Polecane posty

marcin2057    22

Witam, zamierzam w przyszłym roku zasiać kukurydze na kiszonkę lecz nigdy jej nie siałem i nie wiem jaki kawałek pola wybrać czy IV-V klasie lekkiej czy IV ciężkiej ( ił i glina). Planuje zasiać ponad 1ha, w tej chwili ma na jednym, polu zasiany jęczmień jary a na kolejnym mieszankę i ziemniaki, w zeszłym roku po żniwach pola były wapnowane. Co najlepiej zasiać po zboże zbóż tak aby można było wykorzystać wiosna na pasze dla krów i tak aby jeszcze można było zasiać kukurydze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jak masz braki paszy to żyto albo pszenżyto na kiszonke ale cudowną pasza to nie jest. A potem jak przyjdzie susza to kukurydza może być słaba. Jak masz wybór to zawsze siej kukurydzę na lżejszej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Ja już od paru lat sieję francuską kukurydzę. W Tym roku zasiałem saxxofon, rok temu chyba też.

Kukurydza wysoka, duża ilość ziaren w kolbie i bodajże 2-3 kolby. W poprzednim roku miałem QQ o wysokości ok 4 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najlepsza jest facelia, szczególnie gdybyś chciał posiać kukurydze w mulcz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

co możecie powiedziec na temat kukurydzy ricardinio z kws?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolo1977    0

Wnioski z tegorocznych zasiewów kukurydzy - odmiana Vitras - najlepsza u mnie i będzie siana w przyszły roku, Electra z saaten union - troche mniejsza od vitrasa ale też godna polecenia, trochę subito od znajomego- jednak najmniejsza i juz raczej się nie skuszę na nią. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Poczekaj az sie kolba wykształci i zbierzesz ta qq :) U nas Vitras na początku najlepiej wyglądał, widocznie dobrze znosił chłód. Teraz najwyższe jest Subito, zaraz potem A98, ale właściwe odczucia to dopiero w połowie września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas największa A98 potem drim z syngenty a najmniejszy cyrkon. Z tym że drim jest wcześniejszy od pozostałych i możliwe że cyrkon ją dogoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolo1977    0

Pawel20 - dobrze mówisz- myślę że we wrześniu gros z nas podzieli sie swoimi uwagami odnośnie doboru odmian. Sam jestem ciekawy jaka kolbę będzie miał vitras. Odnośnie subito- myślę że problemem u mnie jest to że nasiona nie byly oryginalne... :wacko:

Edytowano przez karolo1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

@ mich18 miałem ricardinio w poprzednim sezonie, w tym też mam. Dobrze wychodzi na ziemiach w dobrej kulturze, nie znosi gleb zimnych w początkowej fazie wegetacji, muszę ją traktować fosforem za każdym razem, w tym roku odkryłem też, że kwaśne ziemie też jej nie pasują, tyle z minusów.

Jak już przejdzie korzystnie początkową fazę to daje na prawdę ładny plon, w zeszłym roku właśnie ricardinio plonowała mi najlepiej, wilgotność ziarna też byłą dobra.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

No własnie ta odmiana nie lubi gleb zimnych bo 3 razy pryskałem odżywką z fosforem bo robiła się fioletowa,ale teraz jest piękna.

  • Like 1

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

ktoś siał kukurydze Borelli i Koenixx? prosze o opinie osoby które wiedza cos o tych odmianach na własnym przykładzie z zeszłego roku....


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Witam :) Już za jakiś miesiąc może nawet wcześniej niektórzy wjadą w pole kosić kukurydzę na kiszonkę :D W tym temacie możecie pochwalić się ile macie ha qq ? jakim sprzętem będziecie kosić, wozić i ubijać :) Jakie macie odmiany ? Na kiedy planujecie kosić ? Ja z wujkiem planujemy jak co roku na początku września :P Niektórzy już koszą qq ale to na zielonkę dla bydła


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrursus95    14

To ja zaczne :D

Kukurydzy w tym roku mam 7 ha kukurydzy,

Kosić będzie jak co roku Mengele Mammut 6800, a wozić będą 2x Case 1255xl z rozrzutnikami 10t lub Case 1455xl i Case maxxum 5150 z takimi samymi rozrzutnikami.

Ubijać w tym roku będzie na pewno Valtra A83 & Stoll F15 i New Holland TD5030 & Agromasz Ł-106.

Odmiany już nie pamiętam.

Kosić będą po 20 września.


ZAKAZ WYNOSZENIA MOICH ZDJĘĆ BEZ MOJEJ ZGODY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeutzM610    0

A wiec tak ja kukurydzy mam 8ha i będę ja kosił po 25 września Claas'em 830&champion 345.

Woził będę DF M610+ przyczepa samozbierającą (trzeba jeszcze kupić <_< ). Farmer 10244 C1+ Cynkomet 8t

Fendt 311LSA + warfama 6t

Deptać będę ladowarka DF 30.7, Farmer F8244 C2, Zetor 7011.

Odmianty to: Pioneer A79 i F58

Myślę ze pójdzie tak samo sprawnie jak w zeszłym roku :) .

Edytowano przez DeutzM610

Robimy tym co mamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

u siebie będe kosił 2.5ha u wujka też tyle czyli razem jakieś 5 ha będzie koszone new holland td5030 + sieczkarnia unia foko + przyczepa metal fach na pryzmie new holland td80d +metal fach w tym roku pewnie zaczniemy na początku września bo susza strasznie dopija nam kukurydzę teraz gdyby padały deszcze to by jeszcze odżyła i chociaż w kolbe by ładowała i tak juz pożniwach jestem tydzień to niech pada ile chce ;) my juz od tygodnia ukaszamy dla bydła bo nie ma na co wypóścić wszytsko wyschło ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

No to ja napiszę jak to będzie wyglądać u wujka :) kosić pewnie będzie: Ursus C-360 + Kemper Sprinter :) wozić: Ursus 3512 + Pol-Mot Warfama T-604 , Ursus C-330 + Rozrzutnik :P Ubijać i rozgarnywać turem pryzmę będzie: Farmer F-9258 TE :D w tym roku wujek posiał ponad 5 ha kukurydzy z czego ponad 3,5 ha idzie na kiszonkę a reszta na ścięcie na zielono dla bydła. Odmiany to: San i Bzura. Ja przewiduje koszenie na początek września


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to tak.W tym roku zasiane 6 ha kukurydzy,kosić będzie Ursus-C360-3P razem z sieczkarnią fella mh30.Wozić Ursus 902,a ubijać kolejny ursus 902.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco10014    0

U mnie 6 ha kosił będę exsapic po 10 września a ronaldinio po 25 września Mengele sf 5000 transport M-F 592+ Warfama N-266 8t i Pol-mot 8014 z przyczepą Mengele a na pryzmie Pol-mot 10014 z ładowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

A więc tak kukurydzy w tym roku mam 75ha wszystko na kiszonkę idzię. Planuje tak gdzieś koło 20 września wjechac.

Zestaw to:

sieczkarnia

-Claas Jaguar 900

wożą

-Claas Arion 640 cebis + Quantum 5700s

-Fendt 410 vario + Pottinger EUROPROFI 4500 D

-New Holland T6090pc + Pottinger TORRO 5100 D

-New Holland t6020 plus + Pottinger TORRO 5100 D

Ubijają

-New holland t5060+ Quicke 45

-JCB 535-95

- NEw Holland t6050 plus


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerx    1

buran to przeszłośc siałem ją ale teraz widze ze to nieporozumienie za krótki okres wegetaci w tym roku zasiałem subito dzień a noc o metr większa i kolba dużo większa choć gęsciej zasiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj