Polecane posty

Bugii    689
11 godzin temu, Soltys85 napisał:

Ja kupiłem na jesieni jałówki zamiast nawozów i nie narzekam, wiecej mleka, na nawozy mam a jałówki zostana....

No ja tez na jesieni zwiekszylem liczbe krow o 20 sztuk i nie kupilem ani jednej jalowki tylko poprostu nie sprzedalem swoich. A 60 zl na 24t to juz calkiem niezle. Lepiej miec 1440zl niz nie miec. Na handlu na gieldzie sie nie znam. Wiec lepiej zarabiac na tym co sie czlowiek zna. Bo mozna stracic a nie zarobic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Dokładny skład to 27 N, CaO 7 i MgO 5.

Ja nie stosowałem ale chętnie się dowiem gdzie to można kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

To jest  saletrzak węgierski, równa twarda granula, u nas na każdym składzie tego opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
3 godziny temu, Jurek321 napisał:

To jest  saletrzak węgierski, równa twarda granula, u nas na każdym składzie tego opór.

U nas czyli gdzie mniej więcej?? Stosujesz inne rodzaje, jak wrażenia ??

Czytałem już nieco i mnie zaciekawiły a w lubelskim się jeszcze nie spotkałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Dokładnie Klimek chwyt marketingowy za***istyxD kto nie kumaty to będzie myślał, że 39% azotu i saletra. A to saletrzak i inna forma azotu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

No a ja zawsze myślałem iż saletrzak to to samo co saletra tylko że zawiera 27% azotu plus wapń i magnez  no cóż człowiek całe życie może być w błędzie ale to forum jest jednal niezastąpione w swych radach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Saletrzak to saletra w otoczce dolomitowej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

A nie boicie sie tych rumunskich litewskich czy ukrainskich specyfikow?  Sprowadzane jest to luzem i u nas pakowane. A grom wie co oni sprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

Saletrzak to saletra w otoczce dolomitowej

Co po niektórzy uważają, że to dwa różne nawozy :)

No i tu pojawia się pytanie czy zastosowanie tańszego rozwiązania przynosi na pewno oszczędności. 

Znajomy kupił pierwszy raz przekonany, że to dobra i tańsza alternatywa dla naszych nawozow.( Nie mówię, że nie) 

Dlatego pytam czy ktoś miał z tym styczność i czy uważa, że niema różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Saletrzak z Węgier to kopia 1:1 saletrzaku z Kędzierzyna Koźla. Opierdzielili Węgrom technologię jego produkcji po taniości, a teraz zdziwko, że konkurencja na rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
5 godzin temu, Shaun napisał:

U nas czyli gdzie mniej więcej?? Stosujesz inne rodzaje, jak wrażenia ??

Czytałem już nieco i mnie zaciekawiły a w lubelskim się jeszcze nie spotkałem.

Północne opolskie, śląskie.Azotu w granuli nie stosuję kilka lat, ale przed rsm go siałem. Granula wielkości tarnowskiego, tyle że twardsza i nie pylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
4 godziny temu, Bugii napisał:

A nie boicie sie tych rumunskich litewskich czy ukrainskich specyfikow?  Sprowadzane jest to luzem i u nas pakowane. A grom wie co oni sprowadza.

Polska konkurencja dba o to by tam się wszystko zgadzało:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

No właśnie są na pewno lepsze gdyby było inaczej to Grupa Azoty nawet by dotarła na ambony kościelne.Ja już od kilku lat stosuję nawozu wyłącznie z importy a nie kupuję od polskich cwaniaków którzy na zachodzie Europy sprzedają  po dużo niższych cenach niż w rodzinnym kraju dla rodaków i jakby ich okradali

Edytowano przez AleksanderX
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
17 godzin temu, soltys48 napisał:

Polska konkurencja dba o to by tam się wszystko zgadzało:D

Dokładnie ;) gdyby coś z tymi nawozami było nie tak to afera byłaby na całą Polskę. 
A poza tym to nasze to co od razu w worku produkują? Wiadomo, że najpierw jest luzem a potem pakują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ilu z Was robiło próby na zawartość % poszczególnych składników NPK w okręgowej stacji chemicznej. Fosfor bada się dwukrotnie: rozpuszczalność w wodzie i w kwasach. Koszt NPK kilka lat temu to około 500zł. Teraz chyba trochę drożej.  Wyniki badań inne od oferty handlowej!!!! Duże firmy tłumaczą się, że zbadały pierwszą partię towaru i mają na to dokumenty. Handlarze, nie są świadomi czym handlują i tutaj mówię o dużych firmach. 

Koledzy namawiam was do badania składu  % nawozów. Po dwukrotnym przejechaniu się na NPK stosuje tylko sól potasową i fosforan amonu który poddaje badaniom na zawartość tylko fosoru. I tak co roku. Nawozów azotowych i siarkowych nie badam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

I tu się z tobą zgadzam jak kupujesz polskie to jest wskazane badać skład % na swój koszt  ale nawozy z importu są wielokrotnie kontrolowane przez polskie monopole nawozowe i tu nie ma najmniejszego ryzyka o skład procentowy skladników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AleksanderX napisał:

I tu się z tobą zgadzam jak kupujesz polskie to jest wskazane badać skład % na swój koszt  ale nawozy z importu są wielokrotnie kontrolowane przez polskie monopole nawozowe i tu nie ma najmniejszego ryzyka o skład procentowy skladników

ja akurat przejechałem się na nawozach importowanych. O jakich monopolach mówisz podaj nazwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

w zeszły wtorek kupione saletra amonowa 1000zł, kreda nawozowa( polcalc) 460 zł mocznik 1295zł siarczan magnezu 1160 zł  cenny brutto z dowozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ten siarczan to rozumiem że do oprysku, nie posypowy?

Ja w zeszłym tygodniu dobrałem paletę mocznika w workach po 1320, kilka BB superfosfatu 40% po 1350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

tak do oprysku siarczan i mącznik  w workach 25 kg , saletra w workach 50 kg bo w bigach to nigdzie teraz nie uzyskałem cenny ponizej 1100 zł  a wory były ze starych zakupów których nikt nie chciał bo kazdy woli bigi wiec skoro jest 100 zł upustu na tonie no to zdecydowałem sie te 10 ton przerzucić recznie  w końcu tysiak piechotą nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekozar    7

siarczan 7 wodny po 1100 brutto wczoraj paletę zamówiłem cena jak w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj