Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@deer w jakich workach? Cena okazyjna. :blink: Jaka ilość?

jakub16    118

Dziś dostałem ofertę:

-Saletra amonowa 770 zł/t

-Saletrzak 700 zł/t

-Lubofoska 750 zł/t

Wiadomość z agroFakt.pl

LeF    24

U mnie w okolicy (kujawsko-pomorskie, powiat żniński) ceny kształtują się następująco:

Saletra z Anwilu 810 zł/t

Mocznik 1030 zł/t

Ta sama saletra lecz w Chemirolu 825 zł/t

Yary 8-15-30 nikt nie ma dostępnej.

lukotek    3

LECHPOL z Szubina oferował saletrę po 725PLN netto

Oglądał ktoś WYDARZENIA na Polsacie??

mówili o POLICACH - że Państwo wpompuje 150 000 000 PLN w zakład celem uratowania 3000 miejsc pracy

a zadłużenie zakładu sięga 325 000 000 PLN

milanreal1    290

LECHPOL z Szubina oferował saletrę po 725PLN netto

Oglądał ktoś WYDARZENIA na Polsacie??

mówili o POLICACH - że Państwo wpompuje 150 000 000 PLN w zakład celem uratowania 3000 miejsc pracy

a zadłużenie zakładu sięga 325 000 000 PLN

Tak,tak wczoraj w rmf mówili... No i przetrwają złodzieje...

Mathieu92    112

Oglądałem wydarzenia. Oczywiście o wszystkim była mowa tylko nie o złodziejskiej polityce Polic wobec rolników. Gdyby w tamtym roku spuścili nieco z tonu to na pewno nie było by tych pustek w kasie. A tak masa pieniędzy będzie wpompowana w takiego molocha którego przyszłość jest nie pewna.

xsc    54

no i co nam rolnika to da? Dobrze, ze dotuja bo przynajmniej bedzemy mogli kupic polski nawoz. Zaloze sie, ze jakby police upadly to YARA juz nie bedzie taka tania:/

iron    394

rolników to nikt nie wspierał jak nawozy miały ceny z kosmosu a teraz złodziejom jeszcze pomagac będą

oFsik    30

@Lukotek proste-pomagają biednym robotnikom a rolnikom poco przecież w oczach wyborców rolnik to ma tak dobrze dopłaty z unii dostaje w polu samo rośnie i git majonez :lol:

MartineZ    14

lukotek kasa za paliwo napewo bedzie bo to jest obowiazek gminy....nie dostaniemy jej w tym roku ale dostaniemy :lol:

lukotek    3

jaki obowiązek gminy - gmina jest tylko wykonawcą tego roszczenia - obowiązek to jest odgórny - ale zanim wszystko spłynie to dłuuuuuuuga droga

gmina wysyła zapotrzebowanie a następnie pieniądze spływają do gminy i rozpoczyna się wypłata - tylko zanim spłyną to trochę trwa bo coraz więcej rolników zaczęło korzystać ze zwrotu akcyzy a na ten rok było zaplanowane 500 mln PLN a już w I- terminie zwrotu czyli w kwietniu wykorzystano ponad 350 mln PLN tak więc siłą rzeczy pieniędzy na zwrot akcyzy zbrakło bo URZĘDASY nie chcieli słuchać jak mówiono że potrzeba będzie ponad 700 mln PLN - trudno się mówi a sam fakt że za zwłokę dostaniemy odsetki ustawowe to jakiś plus tylko ciekawe skąd na te odsetki wezmą - nie chcę być proroczy ale oby nie okazało się że w przyszłym roku stawka zwrotu będzie mniejsza !!! ciekawe czy uwzględnią w przyszłym roku wzrost cen paliwa który zapowiadany jest na początek roku????

dobra koniec tego bo zaraz %% dostanę za zboczenie z tematu

ogólnie BRAK polskiego azotu na rynku - produkcja podobno idzie na poziomie 25-30 % siły produkcyjnej

YARA CAN - b.b. - 670 PLN netto

MartineZ    14

lukotek masz racje ze to wina urzedasow...ale gminy sa wykanawca jezeli chodzi o wyplacenie pieniedzy a musza wyplacic kase bo prawo nie dziala wstecz i nie moga teraz wycofac sie z tego.jedyne co moga zrobic to ograniczyc zwrot na przyszly rok...

jestem tylko ciekawy kiedy rolnik dostanie kase ktora zostala mu obiecana i znowu musi na nia czekac...jak zawsze rolnik na koncu...

jak nie kijem to pala - taki ustroj polityczny panuje w Polsce :lol:

lukotek    3

i jak wcześniej pisałem od dzisiaj znowu podwyżka nawozów o 20 - 30 PLN / t

mocznik 1 020PLN brutto

saletra 820 PLN brutto

saletrzak 780 PLN brutto

szynszyl    0

no i co nam rolnika to da? Dobrze, ze dotuja bo przynajmniej bedzemy mogli kupic polski nawoz. Zaloze sie, ze jakby police upadly to YARA juz nie bedzie taka tania:/

Police to pewnie jest spółka skr. panst.czyli jest panstwowe ,a kto odpowiada za działanie na szkode zaĸladu i panstwa? zarzad do ktorego powinny miec pretęsje zwalniani pracownicy, Złodziejska polityka zarządu doprowadzila do tego że zaĸlad kuleje,chcieli się dorobić za pieniądze z doplat Polskiego rolnika ,a dotowac niemców.A potem się mówi że Polscy rolnicy to mają dobrze, bo dostają doplaty.K...wa te doplaty zabierają takie sk...syny z polic działający być może na rzecz zagranicznych firm, celem wyeliminowania polskiej fabryki z rynku.Gdzie jest nasze PSL ,nie widzą polityki złodziejskiego zarządu,a może mają tam swoje udziały w tym bałaganie.

lukotek    3

pragnę tu zauważyć że ilekroć PSL dochodzi do władzy - zaczyna współrządzić to SYTUACJA POLSKIEGO ROLNICTWA staje na skraju opłacalności - tak było jest i pewnie będzie

Filipo    4

Dzisiaj dostałem saletre z puław za 780/t. I dostałem saletre w nowych workach takich mniejszych.(chodzi o worki 50kg.)

Niewiecie czasami po ile na dzien dzisiejszy stoi kizeryt????????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się