Polecane posty

Bartek72511    81

Sól powinna być wysiana wcześniej aby wypukał się z niej chlor, który może uszkodzić kukurydzę. Bronowanie czy włókowanie jest stosowane w celu zatrzymania parowania i zatrzymania większej ilości wody w ziemi. Koszt tego jest nie duży bo jedynie paliwo którego też dużo nie idzie przy tej pracy a korzyści przy suchej wiośnie mogą być spore. Potem przed siewem rozsiewasz mocznik i agregat i siew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rojkow    0

Witam. Potrzebuję porady mam możliwość zakupu oto takich 3 odmian kukurydzy: ECO, Pioneer F58 oraz Pioneer Clarika którą wybrać na kiszonkę oraz jakiej klasy gleby są potrzebne do tych odmian??

 

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom69    0

panowie trzy trzeba koniecznie zaprawiac nasiona kukurydzy przeciw robalom i chorobom ijaki preparat proponujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Jeśli to nie ugór, to standardowa fabryczna zaprawa, zazwyczaj vitavax powinna wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Sól powinna być wysiana wcześniej aby wypukał się z niej chlor, który może uszkodzić kukurydzę. Bronowanie czy włókowanie jest stosowane w celu zatrzymania parowania i zatrzymania większej ilości wody w ziemi. Koszt tego jest nie duży bo jedynie paliwo którego też dużo nie idzie przy tej pracy a korzyści przy suchej wiośnie mogą być spore. Potem przed siewem rozsiewasz mocznik i agregat i siew :)

Jak dla mnie agregat przed siewem jest troche nie potrzebny chyba ze bierze na 5 cm. Nie mozna spulchniać ziemi głebiej aniżeli bedzie wykonany siew. Ja planuje 2 tygodnie przed siewem wysiac mocznik i sól i przebronowac te pole i na tym zakoncze uprawe nastepnie siew.

Ps: jeszcze w tamtym roku zarówno my jak i wszyscy inni rolnicy którzy sieja u nas kukurydze soł wysiewali bezpośrednio przed siewem i nigdy u nikogo nic sie nie działo z tego co obserwowałem. Dopiero niedawno sie doczytałem ze sól trzeba wysiac wczesniej i w tym roku pierwszy raz to bede praktykował ciekawe czy jakas różnica bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W takim przypadku zapomnij o skutecznym działaniu herbicydów doglebowych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W takim przypadku zapomnij o skutecznym działaniu herbicydów doglebowych.

Nie wiem czy do mnie to pisałeś i odnośnie czego to pisałeś ale jeśli do mnie to Ci powiem że od 3 lat stosujemy preparat adengo i przy technologi jaką Ci opisałem i bardzo go sobie chwale niczym innym nie chce pryskac. Zawsze pryskamy na 2-3 dzien po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Aby herbicydy doglebowe działały odpowiednio należy jest stosować stosunkowo wcześnie po ostatnich uprawach. W momencie wschodów takiego chwasta jak chwastnica pospolita ma ona korzeń o długości ok 20cm, wtedy herbicyd doglebowy nie żadnych szans na odpowiednie działanie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

2-3 tygodnie przed siewem nawozy i brona następnie siew ziemia jednak troche bedzie zruszona sądzisz że doglebówka nie zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Może nie zadziałać. Chwasty mają 2-3 tyg przewagi nad kukurydza i środkiem. To dużo, nawet bardzo dużo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam chcę dać pod kukurydze 100 kg mocznika przedsiewnie i w podsiewacz fosforan amonu 100 kg i sól potasowa150 kg czy będzie dobre naworzenie czy może lepiej sam fosforan w podsiewacz a sól przedsiewnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom69    0

witam w piotek wysialem pod kukurydze wapno granulowane i sol potasowo ale nie zdozylem zakryc ziemio i teraz sie zastanawiam czy ma to sens zakrywania bo napolu nic nie widac doradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gladiator    143

Witam sial ktoś z was kukurydze Inagua z Euralis ? Jeśli tak to proszę o opinie na ten temat ,dodam że u mnie będzie sana na 3 i 4 klasie gleby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stock    2

witam. siał ktoś LG 30.238. i Vitrasa ze smolic? proszę o opinię gdyż sieję pierwszy rok te odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam! Mam takie pytanie , czy nasiona z ubiegłego roku nadają się do siewu ??


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nadają sie jeśli je przechowywałeś w suchym miejscu ale najlepiej zrób test. Namocz bibułe i połóz ziarniaki jeśli skiełkują tzn że się nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam! Mam takie pytanie , czy nasiona z ubiegłego roku nadają się do siewu ??

Mi zostało dwa lata temu pół worka Pioneera i wysiałem w ubiegłym roku i wzeszło wszystko normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

F 58 Z TYCH odmian a jak masz możliwość wypróbować coś więcej to polecam Suanito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam co proponujecie zrobić, dzisiaj padła decyzja że uprawiam 3 ha pola ale tylko 1 rok i chcę tam zasiać qq co radzicie zrobić żeby nie wpędzać się w duże koszty i zebrać przyzwoity plon?

Aktualnie jest tam sciernisko i zaczyna się perz zielenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Witam

Czy można na jednym polu posiać qq FAO 220 i 270-280?

konkretnie są to odmiany silien i kadryl (podobno prawie to samo co ułan) a pole to V i VI klasa

Duża będzie różnica w dojrzewaniu? (zapowiada się duży niedobór wody w tym roku)

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

QQ najbardziej cierpni jak nie ma wody na przełomie czerwca i lipca. Mozna, ale czemu takie rozbieżnosci, jesli zbiór planowany jest w jednym terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj