Skocz do zawartości
danielek24

zbytnie naciąganie folii

Polecane posty

danielek24    2

witam co może być przyczyną,że czasem pod cza owijania Sipmą Teklą 50 folia jak w temacie zbyt się naciąga? ta nakrętka co dociska jest poluzowana,wszystko nasmarowane i czasem...

2)czemu mimo,że licznik się włącza to nie liczy?-ustawianie odleglości magnesu nic nie daje

3)na jakiej wysokości optymalnie powinna być ustawiona rolka z folią?

4)czy za 800zł opłaca się kupować stawiarkę,czy zna ktoś tańsze alternatywy

Rolnik2601    2

u mnie było to samo tylko inna owijarka, ale też sipma ja sobie z tym poradziłem tak że wziołem odciołem od starej rury (ta co po foli zostaje) i zrobiłem podkładke pod tą nakrętke co trzyma folie i jest ok :D a poza tym u mnie każda folia inna jest wiec nie zawsze się podkładka przydaje... spróbuj zmienić folie

kryssr    50

U mnie wystarcza tylko górną część się smaruje i jest git.

Jeżeli Ci licznik nie liczy a magnes jest wyregulowany to gdzieś kabelek jest przerwany albo na złączce jakiś mankament. Mi się w tym roku złączka popsuła i robiliśmy bez licznika i też jest dobrze bo widać kiedy bela jest dwukrotnie owinięta.

Wiadomość z agroFakt.pl

b0gdan    86

witam co może być przyczyną,że czasem pod cza owijania Sipmą Teklą 50 folia jak w temacie zbyt się naciąga? ta nakrętka co dociska jest poluzowana,wszystko nasmarowane i czasem...

2)czemu mimo,że licznik się włącza to nie liczy?-ustawianie odleglości magnesu nic nie daje

3)na jakiej wysokości optymalnie powinna być ustawiona rolka z folią?

4)czy za 800zł opłaca się kupować stawiarkę,czy zna ktoś tańsze alternatywy

u mnie pomogło przesmarowanie górnej przekładni rolek, folia też strasznie się naciągała, po tym zabiegu jej przeszło.

KACZOR12    0

U nas w metal fachu bateria była słaba i licznik był włączony a nie liczył

Edytowano przez KACZOR12

twix123    0

Mi tez czasami folia naciąga sie zbyt mocno lub za słabo. owijarka to famarol fala l. Tak wogule to ile zrobicie rolek na jednej folii przy 2-krotnym owijaniu??

darek1972    52

Pomóc może też przetarcie gumowych wałków drobniutkim papierem ściernym. Było tak z nadmiernym naciąganiem folii zwłaszcza przy owijaniu w upały

lukasz20    1

U mnie licznik jak fiksuje to wyjęcie i przemienienie baterii pomaga chyba się jakoś luzują czy co <_<

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krystian2152
      Witam.Owijam bele owijarka Pronar i wychodzi mi z rolki foli 750 28bel. Dlaczego tylko tyle???
    • Przez mario_08
      Witam! Czy miał ktoś doczynienia z tym sprzętem? Konkretnie chodzi mi o model 991B. Jest strasznie droga czy warta swojej ceny?
    • Przez Marek46ha
      Witam,
      Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.
      Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?
      Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?
      Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.
      Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.
      Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?
    • Przez MFpower
      Witam. Mam problem z owijarką, chodzi o to że zgubił czy złamał mi się ten czarny korek przy zaworze co przykręca się do niego przewody hydrauliczne i cieknie mi tam olej. da rade to dokupić ? zalepić czymś czy trzeba cały zawór wymienić 

• Przez Theprzemo205
      Witam! Panowie bardziej doswiadczeni powiedzcie mi jak podłączyć przewody hydrauliczne ( te od napedu) do c 360. Są dwa jeden oznaczony na czerwono a jeden na niebirsko. Pytanie glupie ale nie wiem jak a nie chce popsuć nowej maszyny.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.