wojtas

Expose premiera...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matiboos    28

Ja uważam, że powinno się zlikwidować zasiłki. Krus powinien być powiedzmy od 6-8 ha (przy np. ogrodnictwie od mniejszego areau), osoby które mają mniej ziemni i tak się z niej nie utrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiem o tym-dlatego więc piszę że coś się wymyśli-nawet Hitler pisał o Polakach że to pomysłowy naród :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@jaro ustawę to rząd może przeforsować ale co z tego jeśli nie będzie zgodna z prawem UE. Zastanie później zaskarżona a Państwo będzie musiało oddać bezprawnie zabrane podatki.

Nie wyobrażam sobie aby nie było możliwe w rolnictwie przejść na zasady ogólne. W takim wypadku nie miało by sensu wprowadzenia rachunkowości, lepiej by było podwyższyć podatek gruntowy.

 

Co do "wątpię bo wtedy żaden rolnik nie płaciłby podatku a chyba jednak o to chodzi aby płacić-nie ?" nie zgodzę się z tobą.

A oto dlaczego

 

"Zada ktoś pytanie: czy warto przeprowadzać tę operację, żeby nie otrzymać prawdopodobnie nic (albo prawie nic) z wpływów podatkowych? I tu dotykamy sedna problemu: bezpośrednio operacja ta przyniesie w sumie niewiele pieniędzy. Pośrednio – dużo, ponieważ podatek dochodowy, zwłaszcza od grup pierwszej i drugiej, zrodzi „popyt” na udokumentowanie fakturami zakupu towarów i usług.

 

Dziś większość obrotów z tego tytułu jest poza jakąkolwiek ewidencją, czyli również poza opodatkowaniem zarówno VAT, jak i podatkiem dochodowym. To od dostawców i usługobiorców na rzecz rolników, zwłaszcza z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, tracimy dziś i będziemy tracić bezpośrednie istotne wpływy budżetowe. To jest właśnie najważniejszą misją tej operacji. Różnie szacuje się skalę nieopodatkowanej (VAT oraz podatkiem dochodowym) sprzedaży na rzecz producentów rolnych. Najostrożniejsze szacunki utraconych wpływów zamykają się kwotą co najmniej 7 mld zł rocznie, a sądzimy, że jest to znacznie więcej. Nie jest to nawet sensu stricte szara strefa, lecz skutek luki w systemie podatkowym."

 

źródło: http://www.rp.pl/art...ictwie.html?p=2


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najpierw niech będą przepisy , a potem będziemy myśleć jak ich obejść. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z tymi reformami nie pójdzie im tak łatwo jest bardzo dużo gospodarstw poniżej 10ha które są prowadzone na zasadzie zasiał sprzątnoł wzioł dopłaty nie mające żadnej hodowli. Utrzymujące się z emerytury dziadków i tego co zarobią na czarno. Ludzie ci płacą podatek rolny i krus. A po tych zmianach nie zapłacą nic bo gospodarstwo nie przynosi żadnego dochodu jeszcze gmina będzie musiała im zasiłek wypłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Zapowiedzieć radykalne zmiany to jedno ,ale wprowadzić je w życie to drugie .Jestem ciekaw czy PSL poprze likwidację KRUS i wrzucenie nas do ZUS-u .Plany ambitne ,ale co będzie z Koalicją PO &PSL jak zechcą zlikwidować KRUS ?-tego nie wiedzą nawet najstarsi Apacze .

 

PSL zgodzi się na wszystko co zechce PO byleby tylko zachować swoje ciepłe posadki, jeżeli nie wypali to i tak powiedzą że to było za rządów Tuska a nie Pawlaka bo oni przecierz tylko koalicjantem byli.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że któryś poseł z PSL-u zna realia polskiej wsi i pomoże stworzyć system w którym składki nie zwiększą się kilkukrotnie, a nasze emerytury (jeżeli ich doczekamy jako rolnicy) będą chociarz dwa razy większe niż naszych rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Najbardziej jak zwykle ucierpią lasy :D .Druga sprawa-nadmierny fiskalizm nigdy na dłuższą metę nie pomagał kondycji finansowej państwa-może zamiast koncentrować się na na owych "co najmniej 7 miliardach złotych" z których zrobi się co najwyżej 3,5 miliarda lepiej zastanowić się co zrobić aby nie musieć rozpaczliwie owych 7 miliardów potrzebować.

"ustawę to rząd może przeforsować ale co z tego jeśli nie będzie zgodna z prawem UE. Zastanie później zaskarżona a Państwo będzie musiało oddać bezprawnie zabrane podatki."-np.powoli w ratach i z godnością ...za jakiś czas :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpz    0

No panowie jeśli wypali ta reforma,to jest to początek końca PSL-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

na początek proponowałbym obcięcie o połowę pensji premiera oraz wszystkich urzędników w randze ministra. niech przykład cięć idzie z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

troche niski prog bo co to jest te 6 ha powinno byc 20-50 i wiecej

dlaczego niski? deczko ponad 10 ha to średnia krajowa,

odsetek gospodarstw

 

o powierzchni użytków rolnych 15 ha i więcej wynosi zaledwie 9%, podczas gdy

odsetek gospodarstw najmniejszych, o powierzchni 0-5 ha, wynosi prawie 70%;

cytat z wyników spisu rolnego 2010 ;) prawie 3/4 ma to w nosie

teraz będą gospodarstwa do 6ha, 14,99ha i duże :lol:

 

Mnie najbardziej niepokoi wprowadzenie podatku dochodowego...

mam taki od 4 lat i jakoś żyję, po prostu trzeba zacząć ostro liczyć, amortyzację, koszt produkcji, szkolenia itp.

 

mi się właśnie wydaję że chcą wykończyć tych co mają 25-50 ha. przecież wyraźnie było powiedziane że cała składka

jak się będziesz rozwijał i przedstawiał ujemny, zerowy lub znikomy dochód ( nie pamiętam do jakiej stawki) to nie płacisz składek zdrowotno-emerytalnych!!!

 

Należy podkreślić że środki unijne (dopłaty, prow itp.) nie będą wliczana do przychodu rolnika ( jak się nie mylę to UE zabrania nakładania danin publicznych na środki UE).

zgadzam się z tym

 

Rachunkowość pozwoli określić kto jest rolnikiem a kto już przedsiębiorcą rolnym.

Bo obecnie mąż i żona mają razem 100ha i są gospodarstwem! a nie przedsiębiorstwem

 

No dobra- piszesz o dochodzie żeby go opodatkować-nie ma co ukrywać że większość rolników ma też kredyty które to trzeba spłacać-jak to potraktować ?Jako rozchód ?

Kredyt doliczasz do kosztów, więc zmniejsza się zysk, leasing, wynajem już nie podlegają tej regule.

 

po trzecie głosować na chłopów

na te kurwiki z logo koniczynki co sprzedadzą się każdemu?

 

po czwarte należy się zrzeszać tylko silne związki zawodowe rolników obronią pozycje rolników {przykład Francja}

brawo z tym się całkowicie zgadzam

 

no ale powiedzcie ja np mam 16 ha i powolutku chciałbym się rozwijać, bo w mieście też nie bardzo jest czego szukać, bardzo mało ofert pracy nie mówiąc już o pracy z której dało by się jakoś wyżyć

tak jeśli się rozwijasz masz wydatki na rozwój to masz mały dochód więc dasz radę, w przypadku jakbyś się nie rozwijał to masz przerypane

 

reforma składki zdrowotnej musi być i tyle, ale wydaje mi się że to chyba nie będa jakies kolosalne kwoty.

reforma niech się zacznie od solidnej reformy finansów służby zdrowia, a następnie podziały kasy, niech ZUS, KRUS, NFZ i reszta nie stawia pałaców za naszą kasę!!! na tym są pieniądze do zaoszczędzenia.

 

Poza tym jak już wprowadzą podatek dochodowy w rolnictwie to jestem ciekaw jak rozwiążą sprawę pomocy społecznej, bo znając życie Ci do ok. 10-15ha będą mieli dochód mniejszy niż 504zł/osobę i mogą się ubiegać o pomoc z MOP-su?

Tak bo Ci się będzie należał, tak samo możesz wszystkich w domu zarejestrować jako bezrobotnych a sam płacić składkę

 

@jaro ustawę to rząd może przeforsować ale co z tego jeśli nie będzie zgodna z prawem UE. Zastanie później zaskarżona a Państwo będzie musiało oddać bezprawnie zabrane podatki.

zachód już jest na odpowiedniku ZUSu ;)

 

Najbardziej jak zwykle ucierpią lasy :D

rozwiń myśl za głupi jestem ab ją zrozumieć :D

 

nadmierny fiskalizm nigdy na dłuższą metę nie pomagał kondycji finansowej państwa

dokładnie przez ostatnie 4 lata gospodarka dlatego sobie tak dobrze radziła bo nikt jej nie przeszkadzał (czytaj rząd)

 

w związku z tym, że zastosowałem podkreślenie i pochylenie, czasami wyskakują emotki bez potrzeby!!!

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys kiedys bylo tak ze osoba bedaca w rzadzie musiala byc majetna i traktowala to jako cos dodatkowego a przy okazji chec zrobienia czegos dobrego dla kraju... teraz jest inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

czemu tak wszyscy płaczecie? zabiorą wam ulgę w postaci krusu i już świat jest zły? no śmiać mi się chce ;) zobaczcie ile płaci dziś przedsiębiorca za siebie i za każdego pracownika ZUSu - jest to ok 900zł miesięcznie. Rolnik (uśredniając różne powierzchnie) ok 200-300zł/mc. KRUS był i jest ulgą z którą rolnik za bardzo się przyzwyczaił i teraz traktuje jak konstytucyjny przywilej ktorego bedzie bronił kosą do upadłego! Nie ma co kryć że czasy są ciężkie. Trzeba reform! Cięcia również są potrzebne, żebyśmy nie pękli jak grecy czy irlandia. Zrozumcie że świat wisi w powietrzu. Wiem że to nie my wywolalismy ten wszechobecny 'kryzys', ale w dobie powszechnej globalizacji, przyjdzie nam za za niego po części zapłacić. Jesteśmy w tej machinie chcąc nie chcąc. Nie jestem za a nawet przeciw, próbuje tylko zrozumieć niektóre plany obecnego rządu, mając jakieś tam pojęcie o otaczającym świecie.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ciekawi mnie tylko czy te naliczanie składek emerytalnych opartych na powierzchni gospodarstwa to będzie tyczyć się wartości wyrażonych w ha fizycznych czy przeliczeniowych bo nie ukrywajmy będzie to miało kolosalne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dla uściślenia :) wszelkie "ha" pojawiające się w expose to ha przeliczeniowe, bo cały czas takimi operuje KRUS (info od pracownika KRUS), już wcześniej były przymiarki do takich "ataków na rolnika", ale upadały i opierały się na ha przeliczeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Tak jest wprowadzić reformę rolną! Po wsi przejdzie się trójka przedstawicieli jeden z ARiMR, jeden z ODR, jeden z Izby Rolniczej i ocenią które gospodarstwo jest przyszłościowe jak nie rokuje szans na rozwój to czerwony krzyżyk na bramie i koniec dopłat, wylot z KRUSU, zamiast podatku rolnego podatek od nieruchomości itd. Na początek wszystkie gospodarstwa do 50 ha do przeglądu. Musi być wizja Polskiego rolnictwa duże prężne gospodarstwa a nie jakieś popierdółki na kilku ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tutaj jest cos o składkach

http://niezalezna.pl/19142-expose-tuska-zaplacimy-za-ostatnie-4-lata

 

- Rolnictwo

 

Od lutego 2012 r. ma zmienić się system pobierania składki zdrowotnej dla rolników - za najbiedniejszych nadal będzie płacić państwo (gospodarstwa do 6 ha), przy gospodarstwach od 6 ha do 15 ha - rolnik zapłaci połowę składki, czyli 18 zł miesięcznie, a pow. 15 ha - pełną składkę - 36 zł. Rolnicy zyskają możliwość częściowego odpisania składki od podatku.

 

Rząd proponuje wprowadzenie rachunkowości w gospodarstwach rolnych od 2013 r., a następnie opodatkowanie gospodarstw rolnych w zależności od odchodów. W pespektywie rząd przewiduje likwidację podatku rolnego możliwość odejścia od KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Najbardziej jak zwykle ucierpią lasy :D

rozwiń myśl za głupi jestem ab ją zrozumieć :D

 

-co tu jest do rozwijania-papiery,papiery a z czego się papier robi ?-a ja głupi przed papierami na wieś nawiałem :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Najbardziej jak zwykle ucierpią lasy

rozwiń myśl za głupi jestem ab ją zrozumieć

 

Lasy ucierpia bo zapisza setki niepotrzebnych kartek papieru ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Tak jest wprowadzić reformę rolną! Po wsi przejdzie się trójka przedstawicieli jeden z ARiMR, jeden z ODR, jeden z Izby Rolniczej i ocenią które gospodarstwo jest przyszłościowe jak nie rokuje szans na rozwój to czerwony krzyżyk na bramie i koniec dopłat, wylot z KRUSU, zamiast podatku rolnego podatek od nieruchomości itd. Na początek wszystkie gospodarstwa do 50 ha do przeglądu. Musi być wizja Polskiego rolnictwa duże prężne gospodarstwa a nie jakieś popierdółki na kilku ha

To pierwsze skreślmy twoje ;[ a później zróbmy 100 letni okres przejściowy :D

zobacz ile mają średnio gosp na zachodzie!!! czasami jest tak, że mlody się wykształci ma chęć i ochotę na rozwój do tego możliwości bo ziemie dostanie po wujkach ciotkach, dziadkach i co skreślisz takiego?

kryssr nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

tutaj jest cos o składkach

http://niezalezna.pl...ostatnie-4-lata

 

- Rolnictwo

 

Od lutego 2012 r. ma zmienić się system pobierania składki zdrowotnej dla rolników - za najbiedniejszych nadal będzie płacić państwo (gospodarstwa do 6 ha), przy gospodarstwach od 6 ha do 15 ha - rolnik zapłaci połowę składki, czyli 18 zł miesięcznie, a pow. 15 ha - pełną składkę - 36 zł. Rolnicy zyskają możliwość częściowego odpisania składki od podatku.

 

Rząd proponuje wprowadzenie rachunkowości w gospodarstwach rolnych od 2013 r., a następnie opodatkowanie gospodarstw rolnych w zależności od odchodów. W pespektywie rząd przewiduje likwidację podatku rolnego możliwość odejścia od KRUS.

 

W 2012r. będzie można odpisać część składki z podatku rolnego??? Bo jeśli nie to z czego.

Tylko jest jeden problem z czego ja mam sobie odpisać tę składkę jeśli do połowy 2013r. wyzerowałem sobie podatek rolny???:unsure:

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj