trebor33

Members
 • Ilość treści

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O trebor33

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 2 Lipiec

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  kuj.- pom.

Ostatnio na profilu byli

3125 wyświetleń profilu
 1. trebor33

  Farmtrac 80 4WD

  od 1 grudnia do końca lutego nie można stosować nawozów organicznych na polach ... czyli po co się sr** ??
 2. Gdyby nie miało być dopłat to nie składalibyśmy wniosków wiosną i każdy rolnik wiedziałby o tym od ponad pół roku, i nie uwzględniałby tego przychodu w planie gospodarstwa. Większośc z nas była przyzwyczajona że kasa wpływała w pewnym okresie roku (w moim przypadku na przełomia grudnia i stycznia) i jeśli ktoś "odważniej" dysponował pieniędzmi to moze mieć zadyszkę. Najlepiej tak zarządzać gospodarstwem jakby tej kasy miało nie być - czyli dopłata nie na bieżące wydatki tylko powinna iśc na inwestycje.
 3. zastanawia mnie na podstawie czego dostaliśmy (lub nie) zaliczki dopłat skoro weryfikacja wniosków zależności od wielkości gospodarstwa będzie w lutym (do15 ha) lub kwietniu bo podobno "system informatyczny nie działa w pełni"
 4. Sypnie jeżeli ktoś wcześniej nie grzebał i nie zamienił talerzy lewego z prawym. Ja zmieniłem położenie dłuższych łopatek .... oczywiście zrobiłem to "na wyczucie" i jest zauważalna zmiana w szerokości rozsiewania saletry puławskiej - poprawiła się równomierność na całych 12 metrach. W poprzednich latach rozsiewałem saletrę kędzierzyńską i też miałem problem z dorzuceniem na 12 m. Moim zdaniem jeśli zachowuje się wspomniane wcześniej ok 90 cm wysokości talerzy i trzyma powyżej 2 tys obr/min w ciągniku oraz talerze są na swoim miejscu to na 12 m na pewno saletra poleci.
 5. dzięki kolego za podpowiedź, rozejrzałem się w galerii zwracając uwage na ustawienie łopatek na talerzach w różnych "zafach" i faktycznie ... u mnie są dość mocno odychlone do tyłu w stosunku do kierunku obrotu talerzy
 6. Czy ktoś się orientuje, czy w zaf 402 czerwone talerze wysiewające z łopatkami 13cm i 16cm regulowana są w stanie rozrzucić nawóz granulowany (saletra Puławy i Kędzierzyn) na 12 metrów. Sądząc po "super pasach" jakie mam na polu i różnych wariantach wysokości i zamocowania rozsiewacza doszedłem do wniosku ze problem małej szerokości roboczej tkwi w talerzach - sasiedzi mający zaf 603 mają talerze koloru pomarańczowego i łopatki identycznej długości (bez regulacji) i na 12 m rozsiewa u nich prawidłowo.
 7. Mam pytanie "z innej beczki" ..... zmieniłem starą dźwignię zmiany biegów na tą nowego typu i ....podczas przełaczania reduktora dość często blokuje mi się skrzynia ... tzn. tryby od biegów 3 i 5 cofają się i mam tylko bieg wsteczny. Czy przyczyna tkwi w tym że nowa dźwignia nie powinna mieć tej prowadnicy z wycięciami, czy może dla każdej wersji dźwigni jest inna prowadnica lub dla nowej dźwigni nie powinna występować wogóle. Dźwignia nowego typu to była używka z koparki 90' i pod nią nie występowała ta prowadnica.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj