DARoROL

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Polecane posty

przem    37

Chcesz miec wolne idź na rolne. ;D

Absolwent WKSiR kierunek Rolnictwo, niestety tylko inżynier. Pierwsze dwa lata studia stacjonarne magisterskie, następnie z przyczyn niezaleznych odemnie i konieczności prowadzenia gospodarstwa dokończenie nauki na studiach niestacjonarnych inżynierskich, i tu mój pierwszy apel do przyszłych studentów TYLKO studia STACJONARNE!! przerobilem obydwie wersje i moge śmiało powiedzieć że tej atmosfery nic nie zastapi, jeśli tylko pozwala wam na to czas to nie zastanawiajcie się i wybierajcie studia stacjonarne. Drugi apel do młodych studentów, pierwsze dwa semestry są najważniejsze, na moim roku ci którzy ostro bawili sie od samego początku kończyli nauke po pierwszym semestrze, reszta balangowiczów odpadla po drugim, ci którzy przetrwali studiowali do końca, czas na zabawe jest, ale moim zdaniem lepiej wstrzymac sie przynajmniej do drugiego roku. Co do ciężkich przedmiotów - wszystkie sa do przejścia, dużo zalezy na jakiego prowadzącego sie trafi, mnie do tej pory po nocach śni sie chemia ;/ dosyc ciężka była fizjologia roslin z "Krwawą" Agnieszką, a najwięcej przydatnej wiedzy dostarczył chyba SZUR i wykłady z Budzyńskim, przedmiot wcale nie jest taki trudny, a wiedza z wykładów i uczęszczanie na nie pozwala bez problemu na zaliczenie egzaminu.

 

@ Nikita czy Ty wspominasz tak miło pania Kuraczyk?? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chips    26

Witam!! Czy ktoś z was idzie na Technikę rolniczą i leśna?? Czy według was to jest dobry kierunek?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Chcesz miec wolne idź na rolne. ;DAbsolwent WKSiR kierunek Rolnictwo, niestety tylko inżynier. Pierwsze dwa lata studia stacjonarne magisterskie, następnie z przyczyn niezaleznych odemnie i konieczności prowadzenia gospodarstwa dokończenie nauki na studiach niestacjonarnych inżynierskich, i tu mój pierwszy apel do przyszłych studentów TYLKO studia STACJONARNE!! przerobilem obydwie wersje i moge śmiało powiedzieć że tej atmosfery nic nie zastapi, jeśli tylko pozwala wam na to czas to nie zastanawiajcie się i wybierajcie studia stacjonarne.

Mi kuzyn mówił ,że na stacjonarnych jest dużo czasu na naukę, ale i dużo materiału do przerobienia, a na niestacjonarnych jest mniej materiału, ale i dużo mniej czasu na naukę(jeśli się gdzieś pracuje), studiował on w Białymstoku chyba, ale nie pamietam jaki kierunek. @przem zgadzasz się z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

@przem A z kim miałeś chemię ? bo my z prof Szymkiewicz-Dąbrowską więc też nas trochę przyciskała, co do fizjologi roślin to pewnie chodzi Ci o Dr Cieślak :) hm... a SZUR, fakt po przeanalizowaniu notatek profesora i podręcznika to sporo można wiedzy załapać i egzamin jakoś pójdzie ale niestety jeszcze kilku moich kolegów walczy z zaliczeniem :/

@rower56 jeśli chodzi o Twoją wypowiedz kolego to z tym czasem hm... np przy studiach niestacjonarnych jest tak, że na jeden zjazd (czyli weekend) może Ci się nałożyć kilka zaliczeń, a przygotować się na nie też trzeba, niby są 2 tygodnie pomiędzy ale wiadomo zawsze coś przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Widzę że kolega wspomniał "Krwawą Agnieszkę" :lol:. Egzamin z szur nie jest taki straszny.... większy stres wywołał u mnie egzamin z botaniki u prof. Polakowskiego .... ale to było lata temu :lol: poza tym niektóre osoby "potykały" sie nieco na fizyce (była na 2 semestrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja tez miałem z "krwawa Agnieszka" chociaż u nas na roku częściej się mawiało na nią "misiaczek" :D Ale egzamin ustny zaliczyłem u niej bez większych problemów mimo że praktycznie się nie przygotowywałem :D Ale mówiła nam że po raz ostatni rolny prowadzi. Może następne lata będą miały lepiej lub gorzej :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@chips moj brat ukonczył TRiL kilka lat temu i musze Ci powiedzieć że lekko to tam nie jest, fizyka, matematyka, rysunek techniczny trzeba miec opanowane idealnie, mimo nazwy z rolnictwem nie ma to wiele wspólnego, jezeli juz to z budową maszyn.

@rower56 moim zdaniem studia niestacjonarne sa trudniejsze, ja studiowałem na niestacjonarnych a znajomi z pierwszych dwóch lat dalej na stacjonarnych, prowadzący zajęcia ci sami, materjał ten sam, wymagania na zaliczeniach i egzaminach te same, tylko po pierwsze masz utrudniony dostep do materjałów, mniej treści przekazanej na zajęciach, będac cały tydzień na uczelni masz kontakt ze znajomymi, za piwo ktoś pozyczy notatki coś wyjaśni, pomoże, jak czegoś nie zaliczysz to masz duzo czasu i terminów żeby umówić się z prowadzącym zajęcia na poprawke, na studiach niestacjonarnych tego nie ma, brakuje czasu, wszystko jest ok. jeśli zaliczasz na bieżąco i nie masz zaległości, a co najważniejsze to ATMOSFERA już nie ta ;D

@DARoROL nie wspominaj tego nazwiska! ;/ jak tylko zobaczyłem 50 letnią babe w skarpetkach w słoniki to juz wiedziałem że będzie ciężko, ja miałem w szkole średniej chemie na bardzo kiepskim poziomie i to był główny powód problemów, ale to babsko tez nie miało pojęcia o chemii a dużo wymagało, będe ja pamiętał chyba do końca zycia ;/

@trebor33 fizyka była cięzka, ale osobiście nie miałem z nią problemów choć kilka osób z roku zakończyło przez ten przedmiot studia troche szybciej niż powinni, a zajecia miałem z Dr. Alchimowicz.

A "krwawa Agnieszka" to widze że już legenda ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzyb430    4

Jeżeli chodzi o TRIL to chyba nie za bardzo jest ten kierunek i na pewno mniej wiedzy typowo rolniczej. Na rolnym jest ten klimat większość osób ma gospodarstwa..... Długie rozmowy przy piwie jaki sprzęt lepszy. Na TRILU nie będziesz miał z kim gadać. Zresztą widzisz żeby ktoś z trilu się wypowiadał? Nie polecam. Misiaczek.... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

@chips moj brat ukonczył TRiL kilka lat temu i musze Ci powiedzieć że lekko to tam nie jest, fizyka, matematyka, rysunek techniczny trzeba miec opanowane idealnie, mimo nazwy z rolnictwem nie ma to wiele wspólnego, jezeli juz to z budową maszyn.

@rower56 moim zdaniem studia niestacjonarne sa trudniejsze, ja studiowałem na niestacjonarnych a znajomi z pierwszych dwóch lat dalej na stacjonarnych, prowadzący zajęcia ci sami, materjał ten sam, wymagania na zaliczeniach i egzaminach te same, tylko po pierwsze masz utrudniony dostep do materjałów, mniej treści przekazanej na zajęciach, będac cały tydzień na uczelni masz kontakt ze znajomymi, za piwo ktoś pozyczy notatki coś wyjaśni, pomoże, jak czegoś nie zaliczysz to masz duzo czasu i terminów żeby umówić się z prowadzącym zajęcia na poprawke, na studiach niestacjonarnych tego nie ma, brakuje czasu, wszystko jest ok. jeśli zaliczasz na bieżąco i nie masz zaległości, a co najważniejsze to ATMOSFERA już nie ta ;D

@DARoROL nie wspominaj tego nazwiska! ;/ jak tylko zobaczyłem 50 letnią babe w skarpetkach w słoniki to juz wiedziałem że będzie ciężko, ja miałem w szkole średniej chemie na bardzo kiepskim poziomie i to był główny powód problemów, ale to babsko tez nie miało pojęcia o chemii a dużo wymagało, będe ja pamiętał chyba do końca zycia ;/

@trebor33 fizyka była cięzka, ale osobiście nie miałem z nią problemów choć kilka osób z roku zakończyło przez ten przedmiot studia troche szybciej niż powinni, a zajecia miałem z Dr. Alchimowicz.

A "krwawa Agnieszka" to widze że już legenda ;D

 

 

zakres materialu na studiach zaocznych nie jest ten sam, na zaocznych jest mniej materialu, bynajmniej nie na wszystkich przedmiotach, wystarczy porownac gablotke na chemii rolnej lub katedrze ogolnej uprawy.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoopcio    3

Ja jestem na zootechnice NS wydział Bioinżynierii jest spoko zaczynam 3 rok. Co do materiału to zgadzam się że jest go trochę mniej niż na dziennych, dużo też zależy od podejścia prowadzącego. Największa zmorą jak do tej pory była genetyka zwierząt z panią prof Kaczmarczyk wielu znajomych zrezygnowało ze studiów przez ten przedmiot. Reszta jest do opanowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

Kiedyś na zootechnice "przełomowa dla studenta" była biochemia z prof. Strzeżkiem - mieszkałem z kumplem z zootechniki i z 3 z egzaminu cieszył sie jak małe dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoopcio    3

Kiedyś na zootechnice "przełomowa dla studenta" była biochemia z prof. Strzeżkiem - mieszkałem z kumplem z zootechniki i z 3 z egzaminu cieszył sie jak małe dziecko ;)

 

 

Ja miałem szczęście bo już mnie nie nauczał, ale ma godnych następców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

A ja mam pytanie, są zaoczne studia na kierunku weterynarii?? Bo zastanawiam nad nim, ale tylko zaocznie.


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nigdy nie bylo takich studiow;/ w sumie racjonalnie patrzac to zaocznie nie ma szans na to aby sie nauczyc tego zawodu


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martina    39

Masz racje, ale zawsze można zapytać.


Rolnik z zamiłowania, ratownik z powołania :)

Jeśli potrzebujesz czegoś z DeLaval pisz na PW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaa    0

Czy wie może ktoś czy otworzyli w tym roku Inżynierię i systemy gospodarowania rolniczego? I czy to prawda, że za rok już na pewno nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Zootechnika na wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM Olsztyn jest najlepsza w Polsce! Takie zaszczytne wyróżnienie otrzymał mój wydział! A więc zapraszam, bo jest warto! Pozdrawiam (student V roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoopcio    3

Tak to prawda. Naprawdę warto świetny wydział, wyśmienita kadra, atmosfera. Nic tylko wybrać się na bioinżynierie. Tylko radzę wybrać stacjonarne jeżeli ktoś ma taką możliwość, mi niestety nie było dane ze względów rodzinnych.

Edytowano przez szoopcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

miła atmosfera na warunie z geny B)


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Zootechnika na wydziale Bioinżynierii Zwierząt UWM Olsztyn jest najlepsza w Polsce! Takie zaszczytne wyróżnienie otrzymał mój wydział! A więc zapraszam, bo jest warto! Pozdrawiam (student V roku)

Na tej Zootechnice to są jakieś specjalności np. hodowla trzody chlewnej, czy jest to tylko ogólny kierunek o zwierzętach? Są na tym kierunku jakieś zajęcia z produkcji roślinnej? Zdobyta wiedza i umiejętności są bardziej przydatne dla hodowcy czy dla weterynarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoopcio    3

Na tej Zootechnice to są jakieś specjalności np. hodowla trzody chlewnej, czy jest to tylko ogólny kierunek o zwierzętach? Są na tym kierunku jakieś zajęcia z produkcji roślinnej? Zdobyta wiedza i umiejętności są bardziej przydatne dla hodowcy czy dla weterynarza?

 

 

Ja jestem na zaocznych i na naszym roku jest ogólna czyli Hodowla i użytkowanie zwierząt, są takie przedmioty jak: uprawa roślin i roli, botanika, uprawa łąk i pastwisk, chemia rolna. Większość przedmiotów związanych jest z hodowlą zwierząt: koni, trzody, bydła, futerkowych itp. Są jeszcze takie przedmioty jak genetyka, anatomia, ekologia, żywienie zwierząt, technika rolnicza. Moim zdaniem wszystkie przydatne, ale raczej bardziej dla hodowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Witam, mam pytanie odnośnie wydziału Nauk Technicznych i kierunku – Technika rolnicza i leśna. Czy któryś z użytkowników AF uczęszcza na takie i co ciekawego może powiedzieć na temat tych studiów, czy jest ciężko itp. Pozdrawiam


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez IMATEUSZI
      Jaki kierunek? Szkoła? tak aby w przyszłości była możliwość pracy na gospodarstwie lub w branży rolniczej. ?
    • Przez anka899
      Witam czy polecacie studia na SGGW rolnictwo, a może w WSA w Łomży ? Jakie są wasze opinie? jakie przedmioty?
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. W tym roku kończę technikum rolnicze i zamierzam iść dalej na studia. To co mnie interesuje to wszelka technika rolnicza. Szukam dobrej uczelni z dobrze wyposażonym warsztatem praktycznym i odpowiednim podejściem do studenta. Chętnie rozważę się każdą uczelnię lecz wolałbym aby były one umiejscowione w jakichś większych miastach i najlepiej na południu kraju. 
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 
       
      Proszę opisać:
      -Jakie są wymagania aby się dostać?
      -Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?
      -Atmosfera na uczelni i kierunku?
      -Kadra dydaktyczna?
      -Zaplecze praktyczne?
      -Akademik?
       
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
       
    • Przez Raugia
      Witam,
       
      Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
      Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
      Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
      Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

      Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

      Pozdrawiam
      Raugia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj