Skocz do zawartości
6441Marcin6441

automatyka do owijarki/ sterowanie z pilota

Polecane posty

Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?

Urządzenie sterowane pilotem:

-automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:

-ustawianie w pozycji do rozładunku

-ustawianie w pozycji do załadunku

-rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego

jaro    163

Skonstruuj to a potem zapłacę Tobie za przerobienie w ten sposób mojej owijarki :D .

Poważnie.

a w jaki sposób chcesz to zrobić??

sterowanie radiolinią?? a jak się podepniesz pod rozdzielacz ?? czy może drugi rozdzielacz sterowany cewkami??

Wiadomość z agroFakt.pl

Hehe takie tam badanie rynku

Nie moge narazie zdradzic jak dopuki nie przetestuje u siebie.

O pomocnika w gospodarstwie jest coraz cieżej, owijarka samozaładowcza to koszt 2-3 zwykłych owijarek a bele i tak trzeba przywieść, poukładac.

Stawiacz bel w sumie fajne rozwiązanie ale i tak potrzeba ci operatora do jednego zestawu ciągnik-owijarka a belki żeby były dobrze poukładane to też trzeba mieć extra wyczucie żeby miejsce byo dobrze wykorzystane a i tak bez ładowacza ustawianie belki na belce to nie lada problem.

kris14    259

Myślę że w przypadku owijarki system taki ograniczałby się do centralki, pilota i nowego rozdzielacza sterowanego elektrycznie. Elektronika by była jedynie odpowiedzialna za przerwanie owijania.

No fakt nie na tą cene spojrzałem;D, zero mi z przed oczu znikneło. Za 20k to bym już Claasowski system kierowania chyba kupił.

Gdyby automatyka do owijarki kosztowała przypuśćmy 2500pln? Myśle że cena nie straszna.

maciek9225    14

a wie ktoś jaka cena takiej owijarki i jak dokładnie wygląda ten napęd w niej? jak to jest rozwiązane? bo samo rozwiązanie uważam za genialne

jaro    163

Mi krzyknięto bodajże 43 tysie w tamtym roku (ewentualnie 40 za popokazową)-ale nie były to konkretne negocjacje.

maciek9225    14

to i tak uważam że atrakcyjna cena, a co jest dokładnie w zestwie z taką owijarką, za kwotę którą napisałeś?

jaro    163

Szczerze mówiąc to już nie pamiętam-musiałbym poszukać (jak jeszcze mam gdzieś ofertę).W czwartek mogę spytać dealera.

AdamV    2
Napisano (edytowany)

Skonstruuj to a potem zapłacę Tobie za przerobienie w ten sposób mojej owijarki http://www.agrofoto.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/biggrin.png .

Poważnie.

A ile byście byli w stanie zapłacić za taki zestaw montażowy do swojej owijarki stacjonarnej zeby działała jak mchale? Tylko nie piszcie że ze 2 tys. gdyż sam rozdzielacz na elektrozawory kosztuje prawie tyle...

Edytowano przez AdamV

Mikruss    67

kolega mi powiedział 2 tyś za przeróbkę owijarki jezeli jest samowyładowcza (ma tłoczysko ) i posiada noż, on daje rozdzielacz podłącza wszystko i sterowanie z pilota. Działać bedzie jak ta mchale.

Mikruss    67

Ja kupiłem teraz tanco na pełnej automatykę ale bez sterownika i pilota. Będzie mi to robił. Dam znać jak mu to wyjdzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam kupiłem owijarke Agro Max i nie wiem w którym miejscu trzeba zamontowac kabel do licznika owinięć bel nigdzie nic nie widze.Pomozecie.

• Przez adriank66
      Witam wszystkich,

to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość
      Od dwóch dni szukam w internecie jak przerobić owijarke stacjonarna przystosowana fabrycznie do folii 500mm na 750mm,
      Większa folia jest tańsza i owijanie szybsze i wydajniejsze.
      Przeglądam katalog części i nie wiem czy trzeba wymienić cały podajnik folii ? czy dodatkowo tryb w ramie obrotowej alby walce obracające balot kręciły się szybciej.
      Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu, co mnie zdziwiło bo myślalem że jest to popularny temat
      szukając informacji znalazłem podajniki uniwersalne na folie 500mm lub 750mm ( https://sklep.sipma....291/producer_id )
      i nie rozumiem jak to działa, bo przecież przy folii 750 rolki obracające balot muszą kręcić się szybciej.

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi i porady osób którzy przerabiali takie owijarki.
      p.s. moja owijarka to fala L z unia-famarol. : http://www.uniagroup...e22567aa467.jpg
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    • Przez adikpl1
      Nowa owijarka lubelskiej Sipmy pracuje w systemie 3D umożliwiającym oszczędność folii nawet do 25%

http://www.sipma.pl/pl/owijarka_bel_sipma_or_7532_diana,445.html
      http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/owijarka-diana-sipma-tnie-koszty-owijania-balotow,44133.html