoka.

 

 

Rożnicę w FAO, także obie to mogą być ziarnówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

ilu autorów tyle prognoz. Widziałem już 280, 380, 450 netto za tone ziarna przy 30%.

Trzeba poczekać jeszcze z miesiąc wtedy będą już bardziej szczegółowe i aktualne dane.


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj