Polecane posty

Rambo2    133
59 minut temu, ASZv3 napisał:

Jakieś wieści z polskich pól nt Micheli? :)

Też jestem ciekaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackil    0

Większość wschodnich, już zakupy częściowo zrobiłem na jesień, Dolar w górę to i npk do góry ma iść, mam kupione npk 8-19-29 po 1340 zł 1,5 tony i 2 tony z nowej dostawy po 1370.

Dostałem Koniczynę Michela na próbę, posiałem przy lesie, i 2 tydzień miną i z dwóch listków zrobiło się cztery - rozkrzewia się i coraz to dłuższy korzeń się robi.

Tam gdzie była powierzchownie sypnięta to ładnie się prezentuje, a tam gdzie zmieszana z glebą to rzadko rośnie, ale coś tam z gleby wystaje.

Już w połowie czerwca będzie dostępna, mam zamówione 2 jednostki i na następne 2 hektary futtertrio z dsv

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Ciekawe jak z trwałością...

 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackil    0

z trwałością?

Koniczyna jednoroczna, wytrzymuje temperatury do -26 stopni bez okrywy śniegowej, mam na ulotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

A to się nie doczytałem, że jednoroczna... no ale to jak wytrzymuje no to chyba jednak więcej jak rok? ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackil    0

otóż nie, w momencie  skoszenia przed kwitnieniem obumiera, a jeżeli przekwitnie to też obumiera.

Rsm na trawy 28% 820 zł brutto za tonę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

ADOB Zn 10kg 150zł netto


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Drogo wychodzi ten cynk, intermag zn ma 160 jednostek, adoba bodajze 100. Dobry i tani jest adob pro fit 10-40-10 za 120 zl brutto. Taniej wyjdzie dodanie cynku np intermaga, ale nie wiadomo czy jest mieszalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tak, 10% Zn chelat. Może i przepłacam ale tylko 10kg potrzebowałem i mam sprawdzoną miksturę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
7 godzin temu, jackil napisał:

otóż nie, w momencie  skoszenia przed kwitnieniem obumiera, a jeżeli przekwitnie to też obumiera.

Rsm na trawy 28% 820 zł brutto za tonę

No to bez sensu trochę...

Wolę już posiać perską w mieszance w stylu np. Country 2053 Turbo. I 5 pokosów można walnąć...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czy ktoś zamówił nawozy z grupy azoty w komis?

zadzwonił dzisiaj do mnie dostawca od którego biorę ilości cało samochodowe i zaproponował auto saletry w tym miesiącu, a płatność w lipcu po ogłoszeniu cen przez azoty. podobno cena będzie promocyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, aro1975 napisał:

czy ktoś zamówił nawozy z grupy azoty w komis?

zadzwonił dzisiaj do mnie dostawca od którego biorę ilości cało samochodowe i zaproponował auto saletry w tym miesiącu, a płatność w lipcu po ogłoszeniu cen przez azoty. podobno cena będzie promocyjna.

Kot w worku trochę. Pulan czy Zaksan? W 2016 894zł brutto, w 2017 918zł brutto kupiony Zaksan właśnie na przełomie maj-lipiec. W tym roku też liczę, że w granicach 900 brutto uda się wyjąć.

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pulan - zamówiłem (we wrześniu 2017 również płaciłem po 918pln brutto bez komisu), a po ile była polifoska 6?

Zastanawiam się czy jest sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)
21 minut temu, aro1975 napisał:

pulan - zamówiłem (we wrześniu 2017 również płaciłem po 918pln brutto bez komisu), a po ile była polifoska 6?

Zastanawiam się czy jest sens?

No tamte ceny też bez komisu. Nawet nie pytałem o Polifoskę. Twoja decyzja, wg mnie te +/- 900 brutto jest w tym roku spokojnie do powtórzenia, pytanie tylko czy oczekujesz jeszcze lepszej ceny niż te 900 :)

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
Napisano (edytowany)
9 minut temu, krychu napisał:

Za droga ropa aby saletra była w okolicy 900

Masz na poprzedniej stronie za 930/940 angielską/francuską.

Edytowano przez TOME11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackil    0
14 godzin temu, ASZv3 napisał:

No to bez sensu trochę...

Wolę już posiać perską w mieszance w stylu np. Country 2053 Turbo. I 5 pokosów można walnąć...

No tak, ale tu chodzi o międzyplon, jak posiejesz po kukurydzy country 2053 i perską , zaczniesz kosić w następnym roku to pola nie wykorzystasz pod kukurydze drugi raz.

Tu chodzi o to, że zasieje sobie po kukurydzy fixation w tym roku, skoszę na przełomie kwietnia maja i jeszcze raz zasieję kukurydzę. Dodatkowa pasza wysokobiałkowa za 280 zł z hektara, będę obsiewał i zobaczę ile ton wyjdzie.

Ciekawe po ile importowana będzie w tym roku, we wrześniu kupiłem 7 ton po 907 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

a kolega nie wie że ceny azotu przez Azoty podawane są w lipcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

A ktoś już coś kupował z yarej wieloskładnik już? Albo brał z grupy w azoty w komis jakies NPK albo azotowe? Duże to ryzyko jak to mniej wiecej wygląda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
5 minut temu, aro1975 napisał:

wziąłem auto saletry - zobaczymy jak wyjdzie

O cenie coś orientacyjnie mówili? To przechowanie jest dziwną praktyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nic - najwyżej zabiorą z podwórka - nawet prowizji wykupu nie znają - w takie ciemno nigdy nie grałem - mam nadzieję że będzie taniej jak w tamtym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
2 minuty temu, aro1975 napisał:

nic - najwyżej zabiorą z podwórka - nawet prowizji wykupu nie znają - w takie ciemno nigdy nie grałem - mam nadzieję że będzie taniej jak w tamtym roku :)

Czyli nie godzisz się na cenę i zabierają z podwórka? Żadnego ryzyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj