kissmy...

ziemniaki jako pasza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek16    25

Ja gotuje ziemniaki i daje tylko świniom, a słyszałem że baba w wiosce daje surowe ziemniaki dla świń. Czy to prawda i jak to działa na świnie?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Znam kolesia który dawał 15kg na 1 byczka.. i w ten sposób wykończył byczka :/ miał 400kg a koleś tak mu walił pyry że aż pękł :/:/ trzeba mieć trochę wyobraźni ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Ja tez daje surowe ziemniaki dla świń i nic się nie dzieje chętnie sobie chrupią :)


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Mój wujek to kroi w plasterki ziemniaki i dopiero daje bykom :) 2 godziny zajmuje im oprzątnięcie 10 sztuk :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
ziemniaki są dobrą paszą treściwą, krowy po nich ładnie przyrastają- sam daje opasom, ale nie należny przesadzać bo krowy mogą dostać wzdęć, myślę, że tak 6kg dziennie

Ziemniaki to nie pasza treściwa! ;)


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

@majranjd

 

Ziemniaki są paszą treściwą! ponieważ po odliczeniu wody (bulwy,korzenie) pozostaje dużo łatwo przyswajalnych składników pokarmowych, dobrych w żywieniu krów. No objętościową raczej nie są

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Ja tez daje surowe ziemniaki dla świń i nic się nie dzieje chętnie sobie chrupią ;)

Ale one fajnie przebierają najpierw ziemniaki a potem osypka


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8
@majranjd

 

ziemniaki są paszą treściwą! ponieważ po odliczeniu wody (bulwy,korzenie) pozostaje dużo łatwo przyswajalnych składników pokarmowych, dobrych w żywieniu krów, no objętościową raczej nie są

 

pozdrawiam

pewny jesteś? ale Ty jestes pewny czy tak stawiasz co? Dlaczego wprowadzasz użytkowników w bląd!? Sprawdź tutaj szukaj pod hasłem objetościowe okopowe!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja ogólnie daje jałówką i bykom surowe ziemniaki jako dodatek bo sam aktualnie nie sadze ziemniaków ale sąsiad troche tego ma i zawsze wszystkie te mała czy niekształtne ziemniaki daje mi bo nie ma co z nimi zrobic a one mi bardzo dobrze służą jako dodatek do diety ;) Co do gotowania to myślę ze jako dodatek do paszy to nie ma sensu tracić czasu na gotowanie

 

 

Ale one fajnie przebierają najpierw ziemniaki a potem osypka

 

Co twój post wnosi do tematu ? Patrząc po twoich postach to idzie w ilość a nie w jakoś ;)

 

EDIT by andrzej2110

I między innymi za niego dostał % :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Ja świniom daje uparowane i pogniecone ziemniaki. Jakiś czas temu dawalem jeszcze krowom ale po incydencie z zadławieniem odpuściłem sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Ziemniaki są paszą treściwą w żywieniu krów- wody nie liczymy, ale dziękuje za link chociaż sobie poczytałem o żywieniu koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

słuchaj ja nie wiem o co Ci chodzi ale jeśli o to że ziemniaki są suszone wykorzystywane jako komponent energetyczny do sporządzania mieszanek pasz treściwych (tak samo robimy z burakami) to ok... (o to Ci chodzi jak mówiłeś ze wody nie liczymy?) bo jeśli o cos innego to sorry ale nie... i więcej sie nie wypowiadam bo my sie spieramy o podstawy!!! :angry:


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Dokładnie. Nie ma co się spierać, a wracając do tematu to uważam, że przy małej obsadzie bydła opłaca się skarmiać je ziemniakami bo jest to tania pasza, przy większej teoretycznie też tylko jest przy tym dużo roboty, to nie siano, że wrzucisz balota do zagrody na dzień i starczy, całych ziemniaków nie dasz muszą być pokrojone a z tym kupa roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin902    7

My sadzimy 1ha ziemniaków to robię tak ze jak kopiemy ziemniaki to odrazu odbieramy małe ziemniaki i dajemy je dla krów i byków przyznam bardzo dobrze byki sie wypasają na tych ziemniakach a dla krów to jeszcze te ziemniaki śruta posypuje i jest trochę większe mleko no tyko najgorzej jak większy ziemniak to trzeba przekrajać a to trochę czasu zajmuje ale pasza jest super polecam :rolleyes: :D .


moje filmy na youtube http://pl.youtube.com/user/marcinorolnik zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Kilka tygodni temu sprzedałem 5ton ziemniaków paszowych po 10gr/kg <_< Koleś właśnie do byków wziął :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Do nas ostatnio dzwonią ludzie i się pytają o pasówki ;) tylko szkoda ze już nic nie mam ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Również daję ziemniaki krowom, jałówkom i cielętom. Właśnie mi się będą kończyć. Jak u Was - dawka ok. 6 kg na krowę dziennie. I bardzo są z tego dodatku zadowolone, a takiej wprawy doszły, że chrupią same wszystkie, nawet te olbrzymie i jeszcze żadna się nie zadławiła.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 10 cieląt głównie hf i hf + limousine. Mam dużo własnych ziemniaków, które do tej pory rozdawalem. Cielaki mają od 1,5 do 2,5 miesiąca , czy moge im podawać surowe ziemniaki i jak bardzo muszę je rozdrobnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja dawałem swoim bez rozdrobnienia takim w wadze od 120kg duże wiadro dwa razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Najlepiej jak ustalisz sobie normę tak żeby wyjadały ale nie złapały ochwatu bo co za dużo to nie zdrowo. A u mnie to najpierw sypie wysłodki to nie jedzą potem śrutę nie jedzą tylko się rozglądają sypie kartofle to jest tak jak wygłodniałe gołębie na zboże wszystkie na raz do żłoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

kurde odkopuje temat, ale co tam.

 

Czym rozdrabniacie ziemniaki? Bo przy większej ilości byków to nie chce mi się za bardzo nożem przy wiadrze siedzieć i kroić ziemniaków,a nie rozdrobnionych boję się podawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj