Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
andrejus

Z jaką prędkością orka i na jakim biegu?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Orka
andrejus    157

Wczoraj testowałem moją 155.54

Odpowiednia prędkość orki była na 2 biegu i 2 półbiegu ( w gałce mam 3 półbiegi przełączane pod obciążeniem ). Nie wiem czy można pracować przez dłuższy czas na półbiegu.

na terenowej 4 prędkość około 9 km/h troszkę wolno.

kris14    259

A czy da się pracować bez półbiegu?

Zawsze będzie któryś załączony, śmiało można jeździć na dowolnym przełożeniu i zmieniać je dowolnie, to nie ciężki Ursus czy Zetor, gdzie nie jest zalecane jeżdżenie na wzmacniaczu przez dłuższy czas, tutaj można śmiało śmigać :)

Wiadomość z agroFakt.pl

ralfMTX140    3

Optymalna prędkość jazdy przy orce to niby 8-9 km/h i wtedy uzyskuje się dobre odwracanie i kruszenie gleby. My jednak oraliśmy z prędkością nawet 10.5 km/h ;)

andrejus    157

Na 2 miałem około 11 km i tak mi pasuje, troszkę szybciej jak ursusem.

Jak u was jest z wskaźnikiem temp cieczy chłodzącej? Przy wyłączonym kluczyku lata swobodnie a po włączeniu leci w lewo i po nagrzaniu odchyla sie delikatnie w prawo. Nie jest sztywno w jednej pozycji tylko sobie lata.

No i jeszcze nie za bardzo wiem do czego słyszy reszta pokręteł w tracto control. przede wszystkim drugie i ostatnie.

Edytowano przez andrejus

piciaj    31

a u mnie wskaznik temperatury jak kluczyk wyłaczony to na czerwone wchodzi, a jak przekrece kluczyk właczajac prąd to wchodzi w przeciwną na sztywno i lekko sie unosi jak sie zagrzeje, i nie lata ;)

a z tym podnosnikiem to sam mam problemy z dojsciem co do czego, bo w mf 3065 którego miałem szykowałem głebokosc i czułosc reakcji podnośnika i sam szedł na zadanej głebokosci . a reni wiem jak tylko zaszykować góra dół :huh:

Edytowano przez piciaj

izydor6280    464

skrzynia 4 biegi reduktor 3x, orka bieg 3-4 red 2, lub 1 red 3, na naklejce masz podane predkosci, dobierasz predkosc ok 8-10 km/h do wiekszosci prac

tomek83    15

Na 2 miałem około 11 km i tak mi pasuje, troszkę szybciej jak ursusem.

Jak u was jest z wskaźnikiem temp cieczy chłodzącej? Przy wyłączonym kluczyku lata swobodnie a po włączeniu leci w lewo i po nagrzaniu odchyla sie delikatnie w prawo. Nie jest sztywno w jednej pozycji tylko sobie lata.

No i jeszcze nie za bardzo wiem do czego słyszy reszta pokręteł w tracto control. przede wszystkim drugie i ostatnie.

pierwsze pokrętło w tracto control jest od regulacji głębokości, drugie regulacja siłowa podnośnika, trzecie wysokość podnoszenia ramion a czwarte szybkość opuszczania ramion

jedno co mnie zastanawia to to jakie zadanie ma żółta kontrolka przy tych pokrętłach, czy to może jakieś zabezpieczenie przed czymś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować