Skocz do zawartości

Polecane posty

anka899    0

Witam czy polecacie studia na SGGW rolnictwo, a może w WSA w Łomży ? Jakie są wasze opinie? jakie przedmioty?

Adam8550    14

Skończyłem WSA gólnie spoko, jeśli oczekujesz wyższego poziomu naucznia to SGGW.

Edytowano przez Adam8550

Wiadomość z agroFakt.pl

Adam8550    14

Skończyłem w tamtym roku (inż). 

Czy było trudno?? To ciężko powiedzieć,wcześniej skończyłem technikum rolnicze więc z przedmiotów zawodowych było łatwiej.

Trudniejsze przedmioty jak dla mnie:chemia, gleboznawstwo, biochemia

anka899    0

czyli jest możliwość wyboru na zaocznych? rosyjski lub angielski? czy tylko rosyjski :)

Edytowano przez anka899

Adam8550    14

jest wybór przy składaniu wniosku o przyjęcie na studia

Wiesz że studia na WSA są płatne?

Adam8550    14

coś około 450 zł

na zaocznych można uzyskać stypendium ok 200 zł, a na stacjonarnych 400zł

Adam8550    14

Niestety, ale stypendium pokrywa prawie w całości koszty czesnego, na stacjonarnych możesz też załapać się na akademik w korzystnych warunkach 50 zł/msc

anka899    0

a jakie są warunki aby uyskać stypendium? Udało Ci sie znaleść pracę po tym kierunku?:P

Adam8550    14

prace mam już od kilku lat we własnym gosp :D, prawie każdy dostaje stypendium więcej na PW 

agric_Ola    647

Oczywiście że SGGW! Bez dwóch zdań! Najlepsza kadra, świetne warunki, nowoczesny kampus! Polecam. Absolwentka. 

k0b    5

Niestety, ale stypendium pokrywa prawie w całości koszty czesnego, na stacjonarnych możesz też załapać się na akademik w korzystnych warunkach 50 zł/msc

Akademik za 50zł/msc? Normalnie jest ok. 300zł jest w szok. Nie wiem jak w Łomży, ale w Olsztynie maksymalne stypendia to 1100zł/msc, a wszystko zależy od dochodu, czyli ha przeliczeniowych. Więc, jak ktoś posiada słabe grunty i ma mało przeliczeniowych, albo dzierżawi bez umowy może spokojnie mieć te 800-900zł/msc. Są też przypadki gdy ktoś ma grunty w kilku gminach i poda ha przel. z jednej ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez gawron323
      Witam, mam 4 ha ziem 6 klasy i chciałbym pójść w warzywnictwo. Dodam że okolice mojej wsi to sami badylarze(sałata, rzodkiewka, pomidory) i nie wiem co by się opłacało na takie ziemie. W planach mam nawieść te ziemie torfem . Myślałem o kapuście i potem ją szadkować.  Proszę o jakieś porady
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. W tym roku kończę technikum rolnicze i zamierzam iść dalej na studia. To co mnie interesuje to wszelka technika rolnicza. Szukam dobrej uczelni z dobrze wyposażonym warsztatem praktycznym i odpowiednim podejściem do studenta. Chętnie rozważę się każdą uczelnię lecz wolałbym aby były one umiejscowione w jakichś większych miastach i najlepiej na południu kraju. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez mataysen1994
      Witam. !

Na wstępie z góry przepraszam jeśli pomyliłem działy ( aczkolwiek ten wydał mi sie najodpowiedniejszy )

Ale do rzeczy...

Z racji iż moi rodzice pochodzą ze wsi, jestem szczęśliwym posiadaczem ok. 5h ziemi ( co prawda ostatnio była ona uprawiana za czasów komuny. i dawno na niej nic nie rosło oprócz samoistnie zasianych z pobliskiego lasu sosen itp, no ale ZIEMIA TO ZIEMIA ) Dlatego też ostatnio wpadłem na pomysł, iż może spróbuje swojego szczęścia i wezmę sie za "GOSPODARKĘ" no i tutaj właśnie rodzi sie moje pytanie, 

CZY WARTO ??

Musialbym, zaczynać kompletnie od podstaw, czyli zakup ciagnika ( myślałem nad poczciwym URSUSIE C-360 ) pług, kultywator, siewnik no i oczywiscie przyczepę, zdaje sobie sprawę że na początku musiałbym w cały ten interes "wtopić" sporo kasy, a moją jedyną szansą za jakikolwiek zarobek w tym fachu, byłaby sprzedaż tego zboża co zebrałem, ( bo raczej na żadne unijne dodatki nie miałbym co liczyć )

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.
    • Przez DanioTraktorzysta
      Witam. Właśnie stoję przed wyborem studiów. Kierunek już wybrałem (Technika rolnicza i leśna) i jestem na etapie szukania dobrej uczelni. I nasuwa się pytanie "gdzie?". Podajcie swoje propozycje i opiszcie, dlaczego ta uczelnia?. Bardzo prosiłbym zwłaszcza o wypowiedzi absolwentów i aktualnie studiujących. 

Proszę opisać:
      -Jakie są wymagania aby się dostać?
      -Ilu chętnych/dostających się na dany kierunek?
      -Atmosfera na uczelni i kierunku?
      -Kadra dydaktyczna?
      -Zaplecze praktyczne?
      -Akademik?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

• Przez Raugia
      Witam,

Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
      Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
      Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
      Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

Pozdrawiam
      Raugia