tomuss17

MF 3095 Brak przednigo napędu

Polecane posty

Marcin79    3

Na żadnej tarczce nie mam ząbków wszystkie poleciały. Sprężynki kólka i seger są od czegoś innego (znając życie skończe romontować jedno popsuje się następne). Muszę poszukać lepiej bo na alegro ale nie mogą znaleźć. Szukałem tarczki sprzęgła tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Tak nawiasem mówiąc dobrze by było zdjąć pokrywę boczną z elektrozaworami od EHR i spawdzić czy te części nie wypadły z pozostałych mechanizmów tylnego mostu np. lożyskowania wałka przkazującego napęd na WOM, czy hamulca ręcznego.Czasami fragmenty tarczy ręcznego potrafą uszkodzić przedni napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Będę musiał ale na razie szukam tych tarczek i najtańsze znalazłem w Korbankach po 160/szt. Jakby mógł mi podać ktoś gdzie mogę taniej kupić to byłbym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12

Będę musiał ale na razie szukam tych tarczek i najtańsze znalazłem w Korbankach po 160/szt. Jakby mógł mi podać ktoś gdzie mogę taniej kupić to byłbym wdzieczny

http://allegro.pl/tarczka-cierna-przedniego-napedu-massey-ferguson-i1888749120.html ale nie jestem pewny czekaj na jakiegoś mądrogłowego na bank ci powie a przed rozbiórką coś nie dzialało np wom lub "basia rączkowska"? czy niestety bedziesz musiał robic maly przegląd tyleniego mostu

Edytowano przez tomuss17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Wszystko świetnie tylko moja tarczka miała zębki 6 szt na każdej po zewnątrz które się utrąciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

A tak nawiasem mówiąc to hamulec ręczny nie działa mi od kupna ciągnika ok.2 lata i wałek przekaźnika też mi się czasem wyłanczał bo zapalała mi się kontrolkA od filtra hydrauliki czerwona ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

to zacznij zdać o MF albo zbieraj kasę. Zmień olej filtry. Od ręcznego albo linka poszła albo tarczki zjechane. Odnosnie tarczek od przedniego napędu to są 4 ich numer katalogowy to 3616400M2.

 

http://www.google.pl/search?q=3616400M2&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

 

a te bez zębów na zewnątrz mają numer 3384488M1 i tez są 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Wielkie dzięki za pomoc z tym nr katalogowym już zamawiam.

Mirro pisał o pokrywie bocznej z elektozaworami od EHR ale nie wiem gdzie tego szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Czy to ta płyta co wchodzą w nią te dwie gałki od biegów?

Jak zobaczyć czy tarczka od hamulca ręcznego jest zjechana czy popsuta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomuss17    12

Czy to ta płyta co wchodzą w nią te dwie gałki od biegów?

Jak zobaczyć czy tarczka od hamulca ręcznego jest zjechana czy popsuta?

nie nie kolego p0iszesz jedno wykluczasz drugie jeśli sam piszesz "od biegów" to pewnie jest od skrzyni biegów a dokładniej chodzi o tą po drugiej stronie z elektrozaworami od podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin79    3

Przejrzałem instrukcję i pasuje mi że sprężynki które znalazłem i kulkę są od widelców zmiany biegów. Czy można to sprawdzić odkręcając pokrywę w którą wchodzą gałki od biegów? Czy jestem w stanie zrobić to sam, czy się nie brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Witam

Mam taki problem w MF 3095 nie działa przedni napęd i blokada na przednie koła tył jest ok frezy są ok na wałku słychac coś tak jak by przeskakiwało po naciśnięciu blokady ciągną oba koła ale z przeodu po naciśnięciu koła ruszą tak z 1/8 obrotu koła i się wyłączą i tak w kółko a tył cały czas ciągnie co może być przyczyną

Edytowano przez Szymek123

Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Witam. Panowie przeczytałem wasze posty,w mojm massey Ferguson 3070 zakończyłel pracę na jesień i wszystko było ok. Na wiosnę ruszam w pole i okazało się włączam przedni napęd, kontrolka się świeci a przedni most nie ciągnie. Nadmieniam, że jak się rozgrzejcie olej w skrzyni to ciężko chodzi na wolnych obrotach,a podnośnik ledwie podnosi. Trzeba dodać gazu... Proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Zacięty elektrozawór w pozycji otwarte, zerwane tarczki sprzęgła napędu, zsunięta tuleja wału napędowego, rozwalony przedni dyfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
8 godzin temu, pawełsz napisał:

Witam. Panowie przeczytałem wasze posty,w mojm massey Ferguson 3070 zakończyłel pracę na jesień i wszystko było ok. Na wiosnę ruszam w pole i okazało się włączam przedni napęd, kontrolka się świeci a przedni most nie ciągnie. Nadmieniam, że jak się rozgrzejcie olej w skrzyni to ciężko chodzi na wolnych obrotach,a podnośnik ledwie podnosi. Trzeba dodać gazu... Proszę o porady

Podepnij na początek manometr to wiele zmieni w poradach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Należy podpiąć manometr na deklu od pompy hydraulicznej, czy pokarze ciśnienie pompy,oczywiście na rozgrzanym oleju. Ile powinno wynieść ciśnienie na zegarze i czy to może mieć wpływ na załączanie sprzęgła od przedniego napędu... Ja wyżej pisałem jak się rozgrzejcie to ciężko kierownica się kręci na wolnych obrotach, podnośnik ni może np. Agregatu dźwignąć trzeba dać gazu... Kontrolka od zpchania filtra ni świeci... Proszę o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Po włączeniu przedniego napędu spadek ciśnienia na magistrali. Włączenie przycisku powoduje odcięcie dopływu oleju do sprzęgła napędu. Czyli niedomykający sie zawór. Jeżeli spadek następuje po wyłączeniu napędu to na 99% ucieka olej na uszczelniaczach doprowadzających ulej do kosza sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Dzięki za podpowiedź. A gdzie znajduje się elektro zawór, który to jest. Należ go odkręcić, i go wyczyścić. Manometr wpiąć w dekiel od pompy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Drugi od dołu w rzędzie zaworów przy deklu skrzyni, prawa strona. 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawełsz    0

Mirro,przeglądałem allegro odnośnie tego manometru i

mam jeszcze pytanko. A ten manometr do pomiaru ciśnienia to w jaki złącze ma być wyposażony aby pasował do końcówek w massey Ferguson, np. Na deklu od pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj