Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychrol    171
30 minut temu, staszek131415 napisał:

Tak się zapytam po co wam nawozy teraz?

Ty sobie jaja robisz czy serio pytasz ?

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No serio rolnicy narzekają że nie mają kasy a nawozy kupują w momencie podwyżek i okresie kiedy nie są potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
Mój sąsiad też ma takie podejście jak Staszek kupuję przed samym siewem. Ja natomiast lubię mieć na składzie u siebie w garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dużo takich rolników ja nikomu nie broni,ę tylko ten pieniądz nie pracuje w tym czasie a wubiegłym roku kto czekał do wiosny miał taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja pobrałem prawie 30 próbek gleby i w tym roku zrobię sobie redukcję nawóz. Ale zakupy też wiosna, bo już dużo drożej chyba nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
oby nie bo aż boje sie o cene u siebie na skladzie zapytać

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Zamówione wcześniej, w tym tyg dostawa. Wyczysciłem plac ale i tak za mało, resztę saletry dokupie na ostatnią chwile i zobaczymy ile dołoże


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Obawiam sie ze ceny w grudniu moga tez podskoczyc z racji wyplacania reszty doplat ale niekoniecznie. Miejmy nadzieje ze na tym sie zatrzyma. Saletra juz zaczyna sie od 1200 brutto. Z kilka ładnych lat temu placilem 1500 na wiosnę. Dobrze ze latem udalo sie kupić saletre i rsm ponizej tysiaka i poifoske 6 po 145. Jedynie zostaje mi dokupic z 600 kg Polidapu i 600 kg saletry jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

No serio rolnicy narzekają że nie mają kasy a nawozy kupują w momencie podwyżek i okresie kiedy nie są potrzebne

Taki przykład na saletrze.  Kupowałem w lipcu po 900 za tonę. Jak na wiosnę będziesz miał taka cenę to poczta Ci flaszkę wyśle 😉 Jak ktos ma gotówkę to czemu ma nie kupować teraz chociaz teraz to już guzik nie interes bo ceny tak poszły do góry ze masakra. Więc wolałem sobie kupić w lipcu i sierpniu niż mam  modlić się do wiosny zeby ceny spadły

Edytowano przez krzychrol
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja chociaż zaoszczędziłem na ultrze gdy kupując pod rzepak zamówiłem tyle towaru że na wiosnę mi wystarczy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
U mnie po pobraniu próbek, zrezygnowałem wogóle z fosforu bo wszędzie miałem bardzo wysoko a mało potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Lepiej zmniejszyć dawkę a dawać cały czas wg mnie. W farmerze jest wywiad z jakąś grubszą rybą z azotów pod tytułem : Taniej nie będzie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

A co mają pisać? Tak samo że zbożem że drożej też już nie będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecik2012    5

Ja mam zawsze coś pod dachem. Sprzedane zboże, sprzedana kukurydza to pod dach idą nawozy. Myślicie że na wiosnę będą tańsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zaksan w ampol merol 1120 netto i towaru nie ma, dopiero na połowę grudnia mógłby być a na lokalnym składzie 1060 netto i mają na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocianov90    15
11 godzin temu, staszek131415 napisał:

Tak się zapytam po co wam nawozy teraz?

Czyli uważasz, że kupując saletrę po 800 zł netto/t w żniwa (na 8-10 miesięcy przed jej wysiewem) niepotrzebnie ją kupiłem?? Najlepiej kupić 1 marca po 1300 zł/t, co?

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko fajnie ale u mnie nie ma saletry w lato bo po co ma rolnik kupić tanio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ceny z dzis

zaksan 1120 netto

sol potasowa 1410 netto

korn kali 1150 netto

dla porownania  17.10

zaksan 1120 brutto

sol potasowa 1390 brutto

kali 1135 brutto


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
9 minut temu, gustaww napisał:

wszystko fajnie ale u mnie nie ma saletry w lato bo po co ma rolnik kupić tanio...

Gdzie Ty mieszkasz? Ja w lecie spokojnie mogłem kupić saletrę w detalu w dobrych pieniądzach. Poroblem był z RSM nie całopojazdowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
14 minut temu, gustaww napisał:

wszystko fajnie ale u mnie nie ma saletry w lato bo po co ma rolnik kupić tanio...

U mnie też tak było na składzie gdzie zawsze kupuje ,poszukałem dalej tam tylko był problem z saletrzakiem plus grupa azoty ciągle przekładała dostawy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Pln mazowsze

Saletra 1170 

Saletrzak 1040

Poli 6 1680

Mocznik 1400

I teraz pytanie kupować czy nie. Niektorzy pisali że drożej juz nie będzie ale pamiętam czasy jak saletra była po 1400 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niestety taka lokalizacja, nie biorę ilości samochodowych więc koszty zakupu gdzieś dalej wiążą się z wynajęciem auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
37 minut temu, daroo9876 napisał:

Pln mazowsze

Saletra 1170 

Saletrzak 1040

Poli 6 1680

Mocznik 1400

I teraz pytanie kupować czy nie. Niektorzy pisali że drożej juz nie będzie ale pamiętam czasy jak saletra była po 1400 ...

Daleko wstecz nie trzeba sięgać, chyba 4 lata temu pamiętam, że kupowałem saletrę po 1300 a polifoskę 6 po 1850.

Ale w tym sezonie kupowanie NPK sobie odpuszczę, ceny raczej prędko nie spadną. Jedynie co to pod oziminy kupowałem Polifoskę Krzem po 1500zł na początku września a pod wiosenne zasiewy nie będę dawał nic. Zaoszczędzę i w to miejsce ze dwie patelnie wapna się kupi.

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj